Сб. Вер 14th, 2024
Види депозитів та куди вкласти гроші в Україні

Багато з Вас вже чули про таке поняття, як депозити, чи на навіть мають власні заощадження у банку. Це цілком реальний шанс заробітку пасивного в Україні, а де ж вигідно відкрити вклад розглянемо в даній статті, отож читаємо до кінця.

Що таке депозит? Популярні пропозиції депозитів

Депозит – це деяка грошова сума, яка знаходиться на рахунку у фінансовій структури, та поступово збільшується, в залежності від відсоткової ставки банку чи МФО. Також розрізняють два вили депозитів: строкові та по запиту.

Депозитні вклади по запиту – це вид фінансових вкладень, що не має терміну дії. Користувач може в будь-який момент поповнити вклад та зняти гроші. Зазвичай відсоткова ставка по цих операціях мінімальна – 0,1% річних. Але й спостерігаються такі, що надають 12-15% відсотків, але дуже рідко.

Що таке депозит, які види депозитів пропонують українські банки

Строкові депозити – це фінансові вклади на певний строк (від одного місяця до 1 року), закриття депозиту можливе лише після закінчення терміну дії. Вивід відсотків можливий на карту або ж до суми вкладу (капіталізація).

Основні види депозитів від українських банків

  • Стандартним видом депозитів є ощадні, що не передбачають особливих і можливостей вимог для клієнтів банку.
  • Депозити накопичувальні – вид фінансових вкладень, що може поповнюватись в будь-який час.
  • Розрахункові депозити дозволять отримати відсотки від вкладу на карту зберігаючи попередній баланс.
  • Спеціальні депозити для певної групи громадян: підходять для пенсіонерів, студентів або співробітникам фінансових установ.
  • Депозити у валюті дозволяють зберегти власні заощадження від коливань курсу гривні. Дозволяють розділити власні збереження у різні валютні депозити, заробити на відсотках. Дуже популярні в період не стабільної ситуації на банківському ринку.

Які депозити пропонують українські банки

Ми проаналізували багато пропозицій під популярних банків в Україні, та склали список з найбільш хорошими пропозиціями для вкладу для Вас, отож читаємо далі..

  • Депозит «Прибутковий» від банку ПУМБ, передбачає вклад до 17,5% річних у гривні. Мінімальна сума вкладу 500 гривень, терміном від 1 до 18 місяців.
  • Хороша прозиція від банку Universal Bank «Святковий», передбачає відсоткову ставку 19% річних, мінімальну суму 5000 гривень на термін 4,5 місяців.
  • Депозит «Весняний» від банку Forvard Bank пропонує ставку по депозитах до 22% в гривні та мінімальну суму вкладу від 1000 грн строком від 30 днів.
  • Депозит «Розумний» від Альфа банку пропонує відсоткову ставку до 16,5% річних, строком від 3 місяців та сумо від 5 тисяч гривень.
  • Пропозиція під 16,5% річних від Sky bank – депозит «Строковий». Вклад від 1000 гривень, термін від 1 місяця.
  • ПриватБанк пропонує вкласти гроші на депозит від 7 до 16,5% річних. Хороша пропозиція «Скарбничка», що дозволить оформити вклад від 1 грн, а зняти гроші в будь-який час під 11% річних. Але потрібно пам’ятати, що закриття депозиту раніше ніж закінчиться календарний місяць, приведе до втрати нарахувань за поточний період. Також налаштовуються автоматичне списання коштів з карткового рахунку під час надходжень, витрат, округлення суми на рахунку.
  • Оформити депозити від Монобанку можна строком від 30 до 180 днів з можливістю автоматичного поповнення та продовження під 16% річних у гривні. Для відкриття достатньо 1000 гривень.

Ось це лише деякі пропозиції від обраних банків України по депозитах, що на Нашу думку мають хороший потенціал. Всі пропозиції можна переглянути на офіційних інтернет сторінках та сайтах.

Відкрити депозит в Україні

Дуже цікавим депозитом від Монобанку є «Спортивний», який розрахований на спортивних людей, що проводять активно кожен день, головною умовою є – пройти 10 тисяч кроків на добу, діє всього 90 днів та має плаваючу відсоткову ставку до 21% у гривні, а мінімальний внесок становить – 200 тисяч гривень.

Як можна розрахувати суму заробітку на депозиті

  • Головне, що потрібно зробити, це вивчити умови надання послуг вкладу готівки у банку.
  • Скористатись консультаціями працівника фінансової установи у відділенні банку, коли самостійно прийдете оформлювати вклад. Який варіант із тих, що пропонує фінансова установа найкращий, чи впливає інфляція на вклад в період дії і таке інше.
  • Багато банків України мають власні сайти із зручними депозитними калькуляторами, які наочно та візуально розрахують прибуток, що можна отримати від вкладу у різних варіантах, з врахуванням податків, нарахування відсотків на карту чи капіталізації (додавання до вкладу).

Чому вигідно відкрити депозит, та які ризики

Маючи певні заощадження на рахунку у Вашому банку, можна не тільки спостерігати за тратами та надходженнями, але і заробляти, такий собі пасивний заробіток, дуже популярний метод отримання доходу.

Переваги депозитів

  • Гроші не зберігаєте вдома, ризикуючи, а зберігаєте віртуально.
  • Відкриваючи гривневий депозит Ви не зможете втратити кошти при девальвації.
  • Пасивний метод заробітку, який повністю пропорційній сумі вкладу.
  • В залежності від виду депозитного вкладу матимете можливість поповнити вклад в будь-який момент кожного місяця.
  • Здобуваєте основи фінансової грамотності та розсудливості.

Мінуси які можна знайти в депозитах

Отримати максимальний дохід можливо при довшому терміні вкладу депозиту, відповідно можливості дострокового завершення немає. Якщо мати вклад з можливістю дострокового закриття, відповідно і дохід буде менший. Не всі банки готові компенсувати втрати при девальвації гривні (тут потрібно вивчати умови). Ну і останнє – низька ставка, яка і знизить заробіток.

Отож надіємось, що дана стаття про види депозитів буде корисною для Вас. Отримаєте певні знання про фінансові вклади від різних банків України. Вже не той час, щоб тримати гроші в скляних банках чи «під матрацом», це не сучасно та небезпечно. Старайтесь або інвестувати кошти (нерухомість, бізнес) чи відкрити депозит, навіть у різних валютах, що дасть можливість додатково заробити.

Від Specialist