Ср. Лют 21st, 2024
Цікаві 6 фактів про природний газ які Ви не знали

Сучасне існування людини важко уявити без природного газу. Ця горюча копалина займає надзвичайно важливе місце у паливно-енергетичному  балансі будь-якої розвиненої країни та є важливою сировиною для промисловості. Ми наведемо вам цікаві факти, про які багато хто із нас не знав раніше.

1.  Газ від природи не має запаху та кольору. При неправильному використанні він становить загрозу для людського здоров’я і не тільки, тому в газ додають одорант – речовина, яка виділяє специфічний запах, за допомогою якої можна визначити місце протікання.

2. Ще в І столітті нашої ери перський цар, який побачив, що в одному місці на його території виходить природний газ на поверхню наказав побудувати там кухню палацу. На кухні газ горів і в день і в ночі, заодно обігрівав приміщення та можна було готувати на ньому. А видобувати газ люди навчилися через ще багато століть та поставляти його на продаж.

3. Ще в 1971 році геологи виявили впадину, яка  була наповнена природним газом під верх. Тоді, щоб газ не випаровувся в атмосферу, вони вирішили підпалити улоговину. Концентрація його в тому місці зашкалювала. Газ горить там і досі, через стільки часу, а те місце  зараз славиться своєю унікальністю, називають його “Двері в пекло”, знаходиться воно в Туркменістані.

Двері в пекло
“Ворота в Пекло” – Туркменістан

4. Використовували природний газ і для освітлення вулиць ще у 19 столітті. Газ за особливою структурою побудови газопроводу надходив до вуличних ліхтарів. Така система користувалася популярністю та практичністю.

Цікава статтяЦікаві 7 фактів із життя, які не залишать Вас байдужими

5. Оскільки газ є небезпечною речовиною, його перевозять в особливих цистернах, найдовша з яких має 345 метрів довжини для транспортування газу.

6. Розвиток усіх сфер не стоїть на місці. Мережі газопроводу на сьогодні схожі до павутини, яка обвиває нашу Землю. За даними вчених протяжність газових мереж у 20 разів довша ніж екватор Землі.

Отож, використовуйте природний газ правильно. Ця речовина є небезпечною, тому дбайте про своєчасне обслуговування приладів, через які споживаєте газ та будьте обережними.

Від Specialist