Пт. Кві 19th, 2024
Запуск производства тканевых масок в Новосибирской области

Цікаві статистичні дані оприлюднила організація StateWatch, яка займається контролем та контролем реформ державних органів, згідно із даними від Державної митної служби за січень 2020 року експортовано медичних масок на 3,8 мільйона доларів, а у лютому вже на 9,1 мільйона.

По тоннажу за місяць показник зріс від 246,3 до 394 тонн.
Як можна побачити з ілюстрації нижче: кількість продажу товарів для захисту від коронавірусу в періоді січень-лютий складає 15,2 мільйони доларів, а в період вересень-лютий 34,2 мільйони доларів. Особлива активність експорту останні два місяці. Дані ці відкриті та доступні для перегляду Тут.

В лютому з України вивезли 394 тонни медичних масок

Крім медичних масок для індивідуального захисту було експортовано медичних рукавичок у кількості 216 тисяч пар, лабораторних костюмів 30,2 тонни та антисептичних засобів 46,3 тонни.

Представники організації StateWatch, на чолі із главою – Глібом Канєвським, рекомендують все-таки оприлюднити дані та інформацію від антикризового штабу про рівень забезпечення медичних установ, у яких перебувають пацієнти із підозрою на коронавірус.

Цікаво знати друзіПодаткова: ФОПам не потрібно подавати заяви для звільнення від ЄСВ на період карантину

Завдяки цим даним вдасться правильно розділити товари для індивідуального захисту між лікарнями де вони у надлишку, до відділень не їх немає взагалі.

Також можна спростити тендерні закупівлі на даний вид товарів, сформувати регіональні благодійні фонди або ж підтримати існуючі. Всі охочі меценати та благодійники зможуть самостійно надати відповідну допомогу для лікарень, що потребують такого забезпечення.

Варто нагадати, що із 13 березня прем’єр-міністр Денис Шмигаль оголосив про обмеження експорту товарів до 6 червня, які можуть допомогти захиститись від коронавірусу.

Скільки масок вивези із України

Ну і варто додати, що у САП 23 березня повідомили про початок кримінального провадження за фактом «Службова недбалість» представників Кабінету міністрів України за часів Гончарука та самого екс-прем’єр міністра.

Тому як, було оприлюднено два листи звернення від секретаря РНБО Олексія Данилова, про можливі проблеми із коронавірусною інфекцією у світі та необхідністю призупинення експорту товарів: медичних масок, рукавичок, захисних костюмів.

Датуються звернення 31 січня та 8-го лютого. Але як бачимо зі статистики експорт лише нарощувався в той період. Всі відмічені поміткою «Терміново». Заборона була введена лише 11 березня уже новим очільником уряду. Висновки можна робити різні, але поки тримаємо справу на контролі, гадаю згодом доповнимо, бо інформації вдосталь.

Рекомендуємо статтюУкраїна на межі: через занепад промисловості трудова міграція зросте

Від Specialist