Чт. Лис 21st, 2024
як заробити на вирощуванні риби

Зараз у людей виникає багато запитань з приводу того, чи буде прибутково орендувати водойми (озера та ставки) та чи варто починати розведення і продаж рибних продуктів? Багато кому це дуже до вподоби та могло б стати початком озерного бізнесу з непоганими прибутками. Щоб могти відповісти на такого роду запитання, варто зробити аналіз ринку.

Аналіз та огляд ринку річкового та озерного бізнесу

На сьогодні цей напрямок бізнесу не користується великою конкуренцією, бо із легкістю на одному озері чи ставку можна виростити достатньо багато риби, якої вистачить для певного населеного пункту чи району.
Раніше з цим було набагато більше проблем, бо люди самостійно змушені були шукати шляхи для продажу рибної продукції, створювати точки збуту на ринках чи відкривати спеціалізовані магазини для риби.

Це вже у минулому, наразі варто тільки знайти та закріпити ділові відносини із торговими агентами, які займаються збутом риби. Також ще для таких точок збуту можна виготовляти обладнання для охолодження рибної продукції, щоб вона краще зберігалась. Якщо такої змоги виготовляти таке обладнання немає, то можна його придбати.

Як доглядати та яку прісноводну рибу найкраще розводити для гуртового продажу?

Для масового збуту найбільше розводять коропів, щук, сомів, товстолобів та білих амурів.
Насамперед слід проконсультуватись зі спеціалістами даної галузі з приводу того, яку рибу та у яких співвідношеннях видів найкраще запускати в одну водойму, бо, як усім відомо, деякі види риб є хижаками та можуть просто вбити інші види риби, якщо її буде недостатньо. Також потрібно пам’ятати про те, що деякий % риби хворіє, тому це потрібно враховувати та узгоджувати із загальною кількістю особин.

як вирощувати рибу бізнес

Рекомендації з приводу закупок малька

Для розведення риби можна брати однорічних та дворічних мальків, проте фахівці рекомендують запускати в озера та ставки дворічних мальків, бо при закупці однорічних мальків 20% від загальної кількості гине; при закупці дворічних мальків – виживає практично 100%, бо велику рибу дрібний хижак не має змоги вбити.

По ціновій політиці можемо Вас зорієнтувати приблизно так:
в середньому мальок коропа, білого амура або товстолоба коштує приблизно 40 грн за один кілограм, але ціна посезонно змінюється;

  • на серпень — вересень мальок подорожчає до 80 грн за один кілограм;
  • весною на цей же самий мальок риби ціна може зрости до 120 грн за кілограм.

Якщо планується вирощування риби на водоймі площею до 30 гектарів, то необхідно буде запустити до 35 тисяч особин риби. Розумним рішенням буде запускати різні види в однакових співвідношеннях, от наприклад, хижих риб вистачить 1000 одиниць, які будуть з’їдати хвору рибу.

Для цього найчастіше запускають йоржів, верхівку та інші хижі види. От, для прикладу, щука та судак прекрасно справляються з водоростями та очищають водойми.

Рекомендуємо прочитатиТОП 3 популярні бізнес-ідеї для заробітку у великому місті

Вибір оптимальної ділянки з водоймою

Наша держава славиться своїми родючими чорноземами, а також багата на мальовничі річки та озера. Водойми України мають неабиякий високий рівень відтворення, якого не мають країни Європи, окрім, напевно, Росії. Вони займають достатньо значні площі, в яких з легкістю можна вирощувати прісноводну рибу.

Фонд водойм України складає близько 1 млн гектарів. Він включає понад 800 тисяч гектарів водосховищ, 122 тисячі ставків і решту займають озера та технічні води.

При виборі озера чи ставку найбільш сприятливими умовами для розведення у ньому прісноводної риби є зручне розташування ділянки, на якій розміщене озеро чи ставок, відповідні глибини, помірні коливання температури та клімату.

Взявши певну водойму в оренду, Ви зможете не лише започаткувати бізнес на реалізації рибної продукції, але й розвивати туристичний напрямок, який також є досить прибутковим ділом.
Рекомендується встановити мотор для лотки в https://aquamania.ua/, на якій приїжджі туристи, які дуже полюбляють рибалку, будуть щедро оплачувати за рибу за ціною дещо нижчій ринкової.

