Розглянемо як проходить процес розірвання шлюбу через РАЦС в Україні. Список документів які потрібні для цього процесу та строки прийняття заяви, перелік документів.
Як можна оформити розлучення через РАЦС
Процес розлучення можливий при дотриманні двох умов: згода чоловіка та жінки, немає неповнолітніх дітей під час перебування у шлюбі.
Якщо всі ці умови були дотримані, тоді варіант розлучення через РАЦС виявиться найпростішим. Один із представників подружжя має звернутись до органів реєстрації цивільного стану за своїм місцем прописки. Вам буде надана заява та зразок (можна звантажити у нас на сайті нижче), яку потрібно заповнити.
Важливо! Якщо у будь-кого з подружжя є неповнолітні діти від інших шлюбів, то це не вплине на процес розлучення через РАЦС.
Як терміни розлучення через РАЦС
Терміни розгляду заяви регулюються Сімейним кодексом України, а саме статтею 102 частина 2, подружжю надають один місяць на роздуми та відкликання заяви про розлучення.
Якщо примирення не відбулось у зазначений термін, тоді пара має з’явитись до РАЦСу у зазначений день та час для припинення шлюбу та реєстрації. Після оформлення особам буде надано відповідне свідоцтво про це. Якщо один із подружжя ініціює відкликання заяви, а інший не згідний, тоді процедура переходить до суду.
При неможливості з’явитись у вказаний день до РАЦСу, існує можливість оформити письмову заяву, згідно до статті 15 ч.4 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану». Подається вона особисто одним із подружжя, дата перенесення не може бути більшою ніж 1 рік з моменту подачі.
Оформити розлучення у РАЦС без чоловіка чи дружини, реально?
Якщо в одного із подружжя існує поважна причина, яка не дає змоги особисто перебувати при подачі заяви – це не є проблемою. Дана ситуація регламентується тим же Сімейним кодексом України, а саме статтею 106 ч.1 коли представник подружжя може подати документ від імені двох.
Особа, яка відсутня при подачі заяви про розлучення, має заповнити самостійно його частину та завірити це у нотаріуса, тоді процедура припинення шлюбу через РАЦС можлива і без її участі.
Документи які потрібні для розірвання шлюбу у РАЦС
- Відповідно, сама форма заяви розірвання шлюбу;
- Свідоцтво про оформлення шлюбу;
- Паспорт України кожної особи.
Вартісь процедури розірвання шлюбу через РАЦС в Україні
Вся процедура розірвання шлюбу не є дорогою послугою від держави, нараховується вартість адміністративного збору. Ціна встановлена Декретом КМУ «Про державне мито». Якщо у сім’ї немає спільних неповнолітніх дітей та згода двостороння, тоді сплачується мито у розмірі 0.5 неоподаткованого мінімуму, а на даний момент це 8,5 грн.
Якщо розлучення оформляється з особами, які визнані недієздатними або безвісти відсутніми плата становить 0,03 від неподаткового мінімуму. Також, відповідно з постановою No1168 від 22 жовтня 2010 р. КМУ орган РАЦСу може включати додаткові витрати.
Чи можна подати заяву про розлучення через Інтернет до РАЦС?
Органи РАЦСу практикують отримання питань та подачі заяв про розірвання шлюбу в електронному вигляді. Це можна оформити на сайті мінюсту України у розділі «Звернення у сфері актів державної реєстрації цивільного стану».
Але будьте обережні, наші спеціалісти рекомендують здійснювати такі операції особисто в письмовій формі або ж лише на офіційному порталі Міністерства.
Процедура розірвання шлюбу через РАЦС із громадянином іншої держави проводиться аналогічно до звичайної.