Пт. Кві 19th, 2024

На пільгові умови сплати відсотків за кредитами може розраховувати бізнес та громадяни у яких виникли фінансові труднощі через карантинні заходи.

На кредитні канікули можуть розраховувати українці, які частково чи повністю втратили дохід чи роботу. В такому випадку бізнес повинен підтвердити факт зниження доходу чи припинення діяльності, пояснив Національний банк України.

Реструктуризувати кредити можуть якщо позичальники вчасно спочували борг до 1 березня 2020 року. Фінансові установи можуть звільнити від сплати кредиту, окрім відсотків, на час карантину. Також можуть пропонувати капіталізацію відсотків платежу.

В період карантину банки нараховують відсотки по кредитах, оскільки нараховують їх за депозитами. Одночасно сплатити відсотки можна після карантину, штрафи за цей період не накладатимуть.

Цікаво знати: Україні нададуть 40 мільйонів на боротьбу з коронавірусом: як використають кошти

Також банки не можуть підвищувати ставки чи погіршувати умови за кредитами. Не можуть вимагати комісій за реструктуризацію боргу.

Банки самостійно можуть пропонувати позичальникам пільгові умови. Проте з проханням застосувати кредитні канікули можуть самі позичальники. Доведеться пояснити ситуацію фінансовій установі та надіслати заяву з відповідним проханням. Це можна зробити не виходячи із дому. Згода на реструктуризацію може бути в форматі запису розмови, заявки на офіційному сайті банку чи повідомлення у чаті.

Цікаво знати: МВФ, Світовий банк і ЄБРР готові допомогти Україні здолати коронавірус — президент України

Водночас, у національному банку заявили, що кредитні канікули – це не прощення боргів, а лише відтермінування. В умовах карантину та кризового періоду, важливо домовитися про пільгові умови, що не створювати проблем.

Також Національний банк України закликає українців не відвідувати відділення банків, а вирішувати всі питання в режимі онлайн. Також попереджають, що купюри можуть бути джерелом інфікування коронавірусом, тому по можливості слід проводити безготівкові розрахунки. Це дозволить скоротити ризики зараження коронавірусною інфекцією.

Від