Варто звернути увагу на те, що вибравши хорошу ділянку з водоймою, цього не буде достатньо для того, щоб вдало розпочати свій бізнес. Тут найскладнішим буде отримати дозволи від контролюючих органів та інстанцій по оренді водойм. Наприклад, квоту на ловлю риби видає Державний комітет рибного господарства, а по оренді озер відповідальним є Державний комітет з водного господарства.

Крім того, орендуючи водойму ще додатково потрібно домовитись з місцевими органами самоврядування. Іноді, щоб отримати дозволи та домовитись з усіма урядовцями, потрібно розраховувати на чималі вкладення. Якщо по Ваших розрахунках видно, що чиновники вимагають за дозвільні документи суму, яка перевищує 5-річний прибуток, то такому бізнесу не варто давати ходу.

Розпочинаючи бізнес у даному напрямку, слід враховувати, щоб менше, ніж за 5 років покрились усі витрати та Ви почали отримувати чистий прибуток. Тільки таким чином буде перспектива на майбутнє та стабільний заробіток.

Для того, щоб не влізти в борги, оптимальним варіантом є взяти кредит, який можна за декілька років погасити та при цьому залишатись у фінансово – стабільному становищі.

розведення риби бізнес

Шляхи отримання додаткового доходу на вирощуванні риби

Серед додаткового доходу дуже перспективною і широко розповсюдженою є платна риболовля. По статистиці люди, які дуже люблять рибалку готові за день риболовлі заплатити до 100 грн. Проте на деяких озерах, власники дозволяють ловити рибу з обмеженням до 3-4 кг, або можна забирати всю виловлену рибу при умові, що ловити рибу будуть тільки на вудочки.

Щоб рибалки із задоволенням приходили саме на Ваше озеро, потрібно забезпечити кожному як мінімум 50 м, при цьому слід враховувати загальну площу озера, щоб всім вистачало.
Ще одним зі способів додаткового заробітку може бути здача човна в оренду, або дозвіл встановлювати намети.

Також можна створити комфортну зону відпочинку із пляжем та місцем для купання. Така зона повинна бути окремо від місця риболовлі. Це все можна так облаштувати, що люди зможуть відпочивати сім’ями, з дітьми або друзями. Для того щоб не витоптувати та не знищувати траву, найкраще допоможе підготовлене спеціальне місце для паркування автомобілів.

Читайте такожБізнес Ідей для жінок в Україні. ТОП 10 популярних напрямків для бізнесу

З приводу вартості, то не задумуючись можна брати 100 грн з одного намету.
Щоб не було обурення місцевих мешканців, можна для них створити бонусну систему, на основі якої вони зможуть відпочити або порибалити по значно нижчій ціні, ніж приїжджі туристи.

Дохід від рибного господарства складає:

вказано вартість готової продукції:

  • короп буде коштувати 30-40 грн за 1 кг;
  • товстолобик – 25 – 30 грн за 1 кг;
  • сом – 40-45 грн за 1 кг;
  • стерлядь – 150 -170 за 1 кг.

Дохід від продажу 1 т кожного виду риби становить:

  • короп – 40 000 грн;
  • товстолобик – 30 000 грн;
  • сом – 45 000 грн;
  • стерлядь 50 000 грн.

Разом всього доходу ми отримуємо 165 000 грн за рік.

Додатковий заробіток туристичного напрямку становить:

  • При наявності 500 рибалок – любителів на рік – 50 000 грн;
  • При наявності не менше 300 туристів на сезон – зона відпочинку складе 30 000 грн;
  • На здачі в оренду техніки – 30 000 грн.

Сумарно отримуємо дохід, що складає 275 000 грн.

Витрати при цьому складають:

  • взяття водойми в оренду – 20 000 грн;
  • облаштування та підготовка озера – 40 000 грн;
  • перевірка справності та ремонт обладнання – 50 000 грн.

Вкладення на початку бізнесу:

  • отримання дозвільних документів оренди водойми становить 260 000 грн;
  • здійснення покупки всього необхідного інвентарю та техніки становить 260 000 грн;
  • покупка малька для розведення риби складає 50 000 грн.

Разом на усі витрати необхідна сума у розмірі 560 000 грн.

Тепер враховуємо прибуток за 1 рік, він становить 165 000 грн.
Отже, тепер не важко вирахувати, що даний бізнес зможе покрити усі витрати за 4 роки, а це означає, що даний напрямок бізнесу є перспективним і в скорому часі принесе чистий дохід.

Від Specialist