Нд. Лис 24th, 2024
Як купити власну квартиру в Україні

Розглянемо дуже актуальну тему для більшості наших громадян та молодих сімей які прагнуть купити власне житло (квартиру). Заробітна плата в кожного різна, і якщо у Вас немає заможних родичів чи нема можливості отримати квадратні метри у спадщину.

Обговоримо варіанти отримання додаткової суми для покупки власного житла. Прочитавши цей матеріал Ви однозначно зробите для себе висновки на основі не тільки слів, але й конкретних розрахунків.

З чого почати покупку власного житла та що потрібно врахувати

Розглянемо на прикладі покупки квартири. Потрібно, для початку, визначитись із потрібним та підходящим варіантом. Параметри квартири: кількість квадратних метрів, місце розташування, новобудова з ремонтом чи вторинний ринок.

Кожен із них може істотно впливати на вартість квадратного метра та загальної суми за квартиру. Вже від останньої можна підшукувати найкращі умови іпотечних кредитів на житло (умови, строк, відсоток, розмір першого внеску).

Розраховуємо дохід та витрати на покупку житла

Тепер потрібно розрахувати мету та майбутній кінцевий результат. Саме від правильної стратегії буде залежати успіх. Розрахуйте яку конкретно суму Вам не вистачає, та скільки можна отримати за рік додатково до першого внеску на покупку квартири.

Для прикладу, якщо повна вартість квартири становить 2 мільйони гривень, а у Вас реально «на руках» 800 тисяч гривень, потрібно ще 1,2 мільйони гривень. От розіб’ємо останню на 36 місяців отримаємо 33 333 грн в місяць, ось мета. Зазвичай мінімальний термін 3 роки на погашення іпотеки.

У Обласних центрах ціни на квартири можуть бути набагато більші ніж у районних. Окремо можна виділити столицю – Київ. Вартість однокімнатної квартири вже починається із 2,5 мільйонів гривень і до безкінечності. Також враховуючи район, квадратуру тощо (але й середні заробітні плати більші ніж у інших районах).

Для простих громадян дані цифри реально здаються космічними. Із середньою заробітною платою в 7000-20000 тисяч гривень (не дивуйтесь, так це дані статистики). Розуміючи, що реально відкласти повну суму не вийде. Кожного дня ми купуємо продукти харчування, оплачуємо комунальні послуги, одяг, взуття тощо.

Реально можна запропонувати два варіанти, які можуть допомогти у вирішенні:

  1. Взяти кредит у банку – Іпотеку. І погашувати заборгованість та відсотки фінансовій установі поступово;
  2. Знайти додаткове джерело доходу. Щоб повноцінно відкладати кошти із заробітної плати, а жити коштом додаткових надходжень.

І тут ви можете подумати, оце Ви «реальні способи» запропонували, але не спішіть з висновками, читайте далі, буде цікаво і свою думку пояснимо, як і що можна робити.

кредит на покупку власного житла в Україні

Кредит на покупку власного житла, що можна придумати

На початку статті ми вже говорили, що нам не вистачатиме більшості суми, але початковий внесок у розмірі 30% вартості можемо зробити. Підбираємо найкращі умови по кредитуванні. Якщо це новобудова, то врахуйте, більшість забудовників готові «давати» безвідсоткові кредити, а це вже перевага.

Сума за квадратний метр фіксується та встановлюється термін погашення кредитного зобов’язання клієнтом. Ви вже можете стати повноцінним власником квартири, зробити ремонт, облагородити, купити меблі тощо.

Рекомендуємо статтю Кредит на житло в Україні. Відсоткова ставка по іпотеці у 2019 році

Ну і два варіанти – виплачувати кожного місяця самому, або ж здати Ваше помешкання в оренду. Так, не дивуйтесь, такий варіант розповсюджений. Встановлюється вартість яка рівна місячному кредитному зобов’язанні плюс комунальні послуги.

Думаю часто зустрічали такі оголошення (більше розповсюджено у обласних центрах), де вартість оренди квартири вказана в умовних одиницях, наприклад 230 доларів + комунальні послуги. А ви в той час поки живете із батьками, тут вже нічого не поробиш, на дачі.

Відомі навіть такі варіанти, коли власники здавали власну квартиру в центрі столиці за 800 доларів, а знімали на околиці простішу «Чешку» на 250-300$, але це вже мають бути розрахунки.

По суті Ваше помешкання оплачується сторонніми людьми, а через 5-8 років можна закрити кредит та переїхати до власного помешкання. Моменти про стан квартири після квартирантів не враховуємо, тут вже не потрібно контролювати кожного дня.

Достатньо звернутись до ріелторів та запропонувати стандартний договір оренди, де і можна описати всі умови. Тобто якщо будуть форс мажорні обставини – Ви будете застраховані.

джерела додаткового доходу для покупки квартири

Знайти додаткові джерела прибутку для покупки власної квартири

На нашому сайті дуже багато способів додаткового заробітку в інтернеті, коли Ви можете цілком реально заробити додатково кошти. Зараз мова не йде про введення капчі чи написання коментарів, перегляд реклами. Тут вже інші суми та зайнятість потрібно знайти.

Хорошим варіантом може стати фріланс, а саме сайта Freelancehunt. Напрямків діяльності на даному ресурсі можна знайти досить багато. Найпростіше це виконувати завдання на описи, статті (середня вартість 1000 символів 40 грн), обробити фото у Photoshop чи іншому графічному редакторі, додати товари до каталогу інтернет-магазину згідно прайсу.

Рекомендуємо статтю Молодіжний кредит на житло, хто його отримати та список документів

Але, якщо ви володієте мовою веб програмування чи графічним дизайном, тоді можна заробити цілком реальні гроші, що будуть становити значну частину Вашого прибутку.

Почати продавати товари в інтернеті по системі дропшипінгу. Також вже присвятили багато статей про даний тип заробітку. По суті тут можна виділити два варіанти: без інтернет-магазину (використовуючи соціальні мережі, дошки безкоштовних оголошень тощо, відкрити власний інтернет-магазин (тут вже складніше, потрібно розумітись в інтернет рекламі або залучати сторонніх спеціалістів із сайту описаного в попередньому розділі). «Складно» – Скажете Ви, ну так і заробітки потрібні не маленькі.

Відкрити власний бізнес який допоможе з часом накопичити грошей на власне житло чи погасити кредит. Потрібно розібратись в основах, зрозуміти, що таке бізнес план та як його скласти. Прорахувати втрати та можливі прибутки

Багато бізнес-ідей описано в окремих розділах нашого сайту. Варіантів безліч: від миловаріння та відкриття перукарні до встановлення сонячних панелей та отримання прибутку від електроенергії.

Головне це почати щось робити, встати із дивану. Існують два типи людей: ті що читають цю статтю та посміхаються із «смішних ідей», а інші «читають між рядків», та починають отримувати дохід із перших у майбутньому.

Цікаво почитати ТОП 12 ідей для власного бізнесу в Україні у 2019-2020 році

Робіть висновки самі, що Ви хочете отримати від життя. Яким часом готові пожертвувати та ресурсами. Повірте, навіть якщо спочатку щось не виходить, не покидайте справу, шукайте інформацію, вчіться на помилках та прорахунках, удосконалюйтесь кожного дня і все вдасться.

Від Specialist