Одним із важливих випадків етапів створення власного сайту є вибір хостингу. Тут же ми поясними основні вимоги та параметри, на які потрібно звернути увагу. Простими совами – це місце де розміщуються усі файли уже готового або майбутнього ресурсу.
Якщо перейти до аналогій зі звичайного життя, найбільш точним буде оренда приміщення під власні потреби, тільки в цьому випадку роль квадратних метрів відіграють мегабайти, а замість комунікацій – параметри серверу. Останній чимось схожий на звичайний комп’ютер, але зі специфічним програмним забезпечення.
Багато підприємців на перших етапах відкриття власного бізнесу не приділяють даному питанні великої уваги (працює та й добре), але це не правильно. Важливість правильно підібраних параметрів може вплинути у майбутньому на стабільність роботи інтернет-магазину, та стійкість до навантажень (відвідуваність, експорт товарів у прайс агрегатори тощо).
В загальному вибір хостингу для інтернет-магазину не сильно відрізняється від вибору для звичайного сайту, лише деякі параметри мають бути «крутішими» (про них розповімо далі). Відразу скажемо, чи можна зупинитись на виборі безкоштовного хостингу для інтернет-магазину? – На жаль ні, і ось ряд причин та незручностей «безкоштовного сиру»:
- На вашому сайті може бути розміщена реклама у виді банерів які не можна відключити;
- Рівень довіри до сайту знизиться, коли аудиторія побачить третій рівень домену;
- Ніхто не дасть гарантій стабільності роботи серверу;
- Швидкість завантаження ресурсу буде набагато нижчою, бо всі параметри серверу будуть мінімальними;
Сказати остаточно, що безкоштовні хостинги не мають шансу на існування не зовсім правильно, але й рекомендувати для Вашого бізнесу такий варіант не будемо. Тому, що у разі форс-мажорних обставин Ви можете втратити не тільки клієнтів та прибуток, але й усі напрацювання по ресурсу.
Основні види хостингу для сайтів
На сьогодні можна виділити такі типи хостингів, які між собою різняться параметрами та ціною: віртуальний хостинг, Віртуальний виділений сервер (VPS), виділений сервер. Ось зараз розберемо особливості кожного із них, та у яких випадках потрібно обирати певний вид.
Найпростіший та дешевий варіант для інтернет-магазину це віртуальний хостинг. Середня місячна вартість котрого починається із 5 доларів. При виборі даного варіанту Ви отримуєте окреме місце на фізичному сервері, де розміщуються і інші ресурси.
Загальні ресурси серверу будуть ділитись на всіх користувачів, а це накладає певні обмеження стосовно навантаження та місця під файли сайту. Але для більшості маленьких та середніх (із невеликим трафіком та кількістю товарів) за розмірами інтернет-магазинів це найкращий варіант та дуже популярний.
Даний вид хостингу рекомендуємо підключати для сайтів із відвідуваністю не більше 1000-1500 тис на добу. Об’єму оперативної пам’яті та віртуального місця на хостингу зазвичай вистачає для таких навантажень та для декількох тисяч сторінок товарів. Додатково Ви можете докупити потрібну кількість мегабайт та деякі окремі характеристики (це вже залежить від політики хостингу) окрім лише рівня навантаження.
Налаштування Smart Shopping в торгових компаніях Google Shopping
Правильний вибір хостингу допоможе отримати певну стабільність та гарантії роботи ресурсу. Для майбутнього інтернет-магазину потрібно враховувати майбутній ріст популярності та відвідуваності, але завжди можна в перспективі перейти на більш сильніші сервери, без необхідності переплачувати спочатку.
Використання віртуального виділеного серверу (VPS), так як у попередньому випадку, ресурси потрібно буде ділити на всіх «орендарів», але їх тут уже не сортні а всього декілька. Ресурси та параметри на цьому типі хостингу уже набагато потужніші (оперативна п’янять, місце на диску, процесор).
Також Ви отримаєте можливість самостійно керувати більшістю параметрів серверу через окрему панель. Базові налаштування зможуть провести спеціалісти служби підтримки, а от всі інші потрібно виконати самому або підключити сторонніх спеціалістів (адміністратори). У майбутньому можна збільшити ресурси майже із будь-яких параметрів.
Вартість такого хостингу для сайту дорожча від попереднього варіанту і починається із 20-50 доларів місяць. Підвищені характеристики дозволять ресурсу «витримати» високу відвідуваність у 5000-15000 тисяч користувачів кожного дня та управляти каталогом у десятки тисяч товарів.
Виділений сервер для інтернет-магазину (сайту). Він є самим дорогим оскільки ваш ресурс буде розміщено на окремому хостингу без інших користувачів. Усі ресурси із заявлених параметрів тарифу можна використати лише для потреб власного сайту.
Важливо розуміти, що хостери будуть слідкувати лише за роботою серверу, а все обслуговування та управління (установка операційної системи, підключення сайту та бази даних, установка додаткових програм тощо). Найкращим варіантом буде найняти спеціаліста на постійну основу або віддалену часткову зайнятість для таких моментів.
Даний варіант хостингу буде потрібний для великих інтернет-магазинів та маркетплейсів. Відвідуваність яких може починатись від 10000 користувачів у день та постійно росте. Оплата такого типу починається від кількох сотень доларів на місяць, також врахуйте вартість послуг спеціаліста. Такий варіант розміщення буде вигідний вже для «великих гравців» ринку.
