Пн. Кві 15th, 2024

За оцінкою аналітиків міжнародного рейтингового агентства Moody`s пандемія коронавіруса може вплинути на світову економіку набагато значніше ніж криза і рецесія 2008-2009 років.

Аналітики Moody`s вважають, що у випадку повномасштабної пандемії вартість на метали знизиться на 25%, а на нафту більш ніж на 40%, оскільки саме ці товари займають перші позиції китайського експорту та імпорту.

Китайська економіка складає близько 16% світового ВВП, а явне погіршення економічної ситуації у Піднебесній в першому кварталі 2020 року негативно вплине на світову економіку в цілому. Через непередбачуваність поширення коронавірусу у світі під сумнівом опиняється раніше прогнозований ріст ВВП на 3,3% у 2020 році.

Цікаво знати: Курс біткоїна обвалився вслід за падінням цін на нафту

Фактор короновірусу в короткостроковому періоді ймовірно не вплине на економіку України, але якщо розглядати пандемію в середньостроковій перспективі, то це може призвести до скорочення іноземних інвестицій та подорожчання позик для влади.

На останніх аукціонах попит на середньо- та довгострокові облігації внутрішнього державного боргу різко впали через погіршення ситуації на світовому ринку через епідемію Covid-19. Міністерство фінансів 3 березня навіть вирішило зняти з аукціону раніше анонсовані ОВДБ х погашенням через 18-36 місяців.

Оскільки в 2019 інвестиції нерезидентів у покупку гривневих ОВДБ (облігацій внутрішньо державного боргу) стали одним із ключових факторів укріплення державної валюти, зниження попиту на українські облігації зі сторони іноземців може привести до росту валют.

Цікаво знати: Продажі нерухомості зросли: вибір українців

Зниження цін на метали та залізну руду відобразиться на металургійній галузі. Падіння металургії в попередні роки не впливало на курс гривні, оскільки вони компенсувалися прибутком з агроекспорту и притоком коштів від нерезидентів в ОВДБ. В цьому році у зв’язку з аномально теплою погодою врожай може бути значно менший, ніж у минулому році.

Також велике занепокоєння викликають зміни в Кабінеті Міністрів, це може відволікти владу від розробки превентивних заходів, націлених на зниження впливу коронавірусу на економіку країни. Важливо вже зараз розробити базовий і негативний сценарії економіки через вплив коронавірусу і передбачити всі можливі заходи для згладження цього впливу.

Від