Сб. Тра 25th, 2024
Підробка документів для отримання кредиту

Дуже велика кількість користувачів можуть мати проблеми із погашенням попередніх кредитів та значні порушення у строках платежів, чим «заплямовують» власну кредитну історію. Гостра потреба у коштах змушує переходити до підробки документів для отримання нового кредиту. Дана стаття дасть розуміння про наслідки таких нечесних дій.

[WP-Coder id=”1″]

Чому не потрібно підробляти документи для отримання кредиту?

Із статистики можна констатувати найпоширеніші причини, які спонукають людей на підробку документів для отримання додаткової позики: відсутність постійної роботи та доходів, проблеми із виплатами заробітної плати або затримки, відмова у наданні кредити через відсутність довідки про офіційне працевлаштування, запит на дуже велику суму.

Сьогодні можна знайти «чорних кредитних брокерів», які за певну фінансову винагороду можуть надати фіктивну довідку про доходи із підтвердженням телефоном. Але потрібно розуміти всі ризики таких дій. Якщо фінансова установа виявить підробку документів, тоді клієнта внесуть до чорного списку, і розраховувати на позику у майбутньому не потрібно.

перевірка документів на фіктивнисть при отриманні кредиту в банку

Основні причини та наслідки підробки документів

Підробка документів для отримання кредиту несе за собою кримінальну відповідальність.

  1. Погодьтесь, краще вже залишитись без грошей, а не провести час у в’язниці або отримати умовний термін, після таких дій жоден кредитор не схвалить заявку;
  2. Новітні технології та цифрова трансформація документів дозволить фінансовим установам швидко виявити підробку.

Перелік документів, що найчастіше підробляють для отримання кредиту

І знову із статистики фінансових організацій: найчастіше підробляють довідку про доходи та записи у трудовій книжці, що завірені роботодавцем.

У першому випадку довідку про доходи підробляють особи безробітні або які працюють неофіційно. Наявність цього документу потребують самі кредитори, згідно з розширеним списку обов’язкових документів для позики.

Оплатити кредит онлайн через терміл самообслуговування Приватбанк, iBox, Easy Pay, City24

На сьогодні досить складно знайти банк, що надасть кредит фізичній особі лише за наявності паспорта, будуть потребувати від Вас довідку про доходи. На основі цього документу розраховується кредитний ліміт, тобто максимальна сума, яку можете отримати.

Також відомі випадки, коли банки значно підвищують відсоткові ставки без надання офіційної довідки про доходи. Цифри можуть досягати і 40% річних, а у разі підтвердження доходів ставка «падає» у 3-4 рази.

Чи можна отримати декілька кредитів одночасно?

Ну і останнім часом почали використовувати підроблені трудові крижки. Використовують для цього такі схеми:

  1. Заносяться підроблені записи до трудової книжки про роботу із підписом та мокрою печаткою організації, а потім копія надається до банку для отримання кредиту;
  2. Можна замовити у шахраїв підроблені документи із фіктивними відомостями.

Чим загрожує підробка документів при оформленні кредиту

На сьогодні можна виділити декілька методів виявлення підробки в документах для отримання кредиту. Кожна фінансова установа має окремий відділ – службу безпеки, на яку покладено обов’язки перевірки відомостей про позичальника (запросити чи уточнити відомості про клієнта у різних інстанціях. Відомі випадки, коли неправдива інформація виявлялась на етапі судових розглядів.

При виявленні підробленої інформації банківська установа може подати заяву про порушення кримінальної справи. Також дана ініціатива може бути використана і новим кредитором, до якого перейде право володіння боргом.

довідка про доходи та перевірка достовірності кредит оформити

Як перевіряють трудову книжку на достовірність

Тут можна навести багато курйозних випадків та методів перевірки записів у трудовій книжці позичальника:

  1. Першим варіантом може бути офіційний запит до органу, який виготовляє бланки для документів, щоб перевірити достовірність серії. Цей метод не виявить фіктивні записи;
  2. Порівнюють дати отримання документу про закінчення ВНЗ. Дуже часто тут допускають промахи;
  3. Направляється запит до Пенсійного фонду України про находження відрахувань від роботодавця за певний проміжок часу;
  4. Можуть запитуватись дані про позичальника напряму у роботодавця.

Наразі це все, про що хотіли розповісти у даній статті. Хочемо застерегти Вас від такого роду неправомірних дій, адже будь-яка брехня із часом стане явною, і відповідальність будете нести за свої дії. Безвихідних ситуацій у житті не буває. Якщо у Вас проблемна кредитна історія, тоді її можна виправити, про це є окрема стаття.

Від Specialist