Пт. Кві 19th, 2024
Кабінет Міністрів прирівняв електронну довідку переселенця та номер платника податків до паперових аналогів

Відтепер користувачі додатку «Дія» можуть завантажити ще два документи без необхідності носити паперову копію. Мова йде про індивідуальний номер платника податку та довідка переселенця. Саме такі зміни від 16 вересня вносяться до законодавчої бази Кабінетом Міністрів України.

Варто зазначити, що уряд нарешті врегулював механізм використання електронних копій документів у додатку «Дія». Користувачі можуть на законних підставах пред’являти копії цифрових документів у поштових відділеннях, торговельний центрах, банках тощо.

У Міністерстві цифрової політики запевняють, що відтепер не має виникати ситуацій із відмовою в обслуговуванні по документах із «Дії». Додатково документ дає розуміння ситуацій, коли можна використати цифрові копії документів у смартфоні:

  • Для проведення фінансових операцій у банку;
  • У поштових відділеннях транспортних компаній;
  • На касі супермаркету для підтвердження віку;
  • Повернення грошових коштів за товар і тп.

Нагадаємо, що раніше КМУ прирівняв електронні копії паспортів громадян до паперових. З того часу Мінцифри активно впроваджує цей функціонал в життя громадян. Електронний номер платника податків був доступний у beta-версії ще минулого тижня, а цифрова довідка має бути доступною найближчими днями.

Рекомендуємо прочитати про Учені розробили захисну маску, що визначає симптоми зараження коронавірусом

Від Specialist