Сб. Вер 14th, 2024
Як заблокувтаи карту банку при втраті

Сьогодні поговоримо про таку процедуру, як блокування банківської карти. Чому Вам потрібно орієнтуватись в цьому питанні? Та дуже просто, щоб зберегти власні кошти в безпеці від шахрайства та зловмисників.

Поширеною причиною процедури блокування карти клієнтом є пошкодження або роз магнічення стрічки, або ж втрата карти, банально загубили. Щоб продовжити користування фінансовими послугами, та зберегти кошти зверніться до банківських установ (краще у відділення), де й Вам нададуть консультацію, та здійснять пере випуск нового карткового рахунку.

Важливо пам’ятати! Що до того моменту, поки карта не буде заблокованою, Ви несете самі повну відповідальність за фінансові операції та баланс карти. Лише після повної процедури припинення дії, це лише шматок красивого пластику.

Коли ж потрібно подати заявку на блокування карти

По статистиці найбільш поширеним варіантом є крадіжка вашої карти, разом із гаманцем, в надії що на рахунку користувача присутня солідна сума грошей. Деякі карти не потребують введення PIN коду для розрахунку за товари, тут звісно потрібно бокувати оперативно.

Також професійні злодії можуть працювати в парі, при чому один зловмисник міг слідкувати за Вашими діями біля банкомата, запам’ятавши пароль карти.

Інший варіант, раніше описаний, втрата карти. Навіть, якщо Ви впевнені, що місце страти нікому не відоме, та варіанту зняти кошти з рахунку немає.

Потрібно також бокувати Вашу карту у випадку шахрайства, коли отримуєте незрозумілі СМС повідомлення з банку. Хоча впевнені, що ніяких операцій не проводили. Отримуєте дзвінки з банку від «консультантів», які пропонують уточнити інформацію о картці. Запам’ятайте, такого роду уточнень працівники фінансових установ НЕ проводять.

Цікаво почитати Як отримати кредит з поганою кредитною історією в Україні, рекомендації

Ну і на четверте місце можна поставити втрату карти в банкоматі, забули забрати, і сам апарат «проковтнув». Зазвичай всі такі картки передаються на утилізацію, а раніше Вам могти її повернути у відділення банку. Ризикувати не потрібно, краще звернутись, та заблокувати.

Як можна швидко заблокувати втрачену карту

Для того, щоб заблокувати втрачену карту Вам можуть підійти такі варіанти:

  1. Звернутись до гарячої лінії підтримки клієнтів банку. Зазвичайно номер працює цілодобово, дзвінки здійснюються за рахунок установи (безкоштовні для клієнтів). Процедура займе декілька хвилин, головне орієнтуватись в балансі, операціях, знати кодове слово для таких випадків.
  2. Скористатись мобільним додатком від Банку. Не секрет, що сьогодні майже у кожної фінансової установи є власний сайт та мобільний додаток для керування картками та рахунками. Процедура блокування карти буде ще швидшою ніж у першому варіанті.
  3. На останок можна віднести вхід до особистого кабінету користувача на сайті банку, але вже потрібно доступ до ПК та інтернет. При такій можливості можна і замовити дублікат нового карткового рахунку відразу, який буде доставлено у відділення найближче до Вас.

Ну і пам’ятайте, втрата Вашої карти не приводом для паніки. Головне повністю володіти інформацією, що потрібно робити в такому випадку, зберігати спокій. Якщо мова йде про кредитні картки, то деякі банки можуть самі заблокувати рахунок через підозрілі фінансові операції, що не зафіксовані для Вас раніше, і спробують підтвердити це телефоном, або ж у відділенні.

Від Specialist