Нд. Кві 14th, 2024

Китай об’явив, що переміг епідемію COVID. Вже кілька днів у країні фактично не відмічається появи місцевих заражень на коронавірус. Нові захворювання зафіксовані тільки у тих, хто приїхав з-за кордону.

Найцікавіше, що підтвердження цього надходить від… супутників моніторингу забруднення оточуючого середовища NASA та ESA (Європейського космічнного агенства). Вони показали, що стрімке зростання кількості діоксиду азоту (NO2) над Китаем почалося на початку березня.

На супутникових картах забруднень добре видно, як кількість викидів починає швидко зменшуватися з кінця січня, коли у Китаї було оголошено загальнодержавний карантин – і, відповідно, значна кількість підприємств зупинилася.

Проте, на початку березня, при поступовому зменшенні жорсткості карантину і збільшенні кількості працюючих підприємств спостерігається підвищення його рівня, в першу чергу у великих промислових містах. А пізніше, у другій декаді місяця, видно, як шар викидів поступово накриває всю країну. Тобто, Китай після придушення епідемії знову стає дедалі більшим забруднювачем атмосфери через своє активне виробництво, із мінімумом очистки викидів підприємств у атмосферу.

Також читайте: Економічний вимір забруднення повітря: мільярди втрат щодня і невідомі перспективи для України

Від