Отож, ми вже дізнались про типи розміщень на хостингу для сайтів. Дізнались про один головний параметр для правильного вбору – відвідуваність ресурсу, від якої вже залежить навантаження на сервер. Далі розглянемо додаткові особистості, на які потрібно звернути увагу при виборі.
Основні критерії для вибору кращого хостингу
Кожен із нас для реєстрації хостингу хоче вибрати оптимальні варіанти із максимальною потужністю та мінімальну ціну. Важко сказати, котрий провайдер надає кращі ціни та оптимальні параметри, але ми визначили основні, на які потрібно звернути увагу.
По-перше, якісні послуги за оптимальну ціну. Якісні послуги не можуть коштувати дуже дешево, тому потрібно перевірити в декількох провайдерів середню вартість на схожий пакет послуг, це допоможе також не переплатити.
По-друге, наявність технічної підтримки, її кваліфікованість, адекватність – це також не останній фактор при виборі хостингу для сайту. Перевірити її можна відразу онлайн на сайті компанії, задавши декілька питань та оцінити швидкість та кість консультації.
По-третє, можливість резервного копіювання. Дуже важливо для форс-мажорних обставин, коли були втрачені всі файли або ж пошкоджена база даних. Тоді Ви зможете відновити всі дані за потрібну дату. Якщо цей процес автоматизований у панелі, тоді це однозначно перевага.
По-четверте, швидкість роботи та надійність. Аналізуючи параметр uptime (показник безперебійної роботи сервера) який в ідеалі має становити не менше 99,90%, що означає що загалом хостинг не працює одну годину в місяць.
Також потрібно врахувати обладнання, яке використовує хостер. Можливо всього різниця в декілька доларів по тарифу дозволить розміститись на SDD дисках та із більшим запасом оперативної пам’яті. Тому Ваш сайт буде працювати значно швидше та витримувати підвищене навантаження.
По-п’яте, виділена оперативна пам’ять та місце на диску. Перший параметр буде впливати на кількість користувачів, які можуть одночасно переглядати контент. Для роботи будь-якої CMS сайтів потрібно мінімально 64МБ, ми ж рекомендуємо не менше 128-256 Мб та вище.
Місце на хостингу для сайту має відповідати потрібним параметрам інтернет-магазину або блогу (із огляду на кількість медяного контенту та сторінок). Мінімальний розмір 1-2 Гб тарифу, рекомендуємо переглянути на перспективу 5ГБ та більше.
Пробний період. Дуже часто провайдери дають можливість протестувати якість послуг безкоштовно. Саме це дасть змогу оцінити переваги та всі вище описані моменти (налаштувати та підключити сайт, оцінити роботу технічної підтримки, роботу панелі керування тощо).
Наявність сайту. Кожна компанія намагається більш красиво та змістовно представити себе «із першого погляду». Оцініть дизайн, наявність всієї інформації щодо тарифів та наданої інформації, наявність конусної програми для постійних клієнтів. Якщо ж всього по мінімуму, тому й важко сказати про високий рівень обслуговування у майбутньому.
Будемо надіятись, що наша стаття буде корисною для всіх користувачів, що шукають хороший хостинг для сайту, але не знають на що звернути увагу при виборі.
Хостинг для сайту який можемо порекомендувати для Вас
Вже більше 10 років ми працюємо із всіма можливоми напрямками сайтів та профксійно займаємось SEO просуванням в пошукових системах. Всі вище описані притерії перевірено на практиці. На основі досвіду та виялених перевах можемо порекомендувати такі хонтинги для Вашого сайту:
Надійний хостинг від Besthosting.ua
Дуже хороший варіант хостингу для сайту, почали із ним працювати ще у 2015 році. Хороші цінові пропозиції на послуги та швидка підтримка 24/7. Можливість оформити тестовий період, знижки для постійних клієнтів, а також дія всіляких акційних пропозицій (реєстрація хостингу, а домен Ви отримуєте у подарунок на 1 рік).
Перейти на сайт помпанії https://besthosting.ua
Зареєструвати домен та переглянути ціни можна тут
Замовити хостинг для сайту від hostpro.ua
Ще одна надійна компанія, яка майже 20 років надає послуги на ринку IT. Хороші цінові пропозиції для початківців та великих сайтів. Нове обладнання та SDD дисках (ми вже розповіли в чому його перевага), можливість захистити та прискорити із Cloudflare та захистити від DDoS атак зловмисників, все це можна протестувати на пробному періоді у 5 днів.
Перейти на сайт компанії hostpro.ua
Додатково можна замовити реєстрацію домену для вашого сайту, зареєструвати сертифікати SSL та підтвердити надійність та збереження інформації (перехід від http до https), забронювати потужні та швидкі сервери VPS.
Замовити надійний хостинг для сайту від Ukraine
Третій варіант для розміщення Вашого сайту можна обрати компанію ukraine.com.ua, яка також довгий час займає провідні позиції через зручність та автоматизацію всіх процесів на замовлення та падлюченню послуг.
Свій розвиток почали із 2004 року та наразі її дата центри знаходяться у різних частинах світу (Україна, Сінгапур, Австралія, Канада, Франція). Унікальне програмне забезпечення дозволяє оформити за лічені хвилини понад 90% послуг автоматично. Підтримка працює 24 години 7 днів на тиждень. Окрім хостингу можна купити домен, VPS, Виділений сервер та бізнес хостинг.
Перейти на сайт помпанії ukraine.com.ua