Пт. Лис 22nd, 2024
Вирощування квітів для продажу як бізнес ідея

Квіти завжди були і будуть цікавим і потрібним товаром, який, зрозуміло, не підлягає довготривалому збереженню і потрібен постійно. Тому бізнес на квітах є дуже перспективним. Особливо на українському ринку, оскільки місцеве виробництво є набагато більш вигідним по рівню витрат на доставку і зберігання.

Найбільш ефективним є комплексний підхід при організації цього підприємництва. Найкраще, коли є можливість об’єднати весь ланцюжок від вирощування квітів до їх реалізації. При значних масштабах виробництва важливо забезпечити максимальний рівень механізації, щоб не тільки мінімізувати витрати часу на ручну роботу, а й забезпечити найбільш високу якість обробки рослин.

Слід ураховувати, що квіти, як чутливий товар, що швидко псується, має постачатися до магазинів у відповідності з графіком, або чітко під свята. Для цього необхідно забезпечити розцвітання у відповідний час.

Правильне оформлення – захист для бізнесу

Вирощування квітів може проводитися як на присадибних ділянках, так і у варіанті спеціалізованого промислового процесу. В останньому випадку краще бути індивідуальним підприємцем. Якщо вибір схиляється до вирощування квітів на присадибній ділянці, то не обкладається податками.

Але налаштувати продаж самостійно не вдасться, оскільки тут він можливий тільки через оптовиків, які беруть квіти по досить низьких цінах. Через це будуть забезпечені суттєві фінансові втрати.

Тому краще, якщо немає бажання втрачати гроші, одразу оформлюватися як ФОП або й ТОВ. Державна реєстрація проводиться з вибором коду КВЕД 01.29 (вирощування квітів), та кодами щодо торгівлі квітами – оптова торгівля квітами та рослинами (46.22) та/або роздрібна торгівля квітами (47.76). Обирається і система оподаткування, в залежності від того, які обсяги плануються при торгівлі.

Заробити гроші на вирощуванні квітів, вирощування квітів на продаж, які квіти краще вирощувати на продаж
Які квіти краще вирощувати на продаж в Україні

У торгових точках, як правило, повинні бути дозвіл на торгівлю, висновок санітарно-епідеміологічної станції, книга відгуків. Також зручно, коли покупці зможуть подивитися прайс, а також для підприємця дуже зручною є наявність товарної накладної. Іншу документацію, пов’язану з торгівлею, варто також тримати у магазині під рукою – як для себе, так і для перевіряючих органів.

Також важливо й сертифікація. Хоча вона і не є обов’язковою для квітникарів, алевона підвищує довіру покупців. Тим більше, що ті, хто продає квіти можуть просто взятих у постачальників копії сертифікатів на товари, якщо вони працюють із ними як партнери.

Квіти, розсада, насіння: вибір напрямку

Як не дивно, при всьому різноманітті квітів на садибах в Україні бізнес по вирощуванню квітів є досить незначним сектором аграрного виробництва. І має гарні перспективи, оскільки місцева продукція виграє по термінах зберігання і мінімізації транспортних витрат. Тож, якісні товари квітникарства будуть завжди затребувані на місцевому ринку.

Квітникарство має кілька напрямків, на яких можна спеціалізуватися. Це вирощування власне квітів на зрізання або у горщиках спеціально для продажу, продаж насіння та цибулин, вирощуванні різноманітних розсад трав’янистих культур, саджанців чагарникових та деревних декоративних культур.

Хоча кожен із цих напрямків є значною мірою перспективним, проте найкращих результатів можна досягти, суміщаючи кілька напрямків. Тим більше, що, скажімо, нереалізовані розсади можна потім довести до стадії цвітіння і продавати уже у вигляді квітів.

При вирощуванні квітів на зрізання на продаж все одно необхідно створювати не тільки відкритогрунтові, а й тепличні посадки, оскільки тільки у такий спосіб можна забезпечити цілорічне вирощування квітів. При цьому бажано мати постійний приток посадкового матеріалу, який можна вирощувати самостійно – а його надлишок реалізувати бажаючим.

З найбільш популярних квітів можна виділити троянди, гвоздики, лілії, а також хризантеми та тюльпани. При вирощуванні цих квітів слід враховувати, що попит на квіти є досить нерівномірним протягом року, і його піки – це осінь та кінець зими – початок весни. Саме на цей час треба планувати вирощування найбільшої кількості квітів. Але на інші сезони треба підтримувати певний рівень вирощування матеріалу.

