Сб. Кві 27th, 2024
Субсидія в Україні. Як отримати субсидію 2019 року

Друзі на часі актуальна тема по нарахуванні субсидій для населення України згідно нових правок КМУ. Отримати пільгу на оплату комунальних послуг мають змогу сім’ї, витрати яких на оплату платіжок більші за встановлений обов’язковий відсоток. Дана сума визначається індивідуально: залежить від кількості осіб та сукупного доходу (офіційного).

Нагадаємо, що постановою Кабінету Міністрів України №319 від 27 квітня 2016 року запропоновано зміни в порядок нарахування пільг. Планується тимчасове скасування субсидій для власників квартирних будинків, якщо у Вас пільги на цей період від держави – вони скасовуються. Хоча й сам розрахунок компенсації від держави має проводитись з урахуванням цих пільг, сума обов’язкового платежу має розраховуватись згідно з доходом сім’ї.

Оформити субсидію можна на одного члена сім’ї, що зареєстрований у помешканні. Всі інші особи мають надати дозвіл для обробки особистих даних. Якщо ви орендуєте квартиру офіційно (маєте договір оренди), тоді також маєте право на отримання державної допомоги.

Громадяни України, чиї оселі не мають газового чи електричного опалення, можуть розраховувати на грошову субсидію для покупки твердих та рідких паливних матеріалів.

Враховуйте, якщо для опалення житлової площі використовуєте декілька видів палива – субсидія призначається лише на одне.

Чи реально зараз отримати комунальну субсидію в Україні?

Удосконалення програми нарахування субсидій КМУ внесло зміни в розрахунок, тепер враховують майнове положення особи. Через таку правку близько 20% громадян, які отримували пільги від держави, втратили компенсації.

Наші спеціалісти опрацювали всі нововведення від уряду, та склали детальний опис категорій громадян, що не зможуть оформити субсидію на комунальні платежі 2019 року:

  1. Особи які здійснили покупку або оплату послуг на суму більш як 50 тисяч гривень;
  2. Громадяни, що здають помешкання в оренду, та не задекларували доходи;
  3. Особи які купили автомобіль не старше 5 років випуску, сюди не відноситься авто, мопеди, скутери надані соціальними службами;
  4. Громадяни України які отримали спадщину (будинок, земельна ділянка, авто тощо) або набули іншим способом на протязі 12 місяців до подачі заяви про отримання державної допомоги;
  5. Відмовити можуть особам, що мають заборгованість за комунальні послуги у розмірі 20 неоподаткованих мінімумів громадян, на даний момент це приблизно 340 гривень;
  6. Особи які мають житлове приміщення: квартиру площею від 120 кв.м., та будинки площею від 200 кв.м, винятки становлять будинки дитячого типу та багатодітні сім’ї;
  7. Особи які не перебувають на обліку у Центрі зайнятості, не працюють (офіційно), та не навчаються на стаціонарі. Згідно з законодавством їм буде нараховано 3 прожиткових мінімуми автоматично, а це суттєво зменшує шанси на отримання пільги.

На які категорії комунальних послуг поширюється субсидія

Програма державної компенсації за використання комунальних послуг передбачає відшкодування особам витрат на опалення, водопостачання, газ, електроенергія, водовідведення та водопостачання, вивезення та утилізація сміття, нечистот. Для тих сімей, що використовують для опалення приміщення та приготування їжі рідкого або твердого палива, передбачена грошова компенсація один раз на рік.

Постанова №409 Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 року встановила норми для соціальних стандартів на проживання населення у всіх областях країни. Всі цифри частково оновлюються новими постановами та вдосконалюють систему державної компенсації.
З оновленими нормами споживання води, газу, електроенергії та опалення можна ознайомитись у таблиці нижче на 2019 рік.

Як можна оформити субсидію в Україні. Хто може оформити субсидію в Україні та умови надання

Невелике уточнення. Згідно з постановою №329 Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2018 року, були змінені деякі нормативи. Норма житла на яку може нараховуватись субсидія збільшена від 45 до 75 м.кв. для сімей, що мають 1-2 непрацездатних осіб (пенсіонери також відносяться).

Що потрібно для отримання субсидій у 2019 році

Оформленням субсидій та державного відшкодування займається профільний відділ соціального захисту за адресою приписки особи. Основою для розгляду служить: декларація про доходи та заява. Трьома способами можна подати ці документи: особисто, надіслати поштою або ж практикується онлайн форма подачі, але не у всіх регіонах.

Цікаво почитати Кредит на житло в Україні. Відсоткова ставка по іпотеці у 2019 році

Із постійним ростом вартості комунальних послуг в Україні, було оприлюднено прощену процедуру отримання та оформлення субсидій. Нижче наведено актуальний перелік документів для оформлення допомоги:

  • Заява про потребу субсидії;
  • Якщо житло орендоване – тоді договір оренди
  • Декларація про доходи (як доходи будуть враховуватись розглянемо в іншій статті).

Рекомендуємо статтю Нові зразки заяв: на субсидію та декларація про доходи громадян

Скільки може діяти субсидія та на який термін надається допомога на оплату комунальних послуг

Нараховуватись субсидія може на термін від подачі заяви до кінця опалювального сезону в Україні, максимально на 12 місяців:

  • Для опалювального періоду на термін 01.10 по 01.04;
  • Для не опалювального сезону на термін 01.05 по 01.09.

