Ср. Чер 29th, 2022
Найкращі депозити в Україні 2019-2020 року

Чи можна безпечно зберігати свої кошти в банку та отримувати прибуток від вкладів, відповідь на ці питання будемо шукати в даній статті. Розглянемо види депозитів по ставкам від кількох банків, та які гроші можна заробити реально із заощаджень.

Сьогодні зберігати кошти готівкою не дуже зручно та й в деякій мірі небезпечно. Кожний громадянин України хоча б раз в житті цікавився послугами банків: депозитами, кредитами, іпотекою тощо. Але наскільки Ви вдало можете оперувати знаннями в цій галузі? Не потрібно бути дипломованим економістом, а знати деякі тонкощі роботи банків.

Зберігати гроші вдома чи відкрити депозит у банку

Якщо ви слідкуєте за нашим сайтом, то скоріше за все читали статтю про ТОП 13 стабільних банків України на перший квартал 2019 року. Фінансові аналітики зазначають позитивні зрушення на фінансовому ринку, менша кількість банків забезпечила стабільну роботу (як би це не жорстоко звучало).

Частка кредитів для населення зросла за 2018 та початок 2019 року на 30%, сприяє цьому збільшення доходів громадян, які впевнені у власних «фінансових силах». Відповідно росте відсоток о депозитах – кошти за які і кредитуються фізичні особи.

Якщо у Вас є фінансові заощадження в національній валюті, тоді буде два шляхи:

  • відвідати знайомого валютника чи кіоск обмінник та купити валюту, відклавши на покупку (автомобіля, подорож, відпочинок тощо) під матрац;
  • Або ж відкрити депозит у банку, та отримувати стабільно дохід кожного місяця (на карту) або ж у кінці терміну (капіталізація). Тут можна відразу внести ясність для любителів американських доларів, про те що вони «в ціні» зажди – так, вірно, але прості розрахунки із статті про валютні депозити та гривневі із розрахунками наочно показують нам, як і де можна отримати більше, при менших втратах.

Основна причина відсутності довіри – це страх втратити капітал. Це вже було із вкладниками Сбербанку, фінансова криза яка торкнулась багатьох малих та регіональних банків та фінансових установ-шахраїв, які  «не пережили» таких коливань.

Отож дотримуватись деяких рекомендацій достатньо, щоб вберегти себе та кошти від таких ситуацій.

Що потрібно знати для відкриття депозиту у банку

Головне, на що звертаємо увагу, чи є банківська установа членом Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Саже ця установа гарантовано поверне Вам 200 000 гривень у разі банкрутства банку.

Але це сума загальна, тобто маючи в активі кілька депозитів, буде вираховуватись загальна величина вкладу і вже від неї компенсація. Тому перша рекомендація – зберігати гроші в різних банках, або від різних фізичних осіб (наприклад, частину на одного з подружжя), або вибрати по ставкам та рейтингу стабільності ще один банк, який входить до фонду.

Цікаво почитати Молодіжний кредит на житло, хто його отримати та список документів

Чому вкладати в валюті не вигідно? На це питання ми відповіли вже раніше і дали посилання на розрахунки. Ставки мізерні – банки страхують себе у разі валютних коливань. Та й фонд гарантування вкладів компенсує лише у гривнях, тобто Ваш вклад переведуть на момент банкрутства банку (офіційне оголошення) по курсу в національну валюту, але не більше 200 тисяч.

Згідно статистики ФГВФО на початок липня 2019 року сума по депозитах від фізичних осіб у банках-учасниках виросла до 452 млрд грн., а на початок червня становила 437.8 млрд грн.

Загальна ж сума вкладів фізичних осіб у розрізі по валютах виглядає так:  вклади у гривні становлять 256 млрд гривень, а у іноземній валюті 195.5 млрд гривень. Все показано на графіку.

Уже на 1 липня 2019 року до фонду гарантування вкладів входить 75 банків. В період від січня до червня регулярні збори від цих установ становили 1.8 млрд гривень. Тобто загальна сума фонду на період 01.07.2019 року загальна сума фонду 9 млрд гривень.

Бачимо, що кількість вкладів у національній валюті зросла за останній час а у валюті зменшилась. Фонд гарантування вкладів громадян постійно поповнює резерв, щоб забезпечити максимальний відсоток депозитів гарантіями.

Не вірте красивим рекламам на вивісках про космічні відсотки, особливо коли фінансова установа нова і не має рейтингу, це може закінчитись погано.

Які депозити найкращі для вкладання коштів 2019 року

Оглянути всі вклади у 75 установах, які є членами Фонду гарантування вкладів немає сенсу. Ми вибрали більш стабільні та зручні за умовами, відсотковими ставками, термінами банки, а головне стабільні.

Першим думаю правильно поставити депозит від Приватбанку – депозит «Строковий». Наразі доступні різні ставки, але найкращим варіантом буде на даний час (написання статті) вклад терміном від 3 до 5 місяців на 16.5% у гривні. Нарахування відсотків до вкладу або ж на карту кожного місяця.

