Сб. Тра 25th, 2024
Оформити субсидію Онлайн самостійно

Коротка інструкція для осіб, що мають на меті оформити субсидію онлайн. Таке право мають всі українські сім’ї, витрати на оплату комуналки яких становлять понад 15% сукупного місячного доходу.

Термін подачі заяви на отримання субсидії може бути різним, але маєте врахувати, що допомога по оплаті комуналки надається від дати подачі заяви до кінця опалювального періоду, але не більше 12 місяців та розраховують: із 1 травня до 30 вересня (неопалювальний період), із 1 жовтня до 30 квітня (опалювальний період).

Якщо Ви отримували вже субсидію раніше (минулого року), тоді ваші пільги можуть бути продовжено автоматично, при умові, що в складі сім’ї не відбулось суттєвих змін.

Для приватних будинків, що використовують для опалення природний газ або електроенергію, субсидія розраховується із 16 жовтня до 15 квітня включно. Для орендарів можливе оформлення субсидії (при наявності договору оренди), із дати подачі заяви до кінця опалювального сезону, але не довше місяця або конкретної дати закінчення договору. Далі все можна продовжити по іншій заяві орендатора.

Цікаво знати Як можна перевірити свій трудовий стаж онлайн та всі відрахування до Пенсійного фонду

Оформити субсидію можна онлайн, надіслати поштою або ж принести особисто. Оскільки карантинні обмеження ще в силі, тому детально розкажемо про перший варіант.

Оформити субсидію Онлайн: покрокова інструкція

Для зменшення черг та скупчень людей Міністерство соціальної політики запровадило новий електронний сервіс для оформлення субсидії онлайн, для цього потрібно знайти на офіційному сайті розділ «Е-сервіси»

Як правильно оформити субсидію онлайн

Далі обираємо у меню «Субсидії»

Подати заявку про присвоєння субсидії онлайн

Вас перенаправить на форму реєстрації. Наразі є три доступних способи (скрін нижче)

Тут один нюанс: Враховуйте, що при виборі пункту реєстрації через «Електронно цифровий підпис» або через «BankID», Ви можете подати всі документи в електронному вигляді, без необхідності підпису особисто у регіональному відділі соціального захисту.

Оформлення субсидій Онлайн на сайті Міністерства соціальної політики

Якщо обрати пункт «Реєстрація або вхід за допомогою електронної адреси», Ви отримаєте PDF документ заяви на порту та її потрібно роздрукувати, підписати занести до органу соціального захисту.

Отож, ми успішно увійшли у систему. На екрані відобразиться форма для замовлення. У першій вказуємо про потребу у призначенні субсидії у грошовій формі та дані банку.

Заявка на присвоєнн субсидії для фізичних осіб

Далі заповнити потрібно декларації про доходи та витрати осіб, що звернулись за допомогою до держави.

Оформлення субсидій Онлайн

Наступний крок – уважно перевірте вказані дані у всі пункти та подайте заявку.

Отримаємо далі повідомлення про успішну реєстрацію на Email

  1. Ваша заява на призначення субсидії успішно зареєстровано та вкажуть номер заявки (збережіть його);
  2. Заявку буде розглядати саме той орган соціального захисту, що Ви вказали при оформленні в електронної заяви.
  3. Якщо при реєстрації Ви обрали варіант без використання електронно цифрового підпису, тоді потрібно особисто віднести та підписати документи;
  4. Найближчим часом із Вами зв’яжуться представник Міністерства соціальної політики для узгодження дати та часу візиту (відносить для попереднього пункту);
  5. До листа на пошту також будуть прикріплені копії документів, що Ви надали.

Хоча й не швидкими темпами, але більшість сервісів державних послуг починає переходити ONLINE, дуже сприяє цьому пандемія та обмеження для громадян. Для простоти підпису та подачі різного типу заяв у Державні органи рекомендуємо оформити Електронно Цифровий підпис. Для прикладу, у клієнтів приват банку це займе декілька хвилин: читайте нашу інструкцію із фото.  Для розуміння надаємо відео-інструкцію нижче

 

 

Від Specialist