Цікаво знати: 👉 Страусята по 100 доларів: як можна заробити на страусах в Україні

Також слід враховувати і традиційність вибору квітів, оскільки троянди є актуальними завжди, жіночі та романтичні свята доповнюються також, окрім троянд, великою кількістю покупок лілій та тюльпанів, а також більш дрібних екзотичних видів, а шкільні свята пов’язуються із осінніми квітами, в першу чергу хризантемами та айстрами.

Обладнання для вирощування квітів у закритому ґрунті

Вирощування квітів у закритому ґрунті вимагає наявності парників та теплиць. Для організації рентабельного бізнесу необхідна площа у 100-200 м2. При проектуванні теплиці необхідно врахувати і монтування систем опалення і освітлення, які будуть необхідні у осінньо-зимовий період, та вентиляції для використання в теплу пору року. Крім того, необхідні системи поливу, які забезпечують ефективну вологість ґрунту без надмірного зволоження.

Найбільш складним і фінансово витратним є опалення. Тому слід розрахувати, як розмістити його для максимальної рівномірності прогріву теплиці при мінімальних витратах. Економити на цьому не слід, оскільки оптимальні температури забезпечують і нормальний ріст рослин, і відсутність захворювань, вчасне зацвітання.

Обладнання для вирощування квітів у закритому ґрунті
Бізнес ідея: Які квіти краще вирощувати на продаж в Україні

Інший шлях – це вирощування квітів у відкритому ґрунті з використанням, на холодний період, парників – дугових або плівчастих. Тут необхідне використання механізації, особливо при вирощуванні цибулинних квітів, для того, щоб вони якомога раніше почали цвісти до свят. Ефективними для такого вирощування є тюльпани, нарциси, а також дрібні ранні весняні квіти на кшталт гіацинтів або крокусів.

Не слід вирощувати рослини, занесені до Червоної книги, щоб не створювати попиту, яким скористаються нечесні продавці, що почнуть знову винищувати ті невеликі популяції дикоростучих рослин таких видів для продажу. В першу чергу йдеться про вирощування і торгівлю підсніжниками різних видів.

Посадка цибулинних рослин потребує суттєвої механізації для полегшення виконання цієї роботи. Так, необхідна ґрунтова фреза, для подрібнення і перемішування ґрунту, щоб розподілити рівномірно добрива і ефективно розрихлити ґрунт для оптимальної вентиляції цибулин. Власне висадка цибулиною зручна з використанням часникосаджалки, це дозволить забезпечити оптимальну рівномірність висаджування і ефективну обробку, а також дружні сходи, щоб квіти розцвіли безпосередньо перед святами.

При вирощуванні цибулин як насіннєвого матеріалу необхідна часникосаджалка для бульбочок. Вона дає можливість без пошкоджень висаджувати дрібні цибулинки, забезпечувати оптимальну відстань між ними для ефективного росту і подальшого викопування. Для збирання підходять різноманітні часникокопалки, які підкопують цибулини, не пошкоджуючи їх, після чого їх легко вибирати із ґрунту.

Відкриваємо власну справу по вирощуванні квітів
Бізнес на вирощуванні квітів в Україні, які квіти краще вибрати?

Лідери серед квітів – гвоздика і троянди

Для ефективності торгівлі слід орієнтуватися не тільки і не стільки на екзотичні квіти і короткоквітучі ефемероїди, як тюльпани. Важливіше обирати найбільш популярні квіти. Серед чагарникових, кущових квітів абсолютним лідером є троянда, яка є популярною протягом всього року. Також дуже добре реалізуються і трав’янисті квіти – айстри, гвоздики. Причому не тільки зрізані квіти, але і розсада. Також розсаду можна використовувати і для власних потреб.

Гарним варіантом, одним із нових, є еустома, яка зараз набуває популярності. Вона починає квітнути через 4-5 місяців після появи сходів. Її розсаду висаджують через 2 місяці після посіву. Тому, для того щоб продавати її розсаду, необхідно використовувати теплиці для продажу квітів влітку, або у відкритому ґрунті з перенесенням у теплиці – для продажу у холодну пору року, тоді, коли вона буде мати найбільшу ціну.