Так, як і раніше для наочності використаємо певну суму коштів, щоб показати – скільки можна заробити. Вклад до 200 000 грн на 3 місяці. Отож користуємось онлайн калькулятором від Приватбанку, досить зручно.

Депозити в гривні від Приватбанку

Отримуємо суму прибутку – 6641 гривень (це з виплатою відсотків на карту та вирахуванням податку на прибуток 19.5%). В місяць «чистими» 2214 гривень.

Ознайомитись Як купити валюту в Приват24 онлайн: інструкція для користувачів

кращий депозит для вкладу в Україні безподатковий від Приватбанку

Для тих, хто отримує офіційну заробітну плату, тобто вже із них вирахувано всі податкові збори, доступний депозит «Стандарт безподатковий». Всі надходження від вкладу нараховуються на карту кожного місяця. Найбільша ставка -16% на 3 міс. Дозволить отримати 8000 гривень, а це вже 2666 грн/міс.

Ще один момент, для вкладів ПриватБанку існує бонус в 1 відсоток для вкладу «Стандарт». Тобто стандартна становить 16.5%, а при оформленні нового вкладу складе 17.5%. Отож, якщо у Вас уже вклад завершується, правильно його закрити, та оформити заново. Тоді отримаємо максимальну ставку. Якщо просто переоформити, бонус не діє.

Відкрити депозит у гривні від Monobank

Ще один банк, що потребує уваги – Монобанк. Хто вже чув, але не володіє знаннями чи хоче оформити карту рекомендуємо нашу статтю. Дуже зручний мобільний функціонал (лише для смартфонів), всі операції проводяться в телефоні.

Хоча це і молодий банк, але здобув довіру тисяч користувачів. Працює на основі Universal Bank, що і є учасником Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Всі переваги описувати не будемо, про це вже опубліковані матеріали.

Депозити від Монобанку відкрити вклад

Отож вибираємо так само депозити у гривні, на 3 місяці під 17% (якщо на 1 рік – тоді ставка понад 18%). Виплата відсотків на карту, а мінімальна сума складає 1000 гривень.
Отримаємо 6842 гривень, або ж 2280 грн в місяць.

Цікаво почитати Карта від Monobank: як оформити, забрати та активувати. Скачати додаток Monobank

Відкрити депозит в Ideabank

Рекомендуємо це звернути увагу на учасника фінансової групи Getin Holding S.A. із Польщі – Ideabank. Дана установа буде майже 30 років працює на ринку України, отримала безліч нагород, має хороший капітал та входить до Фонду гарантування вкладів.

Депозит Динамічний від Ideabank

Ставки по депозитах не є дуже різноманітними, але виділити можна депозит «Динамічний», який передбачає поступове збільшення відсотка із терміном. Також можна отримати надбавку при оформленні депозиту онлайн, а не через відділення +0.5%.

Депозити від Ideabank прорахунок

Скориставшись депозитним калькулятором від Ideabank бачимо, що вклад на 200 000 гривень під середній відсоток 15.25% річних із виплатою кожного місяця дозволить отримати 7520 гривень, або 2547 грн./міс.

Оформити депозит у Першому Українському Міжнародному Банку

Ще один варіант для оформлення вкладу – довірити кошти для ПУМБ. Працює стабільно із 1991 року, входить до ТОП 6 найбільших банків України, отримав близько 1.3 мільйони клієнтів. Якщо коротко власником є Ренат Ахметов.

Оформити депозит від банку ПУМБ

Серед різноманіття вкладів можна виділити два – депозит «Накопичувальний» (дозволяє отримати дохід під 16.5% річних із можливістю отримання відсотків кожного місяця) та депозит «Дохідний» (тут вже ставка 17% річних, але без можливості отримання доходу щомісяця).

Отримати дохід в розмірі 6641 гривні при оформленні депозиту «Накопичувальний» від ПУМБ, або ж 2213 в місяць, що співпадає із складом «Стандарт» від Приватбанку.
Ця установа також входить до Фонду гарантування вкладів, що вже гарантує відшкодування вкладу у розмірі 200 тис гривень.

Відкрити депозит від Альфа банку

Ну не можемо залишити від уваги депозити від Альфа Банку. Надійна фінансова установа, розрахована на обслуговування роздрібних клієнтів. В основі Альфа банку міжнародний капітал приватного холдингу ABH Holdings SA, головний офіс знаходиться в Люксембургу.

відкрити депозит від Альфа банку

Альфа Банк обирають клієнти для роздрібних та споживчих кредитів. Оснований 1992 року, а вже з 2001 працює під своїм брендом. Оформити депозит від Альфа Банку безпечно – він входить не тільки до ФГВФО, але й не раз входив до ТОП 10 банків за величиною активів.

Хороший варіант – депозит «Розумний». Він розрахований на мінімальну суму 5000 гривень, відсоткові ставки зростають щомісяця. На перший 11%, на другий 15% та на третій 21%.
Отож при оформленні вкладу на 200 000 гривень отримаємо 8453 загалом дохід, або ж 2817 гривень на місяць. Можливе поповнення та часткове розірвання після першого місяця.ф

Від sasha40

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *