Чт. Лис 21st, 2024

Через запровадження карантину на території України закрито всі розважальні центри. Припинено роботу кафе та ресторанів. Зменшено або припинено в багатьох місцях навіть рух транспорту. І це не кажучи вже про припинення занять у школах. Ці заходи мають сповільнити розповсюдження коронавірусної інфекції.

Проте, всі ці зусилля будуть зведені нанівець, якщо і надалі будуть продовжуватися масові зібрання людей, які дозволять вірусу передаватися у середовищі самої вразливої категорії населення – серед літніх людей. Йдеться про церковні зібрання, які є їдеальним джерелом розповсюдження інфекції.

Так, єдиний, поки що, на даний момент, підтверджений випадок коронавірусу в  Тернопільській області – це хворий священик. Можна уявити собі кількість людей, які вступили із ним контакт під час служби, і потенціальний ризик розповсюдження захворювання. Адже у церквах під час зібрань перебуває дуже великий відсоток літніх людей, які є найбільш вразливими мішенями для коронавірусу!

Підтвердження вразливості отримуємо в Італії, де зараз зафіксовано надзвичайно високу смертність від цього захворювання. За статистикою, більше половини підтверджених захворювань на COVID – це саме люди похилого віку, старші 63 років. Більшість смертельних випадків – це люди старші 60 років, половина з яких – категорія 80-річних.

Відповідно, якщо вирішено зупинити коронавірус, не можна припускатися помилки і підставляти під удар саму вразливу групу населення.

Також про коронаврус в Україні: Напів-карантин: про напів-заходи, неготовність до епідемії та занедбану науку

Приклад варто брати з Нідерландів, які намагаються пом’якшити ризики від пандемії, спираючись на напрацювання власної потужної школи інфекціоністів, яка має базу і досвід кількох століть роботи. В цій країні вважають за необхідне створення групового імунітету (тобто, несприйнятливості до захворювання через імунітет більшої частини населення) з урахуванням вікової вразливості. Тобто, намагаються максимально вивести з числа тих, хто захворів, літніх людей, які найважче переносять коронавірусну інфекцію. При цьому виконання вимог карантину позиціонується як звернення до здорового глузду, і спирається на наукові дані. Тож, ця країна на даний момент має мінімальні проблеми з захворюваністю. Її приклад варто наслідувати і нам.

І ніяких зібрань, тим більше зібрань літніх людей – інакше карантинні заходи перетворюються на фікцію.

Читайте також: Коли прилітають лелеки, або Citizen Science проти коронавірусної депресії

Від