Згідно статистики НБУ: На кожного українця припадає 1,1 платіжна карта. Кожна 5-та безконтактна

Цікаві дані статистики опублікував Національний банк України про використання платіжних карт на території України. Одночасно відмітили збільшення популярності нових способів проведення оплати та розвиток інфраструктури.

Кількість платіжних карток в Україні

Згідно з статистикою, близько 22 відсотків пластикових карт (майже кожна п’ята) – має функцію безконтактної оплати або програмована токеном. Розвиток йде шаленими темпами: із початку цього 2019 року загальна кількість раніше згаданих типів карток збільшилась на 70% (до 6,7 мільйона, а на початку року 1,9 мільйона). Третина всіх операцій по оплаті товарів та послуг відбувається безконтактним методом (близько 33%).

Цікаво почитати Переказати гроші з Польщі до України: 5 кращих та способів

Загальна кількість операцій (зняття готівки чи безготівкових) по пластикових картах від емітованих банківських установ за період 9 місяців 2019 року складає: 3651,7 мільйона на загальну суму 2582,7 мільярда гривень. Якщо порівнювати із аналогічним періодом 2018 року, тоді цифра збільшилась на 29% , а сума на 27%.

Операції із використанням платіжних карток

Дуже показово, що більшість цих операцій (близько 82%) припадають на безготівкові (2991,7 мільйона штук).

Більшість всіх безготівкових операцій припадають на розрахунки у торгових центрах за покупки товарів, близько 51%.

Цікаво знати Способи поповнення карти від Monobank без комісії

Кількість пластикових карток на період 1 жовтня 2019 року збільшилась на 9%, якщо порівнювати із початком року. Загальна кількість їх складає 64,7 мільйона штук, а 60% від загальної кількості є активними.

Загальна кількість POS-терміналів виросла із початку року на 14,1%, а це 318,4 тисячі. Більшість таких апаратів мають змогу опрацьовувати безконтактний спосіб оплати (89%). Для порівняння, на 1 січня 2019 року цифра булла в районі 79,4%.

Платіжна інфрастуктура банків України

Станом на 1 жовтня 2019 року кількість платіжних терміналів (контактних та безконтактних) становить 8 тисяч на 1 мільйон населення. Карта розділення досих пір не є рівномірною по всій території України. Найменша кількість даних приладів припадає на жителів Донецької та Луганської області.

Рекомендуємо статтю Найкращі картки для купівлі валюти онлайн через банк в Україні

По кількістю карток та платіжних приладів лідирують Київська, Дніпропетровська та Харківська області. А от загальна кількість банкоматів та терміналів самообслуговування по всій території України залишилась майже незмінною 19,7 тисяч та 16,6 тисяч відповідно станом на 01.10.2019 року.

📢 Сподобалась стаття? Долучайся до нас у соціальній мережі 👍 Facebook та шукай наш канал у 👉 Telegram. Отримуй цікаві статті та новини відразу у стрічку!