Сб. Вер 14th, 2024

Чи цікавились Ви ставками на депозити хоча б раз у житті? Гадаємо, що так! А які ж депозити є вигіднішими для зберігання коштів в банку та ще й непогано заробити на цьому, гроші мають працювати.

Ставки по депозитах в Україні вважаються одними із найвищих у Європі. Цілком реально отримати до 16% річних у гривні від Вашого вкладу, що дозволить добре заробити. Чому ставки збільшились та при такому прожиткового мінімуму – конкуренція змушує фінансові установи боротись за кожного користувача.

Для якої мети потрібно відкрити депозит

На сьогодні українські банки пропонують різноманітні умови по вкладах. Можна виділити три основні характеристики депозитів: термін, сума, відсоткова ставка та можливість поповнення. Для прикладу, якщо на меті у Вас отримувати пасивний дохід — тоді обирайте виплату відсотків на карту кожного місяця. Збільшити власний капітал – обираємо депозит із щомісячним поповненням та отримувати виплату вкінці терміну.

Для великих сум по кредитам рекомендуємо використовувати вклади з виплатою відсотків вкінці. Так ви вбережете кошти від шахраїв, а також від потреб «на життя» кожного місяця, але це лише рекомендація.

В якій валюті відкрити депозит в Україні

Очевидний факт – що курс долара та євро в Україні в основному росте з часом, але це не спонукає банків надавати високі ставки по таких вкладах. Для фінансових установ кредити у валюті є найбільш не вигідними, велика частка користувачів, що не можуть закрити позику на 100%. Різниця ставки по депозитах від 15% в гривнях та 2.5% в доларах компенсує стрибки валюти.

Рекомендуємо почитати Відкрити депозит у банку. Найкращі варіанти депозитів у гривні

Тепер пропонуємо на практиці та в цифрах наочно показати ефективність вкладу в гривні та доларах на ту ж суму та терміни за схожими умовами в одному із популярних банках України. Наразі всі фінансові установи мають сайти із зручними депозитними калькуляторами.

Для прикладу припустимо у нас є сума в 150 000 гривень на рахунку, конвертацію в долари будемо розраховувати по внутрішньому курсі банку (так думаю буде правильно).

Відкрити депозит у гривні від Приват Банку

Відкриваємо депозит «Стандарт строковий» на 12 місяців, відсотки додаємо до суми вкладу (під 14,5% річних у гривнях). Далі беремо ту ж суму конвертуємо в долари (на даний момент 27.06.2019 року 1$=26.24 продаж, тобто отримуємо 5716 доларів (вклад на 12 місяців під 3% річних)

Заробіток на депозита в доларах депозит

Отримуємо: 140 доларів та 18 476 грн. Різниця досить суттєва, розраховувати можна, звичайно, що курс зеленого підскочить на 1-2 гривні навіть при оптимістичних прогнозах, але це не картину не змінить. Для вирівняння ситуації курс має бути мінімум 130 грн за зелений.

Також, вже не одноразово управління Фонду гарантування вкладів користувачів пропонувало скасувати страховку по іноземній валюті. При підтримці даного закону та банкрутстві банку ви залишитесь без грошей та навряд чи повернете. Для гривневого вкладу обов’язкова страхова сума становить 200 тисяч гривень, які 100% повернуть.

Який банк краще обрати для відкриття депозиту

Для початку не потрібно брати за основу хороші умови по депозитах, а розглядати надійність банку. Віддавати перевагу великим фінансовим установам. Саме до таких банків дуже прискіплива увага державних регуляторів, які точно не дадуть збанкрутувати чи щось подібне, бо це може привести до краху фінансової системи.

Цікаво знати Види депозитів в Україні. Як можна заробити на депозитах в Україні

Також не працюємо поки із банками в яких основу становить російський капітал. Після введення санкцій дані установи втратили можливість повноцінно працювати (проводити до капіталізацію, вивести прибуток тощо).

Виберіть для себе 2-5 банків для відкриття депозиту, порівняйте уважно всі умови: на який термін можна відкрити вклад, під які відсотки, чи є можливість додатково поповнити та зняти кошти, дострокове розірвання договору. Наразі це все, чекаємо на Ваші коментарі та питання.

Від Specialist