Робота українця в Європі за польським відрядженням, основні умови та документи

Жителі України можуть розраховувати на офіційне відрядження в країни Європи із Польщі, при умові легального працевлаштування в країні. Більше того, саме Польща має бути основним місцем особистих або фінансових інтересів.

Враховуючи, що заробітна плата в країнах Європи значно вища ніж в Польщі, українці не проти поїздок в більш віддалені європейські країни. Але, для реалізації цього задуму варто зважати на закони не лише Польщі, а і країни куди планується відрядження.

У яких випадках можливе відрядження українця до Польщі

В першу чергу українець має бути офіційно працевлаштований у Польщі. Тобто повинні бути законні підстави для трудової діяльності, це може бути:

  • воєводський дозвіл на роботу;
  • заява про доручення роботу, яка зареєстрована в управлінні праці повіту.

Слід зазначити, що таку заяву зобов’язані подати громадяни таких країн як: Україна, Білорусь, Росія, Молдова, Грузія та Вірменія. При цьому працювати можна не більше 180 днів протягом кожного року. При цьому немає залежності від того, у скількох роботодавців працювала особа.

Зараз також читають Третина українців може виїхати на заробітки до Німеччини із Польщі

Незалежно від країни дозвіл можна отримати на 3 роки, проте цей документ можна без труднощів продовжити.

Однак, є декілька ситуацій, у яких ці документи не потрібні. Так, згідно законодавства Польщі для легальної роботи в країні не потрібні дозволи, якщо у вас є:

  • згода на сталий побит;
  • карта поляка;
  • ви навчаєтесь або закінчили навчання на денній формі вищого навчального закладу Польщі.

Більше того. іноземець має мати легальний побут. Так, роботодавець має вимагати документ та додати до інших документів його копію. В іншому випадку на працедавця ляже відповідальність  за нелегальне працевлаштування особи з іноземним громадянством.

Які документи повинен мати українець для відрядження з Польщі

Які документи знадобляться для відрядження до Польщі

 Важливо ознайомитися із вимогами законодавства, перш ніж відправитися у відрядження.

Для прикладу, законодавство Польщі передбачає недовготривале відрядження до країни без потреби оформляти спеціальний дозвіл. А от, сусідня Німеччина потребує вимагає пред’явлення так званої  VanderElst, яку можна оформити у німецькому посольстві на території Польщі.

Візу видадуть за декілька днів, проте зібрати документи для реєстрації та власне отримати її нелегко. Документи подаються в електронній формі, проте заявок велика кількість, тому на особистий прийом доведеться зачекати, іноді близько чотирьох тижнів.

Для оформлення візи вам знадобиться:

  • угода про працю з німецьким роботодавцем;
  • сертифікат формату А1;
  • документ про страхування життя.

Сертифікат А1 видається Закладом Соціального страхування. Цей документ являється підтвердженням, що іноземець підпорядковуватиметься системі страхування Польщі.

Рекомендуэмо статтю Заробітки у Польщі взимку. Популярні професії для заробітчан

При відсутності А1 країна куди ви відправляєтесь може вимагати чималий страховий внесок, а от у випадку Німеччини можна отримати відмову у візі.

Для отримання сертифікату громадянин України зобов’язаний підтвердити:

  • легальність перебування на території Польщі;
  • легальність проживання, тобто знадобиться сертифікат в Управлянні податків, про сплату податків. Даний сертифікат підтверджує, що іноземець останнім часом диве на території Польщі та одночасно підтверджує той факт, що країна є місцем як особистих так і фінансових інтересів.

Якщо документи надані правильно, то сертифікат можна отримати протягом тижня.

документи та термі перебування у ЄС

Тривалість закордонного відрядження

Для іноземців, як і для поляків перебування у відрядження за кордоном може складати не більше як два роки. Це пов’язано з системою соціального страхування Польщі.

Проте, українці при наявності національної польської візи чи тимчасового побиту не можуть перебувати  у країнах Шенгену більше 90 днів протягом пів року.

Цікаво знати ТОП 5 країн куди їздять українці на заробітки за кордон

В процесі відрядження працівник не може змінювати обов’язки. Зміни допускаються на термін не більше одного місяця  протягом року, і при умові виконання інших обов’язків передбачених договором.

В інших випадках знадобиться оформляти новий дозвіл для роботи.

📢 Сподобалась стаття? Долучайся до нас у соціальній мережі 👍 Facebook та шукай наш канал у 👉 Telegram. Отримуй цікаві статті та новини відразу у стрічку!