Пт. Кві 26th, 2024

Протягом багатьох років на носіння бороди у деяких країнах встановлювали податок. Відповідно, що носити її могли дозволити собі не всі чоловіки, а лише заможні та статусні особи. На сьогодні відростити гарну бороду може кожен, а у скільки обійдеться її догляд розберемо у даній статті.

Перший етап росту бороди супроводжується певним свербінням та дискомфортом. Причиною тому є закручування волосся, яке подразнює та коле шкіру. Щоб позбавитись або зменшити свербіння використовують спеціальні масла. Важливо розуміти, що вони не мають містити у складі спирту.

Ціна на такі засоби може бути різна та залежить від виробника. В середньому один флакончик такої олії об’ємом 30-50 мілілітрів буде коштувати 200 гривень та більше. Але й відомі випадки коли ціна сягає 1000 гривень. Керуйтесь при виборі рекомендаціями спеціалістів, відгуками досвідчених «бороданів».

У перший місяць росту бороди можна не використовувати додаткових кондиціонерів та шампунів, вдосталь буде звичайного мила для гігієни.

Коли починати стригти бороду?

Орієнтовно через місяць свербіж та дискомфорт відступає, але з’являється нова проблема через нерівномірний ріст волосся борода має неохайний вигляд. Дану ситуацію можна вирішити двома способами:

  1. Визначити форму бороди та акуратно збрити ділянки, які не потрібні;
  2. Нічого не робити та почекати доки волосся відросте та заповнить порожні ділянки.

Коли борода ще невелика, термін орієнтовно 1-2 місяці, можна використовувати маленькі ножички та потрошки підстригати її для надання охайності.

Через два місяці можете починати використовувати спеціальні шампуні. Ціна на них може коливатись від 250 до 300 гривень за 100-200 мілілітрів. Знайти можна як дешевші, так і дорожчі варіанти, тут вже орієнтуйьтесь на свої фінансові можливості.

Як доглядати за бородою в домашніх умовах

Щоб якісно здійснити догляд за Вашою бородою потрібно мати у наборі певний перелік аксесуарів та косметики. Як ми вже писали вище, потрібно вибрати мило, шампунь та масло, але додаткового потрібно купити віск. Саме з його допомогою можна «керувати» неслухняними волосками. Ви можете також із його допомогою надавати бороді спеціальної форми. Ціна на віск для бороди в районі 130-700 гривень. Потрібний набір аксесуарів для бороданя:

Ножички для проведення стрижки вусів та бороди (завдяки їм можна надати потрібну форму). Для власного використання можна купити їх за 250-300 гривень, а от професійні коштують орієнтовно 1000 грн.

Машинка або тример для стрижки. Допоможе не тільки для стрижки, але й для моделювання. Тут вже потрібно розглядати пропозиції від торгових марок Braun, Panasonic або Philips. Середня вартість набору для стрижки в районі 1000 гривень. Якщо ж дорогі моделі не по кишені, завжди можна звернутись до Китайського виробника

Гребінець. Допоможе акуратно розчесати бороду (робити це потрібно не менше 2-х разів на день). Даний інструмент є доступний та ціна стартує від 100 гривень.

Дзеркало для стрижки бороди буде необхідне для чоловіків із складною формою.

На сьогодні купити косметичний засіб або аксесуар для догляду за бородою не є проблемою. Можна замовити товар у інтернет-магазині онлайн або ж відвідати спеціалізований у Вашому місті.

Де краще стригти бороду.

Зрозуміло, що питання як і де стригти бороду вирішується індивідуально. Якщо ж Ви вирішили докорінно змінити свій імідж, тоді краще довірити цю справу професіоналам на ранньому етапі формування.

Професійний майстер може підказати та допомогти із вибором правильної форми. Для прикладу розглянемо декілька варіантів із популярних стрижок:

Варіант – російська борода або повна. Назва говорить сама за себе, вкриває повністю щоки, підборіддя, шию та верхню губу.

Варіант відрощування бороди Повний

Еспаньйолка буде складатись із вусів, що плавно опускаються донизу, оточують рот та на підборідді формують видовжений пучок.

Борода Еспаньйолка

Бретта або голлівудська борода. Такий варіант заповнить підборіддя, щелепу та з’єднається із бакенбардами.

Голівудська борода

Борідка у формі якоря. Має трохи закручені вуса у формі якоря та покриває центральну части ну підборіддя.

Борода якір

Бальбо. Дуже схожа на попередній варіант, але із більш широкою смужкою на краях щелепи.

Борода бальльбо

Борода Ван Дейк. Щоки ретельно голяться, а волосся на підборідді відокремлюється від вусів.

Борода Ван дейк

Коли майстер барбершопу проведе над Вашою бородою коригування, тоді вже догляд та подальшу стрижку можна використовувати самостійно із використанням аксесуарів описаних вище. Але у будь-якому разі послуги цирюльника обійдуться мінімум у 200 гривень.

Експерти радять виконувати коригування бороди хоча б раз на тиждень, а це вже додаткові витрати у 800 грн мінімум на місяць. Вирішувати вже Вам, адже зміну стилю та образу краще довірити професіоналам, які підберуть найкращий варіант.

Від Specialist