Гадаємо буде правильно висловити свою думку на ситуацію із різким знеціненням гривні із 27 грудня 2019 року. На тижні продаж ОВДП пройшла «на хорошій ноті», ми знову отримали приріст інвестицій. Все дуже не погано складалось, але чому ослабла так різко гривня?
Тут вже потрібно виділити два моменти. По-перше, рекордний викуп валюти НБУ на ринку. В період із 23 по 28 грудня було куплено 1,558 мільярда, а продано 50 млрд, чистий прибуток вклав 1,508 млрд доларів.
Якщо прораховувати за цілий 2019 рік, то Національний банк поповнив валютні резерви на 8 мільярдів доларів. Тобто пропозиція валюти на ринку перевищує попит, а це й впливає на зміцнення гривні.
Ситуація із валюним курсом, що була вкінці минулого року 2018-19
Рекоменуємо статтю: У якій валюті зберігати гроші 2020 році: розрахунки та аналітика
По-друге, це вже спекуляції які проводять ділки на чорному ринку, по суті зараз страхуються та активно планують заробити на фінансових канікулах банків. Фінансові установи почнуть повноцінно працювати лише із 7 січня 2019 року. Європейські ринки та банки також вихідні.
Вже із 17:00 години п’ятниці 27 грудня, по закінчених торгів на фінансових ринках почався ріст. Ситуація просто абсурдна: в деяких обмінниках можна було зустріти різницю курсу в 1 гривню (одні пропонували по 24.60 грн, а вже за рогом інший по 25.60 грн), тобто заробити вже можна за 5 хвилин на різниці.
Всі таки коливання будуть продовжуватись до закінчення Новорічних та Різдвяних свят, як мінімум до 15 січня. Далі гривня повинна зміцнюватись та можливо і «набирати силу». Все буде залежати від інтересу до ОВДП на ринку. По суті це єдиний чинник який сприяє позитивній динаміці із курсом.
Цікава стаття Як скласти резюме правильно у 2020 році. Які дані вказувати та переглянути зразок
І знову ж таки, чи переглядали Ви як змінились котирування інших валют вкінці минулого тижня? Курс євро, злотого та навіть російського рубля також подорожчав. З огляду на дефіцити бюджету, є прогноз щодо продовження продажу ОВДП Мінфіном із січня 2019 року.