Карантин: як сплатити відсотки по кредиту, якщо втратили роботу

На пільгові умови сплати відсотків за кредитами може розраховувати бізнес та громадяни у яких виникли фінансові труднощі через карантинні заходи.

На кредитні канікули можуть розраховувати українці, які частково чи повністю втратили дохід чи роботу. В такому випадку бізнес повинен підтвердити факт зниження доходу чи припинення діяльності, пояснив Національний банк України.

Реструктуризувати кредити можуть якщо позичальники вчасно спочували борг до 1 березня 2020 року. Фінансові установи можуть звільнити від сплати кредиту, окрім відсотків, на час карантину. Також можуть пропонувати капіталізацію відсотків платежу.

В період карантину банки нараховують відсотки по кредитах, оскільки нараховують їх за депозитами. Одночасно сплатити відсотки можна після карантину, штрафи за цей період не накладатимуть.

Цікаво знати: Україні нададуть 40 мільйонів на боротьбу з коронавірусом: як використають кошти

Також банки не можуть підвищувати ставки чи погіршувати умови за кредитами. Не можуть вимагати комісій за реструктуризацію боргу.

Банки самостійно можуть пропонувати позичальникам пільгові умови. Проте з проханням застосувати кредитні канікули можуть самі позичальники. Доведеться пояснити ситуацію фінансовій установі та надіслати заяву з відповідним проханням. Це можна зробити не виходячи із дому. Згода на реструктуризацію може бути в форматі запису розмови, заявки на офіційному сайті банку чи повідомлення у чаті.

Цікаво знати: МВФ, Світовий банк і ЄБРР готові допомогти Україні здолати коронавірус — президент України

Водночас, у національному банку заявили, що кредитні канікули – це не прощення боргів, а лише відтермінування. В умовах карантину та кризового періоду, важливо домовитися про пільгові умови, що не створювати проблем.

Також Національний банк України закликає українців не відвідувати відділення банків, а вирішувати всі питання в режимі онлайн. Також попереджають, що купюри можуть бути джерелом інфікування коронавірусом, тому по можливості слід проводити безготівкові розрахунки. Це дозволить скоротити ризики зараження коронавірусною інфекцією.

Стаття ще немає оцінок, будьте першим!