Для осіб, що винаймають житло правила надання інші. За основу береться договір оренди житла, і кінцева дата дії субсидії збігається з останнім числом м’ясця, до якого діє договір, але не довше ніж на рік. Через те, що, автоматичного продовження пільги не має, для поновлення орендарю потрібно звертатись до служб соціального захисту.

Будинки та господарства, що використовують в опаленні природний газ, електричну енергію, термін пільги буде надано з 16.10 до 15.04 в опалювальний сезон.

Існує практика оформлення субсидії за минулий період. Стосується це періоду звернень під час опалювального сезону для громадян України які опинились у тяжких життєвих обставинах. Максимальний термін до 6 місяців від подачі звернення.

Якщо в сім’ї на момент закінчення терміну субсидії не відбулось змін тоді перерахунок проходить автоматично без потреби звертатись із заявою до органів соціального захисту. Головна умова, це не мати заборгованості по оплаті, або погасити до закінчення пільги (Вашої частки). Згідно з оновленням від КМУ від 07.02.2019 року, якщо особа має заборгованість більше одного місяця, тоді продовження не можливе (постанова номер 62 від 6-го лютого 2019 року).

Існує певний перелік громадян, яким не може бути перепризначена субсидія автоматично у неопалювальний сезон, тобто знову потрібно подати заяву та інші документи, стосується це:

  1. Для осіб внутрішньо переміщених (переселенців). Договір оренди житла вже не потрібен, досить акту про обмеження побутово-матеріальних умов;
  2. Особи, які отримували компенсацію на купівлю палива (твердого палива чи скрапленого газу);
  3. Якщо кількість осіб, що проживала та прописана раніше, була менша.

Правила розрахунку субсидії для громадян України

Якщо Ви плануєте самостійно розрахувати розмір субсидії для сім’ї, тоді потрібно враховувати такі показники:

  • Загальний місячний сукупний дохід вашої сім’ї;
  • Розрахувати обов’язковий відсоток платежу комунальних послуг;
  • Розрахувати розмір обов’язкового платежу послуг.

Важливо! В розрахунок доходу не включаються соціальна допомога на дітей-сиріт, допомога переселенцям, дітям які позбавлені батьківського піклування.

Рекомендуємо почитати Робота в інтернеті на дому. 10 перевірених методів заробітку вдома

Отримання субсидії для приватних підприємців України, сукупний дохід буде розглядатись відносно групи оподаткування (без врахування прибутку):

  • Підприємці 1-ї групи отримають нарахування доходу повної мінімальної заробітної плати встановленого урядом;
  • Підприємці 2-ї групи отримають нарахування 2 мінімальних заробітних плат;
  • Підприємці 3-ї групи отримають нарахування 3 мінімалок.

Отримання субсидії на фактично проживаючих членів сім’ї

Процедура розгляду відбувається комісією на основі письмової заяви користувачів. Для декларації про доходи вказуєте повний склад приписаних осіб, але з позначкою «не проживають» напроти відсутніх членів сім’ї.

Будьте готові зустріти інспектора соціального захисту, який здійснить огляд житлових умов та оформить акт перевірки. Він стане основою для комісії, що буде розглядати можливість надання субсидії. Потрібно також надати довідку від особи, яка не проживає разом.Як можна оформити субсидію на комунальні платежі в УкраїніОтож, цілком реально отримати пільгу на для громадян, що проживають без дітей (переїхали в орендоване житло, або довгий час на заробітках). Наприклад, прописано 4 особи, а проживає всього двоє, відповідно і сукупний дохід буде рахуватись проживаючих громадян.

Важливо! Дана інформація ніяк не впливає на осіб, що прописані у квартирі чи будинку. Просто на період подачі та оформлення заяви на них комунальні платежі нараховуватись не будуть.

Рекомендуємо статтю Комунальні платежі. Як можна реально економити на комуналці в Україні

Чи перераховують субсидію під час збільшення тарифів

Згідно із 14 пунктом про порядок нарахувань компенсацій та субсидій для громадян України на комунальні послуги. Автоматичний перерахунок розміру субсидій може відбуватись у таких випадках:

  • Оновлення або зміна тарифів на послуги ЖКГ;
  • Зміна дати початку опалювального сезону в України чи закінчення;
  • Внесені зміни про розмір нарахувань субсидій для громадян України;
  • При неякісному наданні комунальних або в неповному обсязі здійснюється перерахунок суми оплати.

Після збільшення тарифів на опалення, воду, газопостачання в період 2018-2019 року – зросла кількість заяв від громадян, які потребують державної допомоги. Відповідно розмір фінансування програми субсидій збільшиться, це приведе до деяких змін в нарахуваннях пільг 2019 року.

Про які зміни в сім’ї потрібно повідомити органи соціального страхування

Згідно з запровадженими постанов програми державного надання субсидій, особи повинні надавати до органу соціального захисту всі зміни які проходять в складі сім’ї, матеріальному положенні, нових джерелах додаткового доходу, оформлених послугах та покупках на суму понад 50 000 гривень.

Вся ця інформація має бути подана терміном в 1 місяць підготувавши відповідні документи (чеки, плани виконаних робіт, довідки про доходи). Якщо кількість зареєстрованих членів сім’ї збільшилось – надати нові декларації про доходи.

Від Specialist