Пн. Бер 4th, 2024

Багато людей неправильно використовують сільськогосподарські землі, це пов’язано з недотриманнями правил сівозміни. Це у свою чергу може призвести до руйнування якості ґрунтів.

Аналіз, який був проведений над сільськогосподарською платформою показав, що доволі велика кількість с/г земель в Україні обробляється неправильно, тобто люди не зважають на правило сівозміни. Це насамперед стосується соняшника, адже він доволі сильно виснажує землю.

Варто зазначити, що найбільше правила сівозміни порушуються в таких областях, як: Миколаївська та Кіровоградська. У 2019 році було зафіксовано, що велика територія посівних площ оброблялася неправильно, тобто з порушенням норм сівозміни. У Бобринецькому районі понад 65% соняшникових полів засівають 2-4 рази поспіль. Це негативно впливає на родючість ґрунтів.

За даними, які надав Держстат, у 2019 році в Україні було вирощено понад 5,5 млн га соняшникової культури.

Також цікаво: Карантин в Україні: радість школярам та інтернет-провайдерам, проблеми – медицині й бізнесу розваг

Сівообіг — це сезонна зміна культур на полі, це зменшує негативний вплив антропогенного (людського) фактора на землю. Порушення правил сівозміни може призвести до руйнування якості ґрунтів, зменшення родючості. Це все може зробити ділянку непридатною для вирощування на ній сільськогосподарських культур.

Міністр економіки заявив, що урожай зернових культур в 2020 році буде значно нижчим, ніж у попередньому році. Однією з причин вважається аномально тепла зима.

Від