Сб. Вер 14th, 2024
Сонячна енергетика зелений тариф бізнес план

На сьогодні наші громадяни можуть не тільки економити на електроенергії, але й заробляти на цьому хороші гроші. Чи варто вкладати в кошти в цей напрямок, розглянемо в даній статті.

Чому все більше населення встановлює сонячні панелі на власних оселях? По-перше, це можливість не тільки отримати економію на електроенергії, але й вигідно продати по так званому «зеленому тарифі». Існує думка, що краще вкласти кошти не на депозит, а в сонячні панелі, але всі слова мають бути підтверджені реальними цифрами.

В даного напрямку є досить багато прихильників, але й навпаки – багато хто планує скасувати або змінити, один із найвищих тарифів у Європі.

Чому сонячна енергетика набуває популярності

За останній час із 2004 року відновлювану енергетику було вкладено більше 3 трильйонів доларів (дані надано організацією World Energy Outlook). Дана цифра розраховувалась до кінця 2017 року, а це що найманше 30 ВВП нашої країни за цей же рік. Світові гіганти: Apple та Google вже давно повністю почали використовувати відновлювану енергетику.

Сонячна енергетика заробіток на зеленому тариф

Світові інвестиції в даний напрямок постійно ростуть шаленими темпами. Це дуже перспективно. Наприклад, за минулі роки рівень інвестицій у сонячну енергетику в Мексиці виріз на 800 відсотків та становить 6 мільярдів доларів.

Із офіційних прогнозів слідує, що на кінець 2020 року вартість комплектуючих для монтажу може зменшитись від теперішньої на 55 відсотків. В середньому ціна «падає» на 5-10% кожного року.

Читайте також Страусята по 100 доларів: як можна заробити на страусах в Україні

Потужність сонячних електростанцій може перевищити АЕС вже до кінця 2020 року, при збереженні таких тенденцій росту популярності.

Лише за перший квартал 2018 року на території України введено у експлуатацію понад 159,4 МВт потужностей сонячних електростанцій, які співпрацюють по «зеленому тарифові». Це дуже великий показник, в порівнянні із 2016 роком – дані Держенергоефективності.

Згідно статистики вище згаданої організації, близько 3010 приватних володінь встановили сонячні панелі загальною потужністю 51 МВт. Сума інвестицій досягла 52 мільйонів євро.

збільшення рівня сонячної енергетики в Україні

Як та скільки можна заробити на сонячних панелях

Відмовитись від використання електроенергії центральної мережі та ще й заробити гроші на «зеленому тарифі» – ось що дасть Вам СЕС. Для розрахунків можна взяти середньо статистичну родину, використовують від 2,5 до 4 кВт (при використанні пральної малини, мікрохвильовки, холодильника тощо).

Самим популярним варіантом є встановлення 10 кВт сонячної електростанції. При середньому використанні в 4 кВт швидкість окупності може коливатись від 5 до 7 років. Враховуючи, що на ринку середня ціна на таку модель 8-10 тисяч доларів (це вже із установкою та матеріалами, «Під ключ»).

Працює в середньому 25 років на повну потужність, а далі потребує модернізації, або ж потужність зменшиться на половину.

Якщо не вистачатиме коштів на повну установку, тоді рекомендуємо купити спочатку інвектор (можна потужніший). Це прилад який перетворює електричний струм із потрібними параметрами мережі. Можна використати іноземну підтримку та державну для джерел відновлюваної енергії.

Існує карта активності сонячного проміння (радіації) по регіонах України. Але це не заважає українцям встановлювати сонячні панелі у північних частинах країни.

карта сонячної активності в Україні, бізнес

Із 2015 року в Україні прийнятий закон щодо вартості 1 кВт виробленої електроенергії споживачем, наразі це 0,18 євроцентів. Тарифи оновлюються кожного кварталу відносного офіційного курсу валют.

Максимальна потужність сонячної електростанції обмежена та становить 30 кВт. Існує можливість отримати бонус5-10% до оплати використовуючи в монтажі вітчизняне обладнання (в Україні працює завод по виробництву сонячних панелей).

Цікаво почитати Еко-бізнес на дачі: юридичні особливості встановлення сонячних панелей

Також тарифи можуть різнитись від часу, коли Ви здійснили підключення до мережі власної СЕС. До 2030 року встановлені такі ціни:

  • Із 2015 року ціна становить 20 євроцентів за 1 кВт електроенергії;
  • Ціна у 2016 році вже буде становити 19 євроцентів за 1 кВт;
  • Починаючи із 2017 року 1кВт вартує 18 євроцентів;
  • Початок 2020 року встановить ціну 16,3 євроцента;
  • І на кінець, з 2025 року 14,5 євроцентів за 1 кВт.

Отож, інвестувати в сонячні електростанції сьогодні є вигідною справою, так як період окупності буде меншим ніж в подальших роках.

Цікаво знати. За підрахунками інвестицій у дану справу, дохідність становитиме близько 18%, а це вже більше ніж по більшості ставок по депозитах у національні валюті.

Порахуймо в цифрах. Наприклад, повноцінна СЕС згенерувала за рік 11000 кВт, із них ви спожили близько 3000 кВт, а різницю продали до енергетичної компанії.

Враховуючи, що вартість 1кВт на сьогодні становить 0,18 євроцента. 11000-3000 = 8000 кВт, отже отримаємо 1440 євро прибутку. Прибуток у нашій державі, як і депозити, оподатковуються. Із вище вказаної суми віднімемо 19,5%. Отже, «чистими» ми отримаємо 1159,2 євро (нарахування відбувається помісячно у національній валюті).

структура енергетичного ринку України бізнес ідея

Із урядовою підтримкою до кінця 2020 року планується збільшення частки відновлювальної енергетики до 11%, а до 2035 року – 25%.

Від Specialist