Для військовослужбовців оновлено умови, порядок та розмір нарахування матеріальної допомоги для покращення соціально-побутових питань. Трохи раніше в суспільстві виник резонанс із приводу відчутного зменшення цих виплат у 10 разів.
Якщо раніше військовий міг розраховувати на грошову допомогу у розмірі повного місячного забезпечення, то вже із 2020 року оклад встановили за званням (від 530 до 1500 гривень). Простими словами: раніше солдат міг розраховувати на 10 тисяч гривень на місяць, а після – всього на 500 грн.
У Міністерстві оборони пообіцяли переглянути свій наказ, враховуючи побажання, що і було зроблено 4 березня 2020 року.
Згідно із новою редакцією документу, отримати грошову допомогу у розмірі місячного окладу зможуть отримати військові при умовах:
1) Смерті дружини або чоловіка, дітей військового, батьків
2) Погіршення стану здоров’я, реабілітація, перебування на стаціонарі що підтверджене відповідними медичними документами (постанова ВЛК, довітка про наявність захворювання, виписний епікриз), тут виділяють такі захворювання:
- Вірусний гепатит B та С, СНІД/ВІЛ або ж туберкульоз;
- Онкологічне захворювання (проходження курсу лікування хіміотерапії, променевої або ж хірургічне лікування);
- Направлення на довгострокову реабілітацію (більш ніж 30 днів) після травм, захворювань серцево-судинної системи, нервової, проблем із опорно-руховим апаратом та інших хвороб, які супроводжуються тяжким перебігом та наслідками (потребують хірургічного втручання, протезування втрачених кінцівок, трансплантації органів, ендопротезування), довготривалий курс лікування із використанням дорогих препаратів.
Всім іншим військовослужбовцям, які не підлягають під ці умови, виплати будуть нараховуватись згідно з попередньою версією наказу «за званням» (від 530 до 1500 гривень).
Рекомендуємо статтю Які пільги передбачені для учасників АТО та військовослужбовців
Також в документі передбачено, що наказ на присвоєння виплат має підписувати командувач військ (окремого роду військ, сил), або ж керівники інших органів військового управління.