Пн. Сер 15th, 2022
Бізнес встановлення сонячних панелей юридичні торкощі процедури оформлення

Протягом останніх десятиліть спостерігається справжній бум альтернативної енергетику.

На сьогодні лідером вважається Німеччина, країна до 2039 року планує забезпечувати себе виключно енергією з альтернативних джерел. Іспанія поставила за мету 2050 повністю відмовитись від вугільної енергетики, не зважаючи на доступність водних та сонячних ресурсів.

Наша країна не відстає, ще у 209 році на державному рівні запровадили «зелені тарифи», які на повну силу запрацювали лише у 2015. Їх суть зводиться до заохочення громадян та підприємців встановлювати сонячні панелі з метою заробітку та продавати їх державі за привабливими цінами.

Як почати оформлення власної сонячної електростанції бізнес

З чого розпочати бізнес з виробництва електроенергії

Для старту бізнесу по виробництву електроенергії знадобиться витратити чимало часу та вкласти серйозну суму, мінімум 100 тисяч доларів. Зазвичай, в цю суму включається закупівля самих панелей та їх експлуатація на початковому етапі. Процедура встановлення сонячних панелей досить затяжна, оскільки складається з багатьох етапів:

 • створення юридичної особи;
 • пошуки та оренда землі з відповідним цільовим призначенням, тобто «земля енергетики»;
 • отримання ліцензії на діяльність;
 • нестандартна процедура приєднання до електромережі;
 • вступ в оптовий ринок електроенергії;
 • укладення договору на продаж з енергетичною компанією.

Читайте також Де і як купувати товари з Китаю оптом?

Фізичні особи можуть розраховувати на значно простішу процедуру. Кожна особа, що користуються електроенергією в побуті може встановити панелі для альтернативної енергетики на даху. Енергія, яка не буде використана може продаватися державі за зеленим тарифом.

бізнес ідея заробити гроші на сонячних панелях продаючи електроенергію державі по зеленому тарифі

Чи знадобиться оформлення дозволів при встановленні панелей на даху

Згідно діючого законодавства щоб встановити сонячні батареї не знадобиться оформляти дозволи. Головне не перевищувати потужність, яка вказується в договорі, який укладають між постачальником електроенергії  та споживачем. Максимальна потужність не має перевищувати 30 кВт.

Яким чином встановлюються сонячні панелі

Споживач має право самостійно встановити панелі, після чого він зобов’язаний надати заяву-повідомлення постачальнику та варіант однолінійної схеми.

Після чого РЕМ перевірить відповідність заявленій потужності та встановить лічильник. Після оплати та надання послуг, між сторонами підписується акт та договір купівлі продажу електроенергії за «зеленим тарифом».

Слід мати на увазі, що РЕМ зобов’язаний протягом 3 днів розглянути ваше звернення та встановити лічильник протягом 5 днів. Всі розрахунки мають бути проведені середини місяця, що слідує за розрахунковим.

У яких випадках вам можуть відмовити

Можливість встановити панелі мають не лише власники приватних домівок, а і власники квартир. Громадяни можуть укласти договір та встановити панелі на даху багатоповерхівки при умові що інші жителі дому не заперечують.

Читайте також 5 хобі які можуть перетворитись у ваш прибутковий бізнес

Бувають випадки, зо Рем відмовляє у приєднанні сонячних панелей до електромережі, найпоширенішою причиною є те, що дім не ввели в експлуатацію. Проте слід мати на увазі, що така дія зі сторони РЕМу не є законною, оскільки головною вимогою є той факт. Що дім маж знаходитися у приватній власності.

Чи знадобиться оформлення дозволів при встановленні панелей на даху - Зелений тариф

Чи необхідно звертатися до юристів для встановлення сонячних панелей?

З кожним роком кількість громадян України, які встановлюють сонячні панелі зростає. Можливість встановлювати сонячні панелі дозволяє істотно заощаджувати та отримувати чималий прибуток від продажу надлишку енергії.

Цікаво знати Від равликів до ослячого молока: 5 незвичайних фермерських господарств в Україні

Проте слід зважати, що з кожним роком виплати за «зеленим тарифом» зменшуються, тому розглядати таку можливість як довгостроковий дохід не варто. Середній термін окупності встановлення панелей складає від 6 до 8 років. Не зважаючи на спрощену процедуру встановлення краще звернутися до юриста, оскільки це дозволить уникнути багатьох труднощів, серед них:

 • допущення помилок в оформленні документів;
 • відмова РЕМ у підключенні до загальної мережі;
 • порушення РЕМ термінів перевірки та підключення;
 • порушення строків оплати РЕМ;
 • труднощі з укладенням договору оренди;
 • несправність існуючих мереж, що може призвести до проблем з роботою сонячних панелей.

 

Від sasha40

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *