Пт. Кві 19th, 2024
Перевірити власний трудовий стаж онлайн

Починаючи із минулого року Пенсійний фонд України почав впровадження електронної системи надання послуг. Для громадян стало можливим подати документи на призначення пенсії дистанційно у електронній формі, та всього за декілька кліків перевірити свій трудовий стаж та пенсійні відрахування із всіх роботодавців.

Ми хочемо надати коротеньку статтю-інструкцію, що допоможе зрозуміти, як можна перевірити свій стаж та фінансові відрахування онлайн.

Для початку Вам потрібно мати електронно-цифровий підпис. Саме із його допомогою можна зареєструватись на сайті ПФУ та пройти інтенсифікацію. Як зареєструвати ЕЦП у Приват 24 ми вже описували, почитайте.

Коротко нагадаємо, що ЕЦП – це набір цифр, що допомагає захистити ваші документи від несанкціонованих змін третіми особами. Документ, що підтверджує належність цифрового підпису окремій особі називається сертифікатом ключа.

Три варіанти для отримання ЕЦП від Пенсійного фонду:

  1. Персональний ключ вашого підпису створюється автоматично при реєстрації електронного пенсійного посвідчення. Потрібно пам’ятати PIN код, що встановлюється при реєстрації. Якщо Ви ще не досягли пенсійного віку, тоді розглянемо інші методи нижче.
  2. Електронно-цифровий підпис можна отримати у податковій службі;
  3. ЕЦП можна отримати у одному із сертифікованих центрів, переглянути їх тут. Ключ вам запишуть будь-який носій (флешка, диск, жорсткий диск тощо).

Як перевірити свій стаж та відрахування до пенсійного фонду

Якщо Ви дуже часто задумуєтесь про свою майбутню пенсію, тоді можна перевірити свій робочий стаж онлайн на офіційному порталі ПФУ. Додатково переглянути місця роботи та кількість відрахувань від роботодавців до фонду, саме від них буде залежати розмір.

Авторизація особистий кабінет Пенсійний фонд

Крок 1. Для початку потрібно пройти авторизацію через ЕЦП або токена (коли Ваш ключ записаний на змінний носій), через електронне пенсійне посвідчення або ж із допомогою GOV Id, для осіб що все пройшли реєстрацію на сайті та зберегли дані цифрового підпису.

Крок 2. У меню потрібно вказати центр сертифікації ключів, що виступав реєстратором (у нашому варіанті це ПриватБанк). Завантажуємо файл самого ключа із зовнішнього носія та вводимо пароль, який вказали при реєстрації ЕЦП.

авторизація пенсійний фонд онлайн

Крок 3. Після успішної авторизації у кабінеті користувача можемо бачити основну інформацію (дату народження, номер соціального страхування, ідентифікаційний тощо), також загальний трудовий стаж.

Крок 4. Також Ви можете переглянути розмір заробітної плати за всі роки помісячно, всі місця роботи та розмір відрахувань до фонду (персональна електронна трудова книжка).

Цікаві статті по темі:

Додатково можна надіслати запит на отримання довідки про трудовий страж, оформити заяву на отримання пенсії, перерахунок пенсії, перейти із одного виду пенсії на інший тощо. Все це вже можна перевірити особисто у електронному кабінеті

Від Specialist