Ср. Чер 29th, 2022

Цікаві дані статистики опублікував Національний банк України про використання платіжних карт на території України. Одночасно відмітили збільшення популярності нових способів проведення оплати та розвиток інфраструктури.

Кількість платіжних карток в Україні

Згідно з статистикою, близько 22 відсотків пластикових карт (майже кожна п’ята) – має функцію безконтактної оплати або програмована токеном. Розвиток йде шаленими темпами: із початку цього 2019 року загальна кількість раніше згаданих типів карток збільшилась на 70% (до 6,7 мільйона, а на початку року 1,9 мільйона). Третина всіх операцій по оплаті товарів та послуг відбувається безконтактним методом (близько 33%).

Цікаво почитати Переказати гроші з Польщі до України: 5 кращих та способів

Загальна кількість операцій (зняття готівки чи безготівкових) по пластикових картах від емітованих банківських установ за період 9 місяців 2019 року складає: 3651,7 мільйона на загальну суму 2582,7 мільярда гривень. Якщо порівнювати із аналогічним періодом 2018 року, тоді цифра збільшилась на 29% , а сума на 27%.

Операції із використанням платіжних карток

Дуже показово, що більшість цих операцій (близько 82%) припадають на безготівкові (2991,7 мільйона штук).

Більшість всіх безготівкових операцій припадають на розрахунки у торгових центрах за покупки товарів, близько 51%.

Цікаво знати Способи поповнення карти від Monobank без комісії

Кількість пластикових карток на період 1 жовтня 2019 року збільшилась на 9%, якщо порівнювати із початком року. Загальна кількість їх складає 64,7 мільйона штук, а 60% від загальної кількості є активними.

Загальна кількість POS-терміналів виросла із початку року на 14,1%, а це 318,4 тисячі. Більшість таких апаратів мають змогу опрацьовувати безконтактний спосіб оплати (89%). Для порівняння, на 1 січня 2019 року цифра булла в районі 79,4%.

Платіжна інфрастуктура банків України

Станом на 1 жовтня 2019 року кількість платіжних терміналів (контактних та безконтактних) становить 8 тисяч на 1 мільйон населення. Карта розділення досих пір не є рівномірною по всій території України. Найменша кількість даних приладів припадає на жителів Донецької та Луганської області.

Рекомендуємо статтю Найкращі картки для купівлі валюти онлайн через банк в Україні

По кількістю карток та платіжних приладів лідирують Київська, Дніпропетровська та Харківська області. А от загальна кількість банкоматів та терміналів самообслуговування по всій території України залишилась майже незмінною 19,7 тисяч та 16,6 тисяч відповідно станом на 01.10.2019 року.

Від sasha40

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *