Пт. Кві 19th, 2024
Чому дешевшає долар в Україні та можливі прогнози курсу

Не зважаючи на скрутну ситуацію для Української та світової економіки через пандемію COVID-19, карантинні заходи та закриття багатьох підприємств коливання курсу валют не виправдали очікувань «експертів» та не вийшли за психологічні позначки. На минулому тижні долар подешевшав від 2,9% до 3,7%.

Здавалося б ситуація починає виправлятись, жорсткі карантинні заходи не сильно вплинули, але Міжнародний валютний фонд попередив про початок глобальної економічної регресії. На зміцнення національної валюти вплинули певні чинники, про них і поговоримо далі.

По-перше, головним фактором для зміцнення валюти стало голосування за законопроекти про ринок землі та банківські закони. Завдяки цьому МВФ пообіцяв надати чергові транші для підтримки економіки. Варто відмітити, що без цих надходжень для «перекривання» дефіциту бюджету довелось би використовувати золотовалютні запаси країни та емісію національної валюти.

Також потрібно відмітити зниження попиту на імпортні товари та дорогу побутову техніку – населення не спішить купувати товари, що не потрібні у період карантину. Тому підприємства, які залежать від імпорту не потребують валюти.

курс валют на майбурнє 2020

Знизився шалений ажіотаж на купівлю валюти населенням, який був спровокований введенням карантину та обмежень. Завдяки цьому Національний банк України має змогу «гасити» значні валютні коливання. Саме зараз НБУ почав не тільки продавати, але й купувати для збільшення валютних резервів.

Не забуваємо про сезонні фактори аграрного бізнесу. Саме після збору врожаю осінню його продають, а виручку переводять у валюту. Навесні ситуація змінюється на протилежну. Саме це може впливати на курс долара та сприяти зміцненню.

Цікаво знати Земельна реформа: як діятиме ринок землі в Україні

Спад національної валюти залежить від паніки серед населення та стабільності фінансових ринків. Поступовий вихід країни із карантину та запуск підприємств допоможе сезонно закріпити курс позначках близьких до 26.4 грн за «зелений» на міжбанку та 26,3-26,7 на валютному ринку для населення.

Чи буде довго триматись така тенденція? Гадаємо що, ні. Ситуація буде короткостроковою та сезонною, адже до стабілізації сіх напрямків «ще далеко». Щоб не втратити заощадження та по можливості їх примножити аналізуйте потреби ринку та фактори які можуть впивати на економічну ситуацію.

Рекомендуємо статтюКуди інвестувати гроші під час кризи для отримання прибутку

 

 

Від Specialist