Суттєва складова вирощування квітів – це отримання саджанців для кущових чагарникових культур, серед яких найбільш активно реалізується троянди. Технологія вирощування саджанців з черешків вимагає регулярної обробки, адже троянда чутлива до наявності бур’янів і потребує захисту від хвороб та шкідників. Тому для найбільш ефективної обробки саджанців їх слід висаджувати квадратно-гніздовим способом, з мінімальною відстанню 5 см один від одного.

Це дозволить легко обробляти їх в усіх напрямках – для забезпечення механізації цього процесу. Для цього зручно використовувати ротаційні розрихлювачі або плоскорізи, в залежності від використовуваних ґрунтів.

Цікава ідея для бізнесу 👉 заробіток на сонячній електростанції. Ефективніше за депозит та нерухомість

Також для розведення троянд буде необхідно і використання протигрибкових препаратів й інсектицидів, для чого потрібно використовувати штангові оприскувачі. Використання таких механізмів забезпечує мінімальні витрати праці і дозволить обробляти більші площі рослин.

Скільки треба вкласти у вирощування квітів
Вирощування квітів на продаж, бізнес на квітах в Україні

Скільки треба вкласти у вирощування квітів і скільки можна отримати прибутку

Для цілорічного вирощування квітів початковими вкладеннями будуть витрати на теплицю – це матеріали та побудова будівлі, оренда землі, якщо вона знаходиться не у власності того, хто її хто планує використовувати.

Будівля буде коштувати приблизно 60-80 тисяч гривень, якщо площа її становить 100 м2. Оренда землі коштуватиме від 5 до 10 тисяч гривень.

При цьому на 100 м2 землі вирощується порядку чотирьохсот кущів квітів, причому закупівля матеріалу коштуватиме 25-35 тисяч гривень.

Тобто, стартові витрати складають порядку 100 000 грн.

Обігрів теплиці такої площі коштує до 15 тис. грн., а використання добрив та різноманітних хімікатів – 10 тис. грн. щороку.

Тобто, щорічні витрати становлять 25 тис грн.

Доходи коливаються від того, які рослини вирощуються. Так, з одного куща троянди за рік можна зрізати до 200 квітів, відповідно з площі 100 м2 можна зробити більше 80-100000 зрізів. Навіть при мінімальній ціні, яку виставляють при оптовому продажі, прибуток складає за рік до 1,5 мільйони гривень. Тобто, цей проект має дуже високий рівень окупності навіть у перший рік використання.

Де можна продавати квіти вирощені
Продаж вирощених квітів як бізнес в Україні

Канали продажу вирощених квітів

Вирощування квітів не буде повністю ефективним, якщо не напрацьовані канали продажу, оскільки це товар, який не може чекати. Відповідно, продажі можна організувати, починаючи від оптовиків до організації салонів квітів та інтернет-магазинів.

Салони квітів: ефектно і престижно

Стартова сума для створення одного квіткового салону складає з порядку 8 тисяч доларів, причому термін окупності складає один рік. Салон квітів – це найбільш вибагливий варіант торгівлі, набагато більш складний, ніж павільйони або торгові точки. Оскільки тут мають бути представлені зрізані квіти, квіти в горщиках, кімнатні рослини, а також можливий продаж розсади, насіння і засобів догляду за квітами.

Навіть можливо і створення консультаційного центру. Найкраще салон оформлювати як декоративну оранжерею, куди люди можуть заходити наче на екскурсію. Причому, небажано організовувати надто гучних інформувань мас-медіа, щоб не збільшувати конкуренцію у квітковому бізнесі.

Стартові вкладення на відкриття квіткового салону

Стартовий пакет вкладень включає оренду приміщення, мінімальне обладнання його меблями, включаючи стелажі, а також самий простий варіант холодильника. Необхідні витратні матеріали, що будуть потрібні для оформлення букетів, починаючи від горщиків і закінчуючи стрічками і упаковкою. Також необхідно придбати інструменти для створення букетів. При цьому реєстрація торгівлі квітами складає порядку одного місяця.

Важливою складовою є набір персоналу. Для невеликої точки достатньо двох працівників, які могли б торгувати на підміні. Не бажано використовувати продавців, які мають поганий смак, і тим більше таких, що викликають підозри у власній чесності.

Слід також враховувати, що відкриття магазину зручно проводити за кілька місяців до 8 Березня, коли виторг по квітах є найбільшим за весь рік, і коли виручка в один день більша за звичайні в десяток разів. Також слід враховувати, що літо є мертвим сезоном з мінімальним продажем квітів, а взимку вартість квітів вища в 2 рази, ніж у теплі сезону.

