Вт. Вер 10th, 2024
Як не втратити кошти, коли забудовник визнав себе банкрутом

Існують випадки, коли будинок можуть продати новому забудовнику, який має завершити всі роботи та ввести об’єкт в експлуатацію.

Коли ініціатором позову про банкрутство виступає інвестор, потрібно розуміти, що всі витрати будуть за його кошт (судові збори, послуги кваліфікованих юристів районі 50-60 тисяч гривень тощо).

Як не залитись без житла під час банкрутства забудовника?

Будемо говорити чесно, що у разі визнання забудовника банкрутом, отримати Ваші кошти назад дуже складно, не говорячи уже про квадратні метри.

Це не означає, що інвесторові не слід боротись. Коли забудовник вступає до процедури банкрутства потрібно слідкувати та діяти за таким алгоритмом:

1) Протягом 30 днів із моменту запуску процедури, сформувати свої вимоги до забудовника (якщо пропустити цей момент, тоді інвестор втрачає право голосу на зборах кредиторів). Заяву подають до господарського суду, у якому розглядається справа;

2) Суд повинен винести рішення про затвердження вимог інвестора та занести їх до реєстру. Погоджується рішення про подальшу процедуру банкрутства, а забудовнику надають можливість повернути гроші за рахунок проданого майна.

зберегти гроші при банкрустві забудовника

Чи реально отримати квартиру у разі банкрутства забудовника?

Якщо об’єкт не перейшов до іншого забудовника, або взагалі – знаходиться на ранніх стадіях будівництва, тоді це малоймовірно. Потрібно розуміти, що отримання навіть часткової компенсації коштами у наших реаліях є уже певною перемогою.

У майбутньому потрібно розраховувати на порядність нового забудовника, адже у його юристи можуть знайти багато причин, як залишити інвесторів «з носом». Відомі прецеденти, коли власники об’єднувались та продовжували самостійно фінансувати будівництво.

Зберігти гроші коли забудовник оголосив банкрутство

Що потрібно врахувати, аби не залишитись «з нулем» під час банкрутства

Перед початком співпраці із забудовником, потрібно детально вивчити його історію діяльності, відгуки, надійність, фінансовий стан тощо. Лише після цього можна вкласти кошти. Але у нашій країні можливі різні ситуації, коли багато стабільних компаній «виводять із ринку», тому потрібно:

1) Потрібно шукати та мати контакти інших інвесторів та об’єднуватись, адже тільки разом Ви становите загрозу, із якою потрібно рахуватись у майбутньому;

2) «Обмануті власники» є дуже незручним опонентом для будь яких шахрайських схем. Боротьба буде вестись відразу на кількох напрямках: юридичному, публічному та із місцевими органами самоврядування;

3) Саме об’єднання ошуканих інвесторів може стати потужною стороною для переговорів із новим забудовником. Якщо взяти квадратні метри не вдасться то хоча б хорошу фінансову компенсацію;

Купівля квартири в новобудові завжди веде за собою ризики, які потрібно оцінювати. Ви можете інвестувати на різних етапах будівництва. Саме під час закладення котловану вартість квадратного метра найменша, цим і приваблюють інвесторів. Чим пізніше – тим дорожче, враховуйте.

Цікаво знатиКупити квартиру і залишитись переможцем: 7 помилок при покупці нерухомості на вторинному ринку

Заміна забудовника через банкрутство та добудова будинку

Потрібно розуміти, що навіть незавершене будівництво може знайти свого покупця. Інші компанії можуть зацікавитись та вигідно придбати новобудову, бо більшість бюрократичних процедур пройдено: всі довідки зібрано та документи, проектна документація, підготовлений майданчик тощо.

Але якщо будівництво майже завершене, тоді інвестувати можуть і самі покупці квартир, так це додаткові втрати, але оцінюючи реальний ризик залишитись без коштів та квадратних метрів взагалі.

Потрібно знати! Якщо змінюється забудовник, тоді немає ніяких законних гарантій на отримання житла. Можлива зміна проектної документації під час здачі будинку.

Як не втратити кошти при оформленні банктутства забудовника

На яку компенсація можна розраховувати у разі банкрутства забудовника

Банкрутство дає можливість інвесторам отримати хоча б частково власні кошти. Якщо ж Ви розраховуєте на додаткові виплати (моральну шкоду) – то це марна справа.

Велика Палата Верховного Суду дала можливість своїм рішенням стягувати із забудовників кошти, які були сплачені за недобудовану квартиру. Із практики можна сказати точно, що забудовник має велику кількість боргів, а тому на 100% компенсацію не потрібно розраховувати.

Стягнення штрафних санкцій чи неустойки – скоріше марна справа. Всі додаткові вимоги будуть включатись до шостої черги. Тому, якщо коштів у забудовника не вистачає на задоволення потреб 3-4 черги, то всі інші будуть прощені банкруту.

Рекомендуємо статтюЯк купити власну квартиру: можливі варіанти додаткового заробітку та виплати кредиту

Маємо надію, що наш матеріал буде корисний спершу для звичайних громадян та молодих сімей, які планують вкласти кошти у власне житло не на вторинному ринку. Аналізуйте, зважте всі плюси та мінуси, ставтесь із обережністю до заманливих пропозицій із надто низькими цінами на квадратний метр.

Від Specialist