Чт. Лис 21st, 2024
схеми шахрайства коронавірус

Пандемія поширення коронавірусу в Україні сприяла розвитку шахрайських дій в цьому напрямку. Завжди знайдуться в нашій країні ті «Кому біда, а кому — і мати рідна». З напливом різного роду інформації наше населення перебуває у напрузі, а це найкращий період для міфічних методів лікування та профілактики хвороби. Люди готові платити будь-які кошти, щоб оберегти себе та близьких.

Наживаються шахраї на продажі засобів індивідуального захисту, наданні послуг із дезінфекції, продажі препаратів які «100% допоможуть вилікуватись» від недуги. Більшість шахраїв очікують Вас в просторах інтернету або здійснюють дзвінки по телефонах.

схеми шахрайства коронавірус пенсіонери

«Надання допомоги» для пенсіонерів

Першими кого обирають шахраї це пенсіонери. Люди похилого віку виявляються найбільш незахищеними в даній ситуації. Їм пропонують допомогу у придбанні ліків та продуктів харчування. На жаль нічого не отримують взамін, і власні 500 гривень за «надані послуги».

Дуже часто шахраї переставляються працівниками Пенсійного фонду та повідомляють про необхідність перевести всі дані та кошти на електронний рахунок особи (ще один наслідок цифрової грамотності). Через певний проміжок часу до пенсіонерів навідуються «співробітник фонду» та забирають документи та збереження, які після того ніхто і не побачить.

Термінові тривожні дзвінки

Шахраї починають дзвонити, переставляючись працівниками медичних установ, повідомлять погану новину про те, що близький родич захворів на коронавірус та перебуває у тяжкому стані. В терміновому порядку потрібні гроші на лікування та вакцини.

схеми шахрайства коронавірус дзвінки

Люди завжди готові допомогти у скрутній ситуації та починають шукати всі свої збереження. Кошти може забрати особисто посередник або ж вони перераховуються на картковий рахунок. Вже згодом із подивом виясниться, що все в порядку, а коштами заволоділи шахраї.

Правоохоронні органи зафіксували нову схему в якій особам дзвонять «представники банку». Зловмисними представляються працівниками Укргазбанку або ПриватБанку та повідомляють про планову перевірку платіжних даних, щоб уникнути нарахування відсотків в період карантину. Далі все очікувано – дані використовують для заволодіння коштами.

З’явились навіть такі дзвінки із вимогами «оплати штрафів» за порушення норм карантину та надсилають банківські реквізити для оплати. В основному такі користувачі представляються працівниками податкової служби.

Необхідність термінової дезінфекції

В мережі розміщуються оголошення про надання послуг із противірусної обробки приміщень або ж дзвонять та представляються співробітниками епідеміологічної служби. Вимагають терміново провести обробку, через виявленого поруч зараженого сусіда.

Дезинфекція приміщень від коронавірусу

 

Людей просять покинути приміщення на час роботи, бо речовини дуже шкідливі для дихання та слизової оболонки. Коли ж жильці повертаються до помешкання то не знаходять псевдо спеціалістів так і дорогоцінних речей.

Цікаво знатиРозумні годинники допомагають виявляти коронавірус у користувачів: як це діє

Продаж ліків, вакцин та засобів індивідуального захисту

Ажіотаж у перші тижні карантину сприяв розвитку ще одного напрямку на продажі товарів для захисту від вірусу (маски, рукавички, антисептики тощо), а також вакцини (нагадаємо, що офіційно не зареєстровано ні одного препарату у світі який може вилікувати COVID-19). Далі все по старій схемі, замовлення потребують мінімальну передоплату задля страховки.

Ліки коронавірус

В найгіршому випадку зловмисники отримують доступ до банківського рахунку. Обираючи оплату картою просять заповнити анкетні дані, а вже згідно з ними знімають кошти із рахунків. Здається хто ж таке може сказати, але ні.

Ну і на останок, це листи від ВОЗ

Користувачі отримають листи, які підписуються благодійними організаціями або ж взагалі – ВОЗ із проханням допомогти підтримати боротьбу із коронавірусом. Особі пропонують зробити вклад на мізерну суму, який в сумі із тисячами таких же допоможе побороти недугу.

В момент здійснення операції шахраї отримують (перехоплюють) особисті дані за якими можуть отримати доступ до банківського рахунку.

Часто отримують користувачі листи на електронну пошту із цікавими заголовками та пропозиціями дізнатись останні новини про коронавірус в Україні. Звісно, ці посилання ведуть на сторонні сервіси збору інформації та особистих даних.

Зафіксовані навіть спроби запустити копії сайті із надання онлайн послуг під час карантину. На перший погляд їх не відрізнити від офіційних. Здебільшого це сервіси поповнення мобільного рахунку, оплати комунальних послуг без комісії тощо. Ну і при підтвердженні оплати із рахунку зникне значно більша сума.

Рекомендуємо статтю Як можна оплатити комунальні платежі у Monobank, детальна інструкція

Надіємось наш матеріал буде корисний для Вас. Ви зможете зберігати не тільки здоров’я під час карантину але й власні кошти. Як то кажуть ознайомлений значить озброєний.

Від Specialist