бізнес вирощування квітів для продажу
Як вирощуватиквіти в Україні на продаж, бізнес на вирощуванні квітів

Рентабельність продажу квітів та необхідність розширення мережі

Один магазин може приносити порядку 500-1000 доларів щомісячного прибутку. Цей варіант підходить для тих, хто має невелике персональне виробництво і згоден вести і торгівлю, окрім вирощування. Набагато більш рентабельним є використання мережі магазинів квітів, коли їх як мінімум три-п’ять точок, які розташовані у місцях частого проходження людей.

Слід враховувати специфіку місця розташування салонів квітів. Адже в різних частинах міста будуть переважати різні варіанти потреби в квітах. Спальні райони – це місце, де варто орієнтуватися на продаж кімнатних рослин, в той же час в місцях бізнес активності треба продавати офіційні бізнес-букети.

Причому в усіх салонах мають бути і найбільш ходові квіти, такі як троянди, тюльпани, хризантеми, гвоздики, так і екзотичні, щоб накрити весь спектр зацікавленості.

Цікаво знати про: 👉 ТОП 10 перспективних ідей для відкриття бізнесу в Україні 2022 року

Відкрити свій Інтернет-магазин: продаючи квіти 7/24

Інтернет-магазин потрібен при розширенні, коли вже є звичайна торгівля – це дозволяє розширити продажі. Інша причина – створення магазину з нуля, коли немає є можливості або бажання створювати салон, і не задовольняє торгівля на вулиці.

Відкрити свій Інтернет-магазин квітів, бізнес на квітах
бізнес на квітах в Україні. Відкрити інтернет магазин продажу квітів

Для того, щоб забезпечити ефективну інтернет-торгівлю, необхідно мати працівників або працювати самостійно. Обов’язково потрібен кур’єр-водій, котрим буде чи сам власник бізнесу, чи це буде найманий працівник.

За умови, що робітників прийдеться наймати, слід з’ясувати, як планується ввести роботу, створювати додаткові робочі приміщення чи люди будуть працювати віддалено, як буде проводитися оплата. Необхідно організувати офіс, а також склад, де будуть зберігатися квіти.

Необхідно, щоб у складі були як обігрів, так і системи охолодження для того, щоб можна було довгий час зберігати рослини в оптимальних умовах,  також необхідно створювати і можливості для підвищення вологості.

Увага – конкуренти. Як здобути клієнта

Конкуренція в квітковому бізнесі досить суттєва, оскільки магазинів квітів вистачає майже в будь-яких торгових зонах, супермаркетах, багато й просто окремих магазинів.

Тому для успішності проведення інтернет-торгівлі необхідно вивчити ринок онлайн, з’ясувати цінову політику інших продавців, розробити стратегію власної цінової політики, проведення рекламних акцій, розробити систему знижок, акцій, бонусів.

Загалом, рекламна компанія має бути спрямованою в різних напрямках, від інформації у різноманітних журналах, в першу чергу місцевих, до розповсюдження флаєрів і використання соціальних мереж. Бажано мати і бізнес-каталоги, які будуть зручні оптовим покупцям.

Вважається, що для ефективного функціонування інтернет-магазину квітів необхідно вкладати в рекламу порядку 10% прибутку.

Сайт інтернет-магазину – основа якісної торгівлі

Для створення якісного сайту можна звернутися до спеціалістів. І це буде розумним складанням грошей, оскільки в цьому випадку буде розроблена зрозуміла структура, зручні інструменти, можливість його модифікації. Вартість створення сайту, в залежності від його складності, складає від 100 до 1000 доларів.

Надалі підтримка і наповнення сайту може проводитися безпосередньо його власником. Також при необхідності можуть залучатися спеціалісти для того, щоб підтримувати його в робочому стані у випадку виникнення якихось проблем.

Інтернет магазин квітів та кприбутковість
Вирощуванн квітів як бізнес в Україні, як вирощувати квіти в Україні як бізнес

Важливо, щоб на сайт працювали люди, котрі вміють і можуть зробити якісні фото, які б виглядали гарно при різних збільшеннях і на різних пристроях.

Основними вимогами до сайту є:

  • приваблива і коротка, легко запам’ятовувана назва,
  • зручна структура і простота використання для відвідувачів,
  • надійність і стабільність роботи, хороший хостинг,
  • точна інформація, яка охоплює різні сторони купівлі, від вибору квітів і до детального опису особливостей сплати і продажу,
  • якісний дизайн.

