Пт. Кві 19th, 2024
Зміна фактичного місця голосування

Для всіх громадян України надано можливість змінити місце голосування. Ця процедура корисна для тих, хто не проживає за місцем прописки або фізично не може бути особисто на голосуванні. Цього року цю процедуру можна оформити до 10 вересня, та здійснити своє волевиявлення уже на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року.

Оновлення законодавства дозволило не проводити дану процедуру повторно. Тобто один раз змінили місце голосування і вже постійно можна знайти себе у списках на вибраній дільниці.

Що дасть дана опція для громадян України

Раніше повнолітні громадяни України не могли повноцінно брати участь у виборах в місцеву владу. Наприклад, коли десятиліттями живуть та працюють у Києві, а прописані в Черкасах.

Уже із 1 липня 2020 року ухвалення нового виборчого кодексу дозволило здійснювати голосування за місцем свого фактичного проживання. Дана опція буде корисна для студентів, вимушених переселенців, трудових мігрантів тощо. Це дозволить їм краще впливати.

Що потрібно знати про зміну місця голосування?

Щоб подати заявку у електронній формі Ви повинні мати електронно-цифровий підпис. Якщо ж громадянин має відкритий ФОП, тоді такій у нього має вже бути для здійснення подачі податкової звітності.

Якщо ж у Вас його немає, тоді рекомендуємо звернутись до фінансових установ, що спеціалізуються на випуску ЕЦП. Уже раніше ми розмістили статтю про те, як можна самостійно оформити електронно-цифровий підпис у Приват-24.

Щоб подати заяву офлайн потрібно звернутись до регіонального відділу Державного реєстру виборців за Вашим фактичним місцем проживання. Із собою потрібно мати паспорт, а саму паперову заяву оформити на місці.

Від Specialist