Ср. Лис 6th, 2024
Як можна законно не платити за опалення та гарячу воду. Що потрібно знати

Чи можна законно не платити за опалення, якщо послуга надана не якісно – звичайно, саме новий законопроєкт «Про житлово-комунальні послуги» може допомогти користувачам економити на гарячій воді та опаленні.

Згідно з законом, температура у квартирі має бути не менше 18 градусів тепла. Чим менше температура від заданого показника, ти менші цифри у платівках мають бути. Нижче ми опишемо формулу розрахунку знижки.

Знижка на опалення розраховується в такому порядку:

  • Температура 17 градусів – оплачуєте 95% від вартості;
  • Температура 16 градусів – оплачуєте 90% від вартості;
  • Температура 15 градусів – оплачуєте 85% від вартості;
  • Температура 14 градусів – оплачуєте 80% від вартості;
  • Температура 13 градусів – оплачуєте 75% від вартості;
  • Температура 12 градусів – оплачуєте 5% від вартості.

Крім того, знижку можна отримати за неналежне надання послуг гарячої води, норма рахується 75-50 градусів – оплата по повному тарифу.

  • 49-45 градусів – тоді оплата 90% від повної вартості;
  • 44-40 градусів – тоді оплата 70% від повної вартості;
  • Менше ніж 40 градусів – оплата по тарифу холодної води.

Читайте також Особливості нарахування субсидій в Україні. Зміни в нарахуванні субсидій 2019 року

Для здійснення перерахунку цифр в платіжках за опалення та воду потрібно звернутись до постачальника послуг та написати відповідну заяву. Після того очікувати представника організації, що має засвідчити невідповідність та скласти акт перерахунку цифр у квитанціях.

Легальний спосіб не оплачувати комунальні платежі

Як працює закон на практиці

Насправді, отримати знижку від комунальної організації не так просто як здається на перший погляд. Вимірювати температуру води та довести що саме в момент подання заяви не відповідала нормі нелегко. Можуть бути кожного дня різні показники.

Рекомендуємо статтю Комунальні платежі. Як можна реально економити на комуналці в Україні

Доки представник добереться до вашої оселі температура води може змінитись суттєво. Перерахунок можливий при певній постійності (на протязі тижня чи місяця), інакше це марна справа.

На цьому нюанси не закінчуються. Перерахунок можливий для квартир без пристроїв обліку теплової енергії. Для тих, у кого встановлено лічильники на теплову енергію, оплата нараховується за 1 Гкал (тобто менша температура – менше гігакалорій нараховано приладом).

Але все ж таки, користуватись механізмом перерахунку при неналежному наданні послуг опалення, гарячої води можна. Даний спосіб не є дуже ефективним, скоріше застарілим.

Скарги подають не всі користувачі

Дані методи перерахунку якості надання послуг «грають на руку» скоріше постачальникам. Адже не всі зможуть довести неналежну якість послуг, більшість навіть не звертається. Тому на практиці основні надходження будуть залишатись у постачальника, а виплатить компенсацію одиницям.

Реальніше організовуватись із мешканцями Вашого будинку чи під’їзду. Тоді кількість заяв та скарг можуть увінчатись успіхом для заявників, і постачальник перерахує вартість. В старіших будинках кількість теплової енергії може не в повній мірі доходити до користувачів 8-9 поверхів, а на 1-2 температура в приміщенні сягає максимуму.

Від Specialist