Особливо варто звернути увагу на наявність приємних речей для покупців – таких як акції, бонуси, дрібні подарунки.

Вкладення та прибутки інтернет-магазину квітів

Квітковий бізнес, який будується на онлайн-продажах, має хороші прибутки, оскільки націнка тут може сягати 100-300%. Також, якщо звичайний магазин потребує значного стартового капіталу, до 10 тисяч доларів, то онлайн-магазин обійдеться дещо дешевше. Тут буде потрібна

  • орендна плата для офісу і складу,
  • оплата роботи співробітників,
  • виплата податків,
  • сплати за обладнання,
  • необхідність страхування,
  • різноманітні маркетингові витрати,
  • реклама, включаючи ту, що йде через різноманітні інтернет-ресурси.

Відкриття онлайн магазину може бути дещо проблемним, якщо немає базового магазину офлайн, оскільки продажі можуть бути на перших порах досить невеликими, через що можуть бути суттєві витрати на квітах, котрі не придбали, і котрі зав’яли.

Слід відмітити, що торгівля квітами сезонна, найбільше покупок припадає переважно на свята, в цей час продажі мають бути підготованими по обсягах, адже це найбільш вигідні періоди для магазинів. Також слід обов’язково дбати про ефективну і захищену доставку.

флоромат преспективна ідея для бізнесу
Флоромат – як варіант продажу живих квітів

Флоромат: прибутковий, без співробітників, зі швидкою окупністю

Цікавим рішенням торгівлі квітами є формати. Для того, щоб організувати торгівлю з їх допомогою, треба досить небагато фінансів. До того ж, у таких апаратах квіти непогано зберігаються досить довго.

Як вибрати флоромат

Флоромат можна купити або взяти в оренду, і вибрати місце для його установки. Для цього необхідно орендувати це місце і забезпечити електричне живлення для апарату. Ніяких додаткових комунікацій, на кшталт проведення води, не потрібно. Оформлення і підготовка до продажу триває протягом приблизно місяця.

Апарати можуть мати різноманітну вартість, в залежності від їх функціоналу та об’єму, і це – найбільші витрати при організації подібної торгівлі.

Витрати і прибутки при використанні форматів

Вартість самого відкриття торгової точки складає порядку 120 тисяч гривень. Цю суму складає

  • 1 флоромат –  4 тисячі доларів,
  • власне квіти – 500-600 доларів,
  • оренда площі під флоромат може складати – 2 тисячі гривень на місяць,
  • транспортні витрати та обслуговування флоромату складають 4-5 тисяч гривень.

При собівартості букета від 75 грн. продавати їх можна по 300-350грн. При щоденних продажах 10 букетів можна за місяць отримати порядку 75тисяч грн. прибутку.

Податки і можливість псування не купленого товару можуть складати до 25% фінансів, відповідно, виручка буде близько 50000 грн. мінус транспортні витрати і обслуговування автомату, тобто 45-48 тисяч грн. Відповідно, окупність вдало розташованого формату становить 3-3,5 місяців.

Як виглядає форомат для вирощування квітів
Особливості бізнесу на квітах та нюанси вирощування

В’янення квітів та спецзасоби

Квіти є товаром, що швидко псується, тому дехто використовує спеціальні засоби, що додаються у воду і блокують розвиток патогенних бактерій. Це різноманітні пробіотики, біологічно-активні поверхнево-активні речовини, антибіотики, консерванти. Але вони, після припинення їх дії, призводять до того, що букет, потрапивши у звичайну воду, дуже швидко в’яне і втрачає свій вигляд.

Це викликає нарікання у користувачів, тому набагато краще просто підтримувати квіти у якісному середовищі без надмірних використання хімічних засобів. А зів’ялі досушувати  та використовувати для створення різноманітних сухих букетів та для флористики, можна навіть продавати такі квіти для бажаючих займатися виготовленням картин та прикрас із сухих квітів.

Рекомендуємо статтю про 👉 Бізнес на раках без шкоди для природи: розведення у штучних водоймах

Замість висновків

Квіти користувалися попитом завжди, і залишаться затребуваним товаром при будь-якій кількості магазинів. Тому бізнес на квітах завжди буде прибутковим, навіть за наявності великої конкуренції.

При правильній організації він досить швидко окупається і дозволяє мати стабільний прибуток на всіх етапах, починаючи від вирощування розсади і до продажу готових букетів або квітучих у вазонах квітів.

Від Specialist