Всім відомо, що з лютого 2019 року Національний банк України відкрив можливість купівля валюти онлайн. Дуже багато фінансових установ вже налаштували функціонал та пропонують такі послуги.
Як мінімум Вам доведеться оформити 2 картки – гривневу та валютну, для таких операцій. Ми пропонуємо короткий огляд, які ж картки є найвигіднішими для користування.
Використання картки Приват банку для купівлі валюти онлайн
Цей банк почав продаж валюти ще до впровадження постанови Національним банком Україні, але через заборону сервіс заморозили. Наразі з 7-го лютого така можливість оновлена.
Щоб здійснити покупку валюти онлайн (долари, євро і тп.) за гривні, потрібно спочатку поповнити гривневу карту, кращим варіантом буде кредитка Універсальна, поповнення рахунку без комісії.
Покласти кошти можна двома способами — через онлайн переказ з іншого рахунку, або ж готівкою в будь-якому терміналі.
Здійснювати покупку валюти в рахунок кредитного ліміту — невигідно. Банк зніме 4% комісії, вибирайте рахунок без заборгованості. Краще всього оформити карту з нульовим кредитним лімітом, це можна зробити та з наявною картою, просто уточнити в консультанта, для чого саме Вам це потрібно.
Про покупку онлайн валюти в Приват 24 рекомендуємо почитати окрему статтю, тут не будемо зупинятись.
Щоб зарахувати куплену Вами валюту можна використовувати валютну карту “Універсальна” або ж валютну інтернет карту. Але зняття готівки буде відбуватись з комісією в 1%, але цього можна уникнути.
Економити на комісії допоможуть вже чинні або ж нові депозити, потрібно поповнити їх валютою. Після закінчення строку, кошти можна зарахувати на уже готову валютну карту Універсальна, а за зняття готівки з неї комісія не береться банком.
Купівля Валюти онлайн через Monobank
Для всіх клієнтів також потрібно мати спочатку гривневу карту, звідки і буде відбуватись купівля та оплата. Реальна пластикова валютна карта для доларів та євро коштує 150 гривень, але якщо фізично Вам вона не потрібна, всього в декілька кліків можна оформити віртуальну карту для таких операцій, безкоштовно.
По аналогії з Приват Банком, купівля коштів з кредитного ліміту не вигідна, доведеться заплатити комісію 4% за цю операцію. Можна було б відкрити віртуальну карту для оплати в гривні, але на жаль монобанк таких не випускає. Тому тут лише один варіант — здійснювати операцію з основного рахунку, але спочатку потрібно перевірити, щоб не було заборгованості на рахунку.
Зняття готівки з валютної карти Монобанку вартує 0.9% від обраної суми. Зняти без комісії можна так само, використовую трюк з депозитом — тобто оформити, або поповнити існуючий. Після закінчення терміну дії зняття грошей проводиться без додаткових оплат за послуги банку.
Купівля валюти онлайн за допомогою карти Альфа Банку
Якщо Ви є клієнтом Альфа Банку, тоді оптимальним варіантом буде оформлення пакета послуг “Ультра”. Тобто, банк оформить дві карти — гривневу та валютну (на ваш вибір — долари чи євро. Наприклад, якщо вибрати долар, тоді поточний рахунок отримати в євро, це дасть змогу купувати дві валюти онлайн.
Тепер про зняття готівки, пакет “Ультра” дає можливість знімати без комісії готівку двічі на місяць. Якщо даного ліміту замало, тоді будьте готові оплатити додаткову комісію 1.5% +20 гривень.
Вартість пакета складає 20 гривень на місяць, а також має певні умови для безкоштовного знімання коштів: на рахунках має бути не менше 70 000 гривень, здійснити покупку не менше чим на 5000 гривень, та оплатити карткою не менше 10 операцій покупки.
Купівля валюти онлайн в А-Банку
Також знадобиться дві карти для даної операції обміну валюти онлайн. Карта кредитна “Універсальна”, яку також можна поповнити готівкою або ж зробити переказ з іншого рахунку.
Інша карта КВД – карта для виплат в доларах (наприклад), на яку і буде зараховуватись куплена валюта. Операції по обміну виконуються без комісії, також і зняття валюти в касі відділення банку.
Для зручності краще оформити кредитку Універсальна без кредитного ліміту, бо купівля з кредитних коштів знову коштує 4%.
Купівля валюти онлайн Таскомбанк
Для даної операції Таскомбанк пропонує два варіанти
1) Використовуючи карту кредитну Weekend Card. Разом із кредитним рахунком відкривають і 4 дебетові рахунки — англійський фунт, долар, євро, гривня. За правилами організації обмін можна проводити між 3-ма рахунками (валютами). Національна валюта є пріоритетною для фінансових операцій, тобто якщо купити долар, а на Вашому рахунку є євро, спочатку доведеться їх обміняти по курсу банку на гривню.
2) Другий вже схожий з іншими банками. Відкриваються дві кредитні карти формату “Велика п’ятірка”. З однієї проходить списування коштів при купівлі (гривня) на іншу зарахування.
Купівля валюти за кредитні кошти дорожче, комісія банку 4% та 15 гривень комісії, тому оформляти карту без кредитних лімітів.
Зняття готівки буде коштувати 15 гривень, але знову ж таки, можна відкрити рахунок під назвою “Ощадний”, та й поповнювати його з карти Weekend Card або ж Велика П’ятірка. Зняття в будь якій касі банку з цього рахунку без комісії.