Сб. Вер 14th, 2024
Вирощування лікарських трав як бізнес ідея для України

Якщо Ви вирішили зайнятись оригінальним і прибутковим бізнесом, можна спробувати вирощувати лікарські рослини. Це доволі перспективна ніша, адже такі рослини використовуються у фармацевтичних компаніях,  їх можна продавати для переробки.

Інколи їх використовують для декору та виконання багатьох інших завдань.

Як розпочати власний бізнес  у даній сфері?

Звісно, перш за все, треба мати земельну ділянку. Вона може бути не дуже великою, а можна також бути власником чи орендарем кількох невеликих шматочків землі. Навіть, якщо у Вас буде своя міні-ферма вона все одно приноситиме стабільний прибуток. Адже в Україні вирощування лікарських рослин поки мало поширене.

Відразу ж потрібно, визначитися які саме рослини Ви будете вирощувати. Адже більшість з них потребують значної кількості сонячних променів, особливого догляду. Не можна просто вирішити  щось вирощувати, варто детально вивчити кожну рослину.

Всього лікарських рослин існує 12 видів (лавандові, цитрусові, миртові, медові, ментолові, пряні, камфорні та ін.). Тому для початку слід вивчити, які саме з них можуть «жити» у Вашій місцевості, тоді детально проаналізувати спосіб їх вирощування, склад ґрунту для необхідного результату.

Тоді уже потрібно і шукати поле для оренди чи купівлі. Якщо Ви фермер і власник землі, то відразу ж шукайте ті рослини, які зможуть добре рости у Вас.

Дуже популярними в Україні є календула, лікарська ромашка, мати й мачуха, подорожник, лаванда. Їх використовують для лікування органів шлунково-кишкового тракту, органів дихання, як протизастудні засоби,  для підтримки кровоносної системи та ін.

Бізнес ідея вирощування лікарських трав

Що потрібно знати аби розпочати вигідний бізнес на травах?

Звісно, Ви повинні дослідити ринок попиту на лікарські рослини. Зважаючи на результати, обирайте те, що найбільш потрібне. Зазвичай рентабельність такого виду бізнесу дуже висока і складає близько 150%. Адже якщо виробництво невелике, а рослини досить прості, то можна обійтися хорошою земельною ділянкою і мінімумом інструментів та техніки.

Проте, якщо фермерство велике, а рослини у Вас, наприклад, олійні, то будуть потрібні засоби для видобування олії,  необхідні склади для зберігання продукції.

Можна також спробувати вирощувати  декілька видів рослин одночасно. Але вони мають бути схожі між собою аби не втрачати кошти на різний догляд та техніку.

Також потрібно зрозуміти, чи є точки збуту лікарської рослини, яку ви вирощуєте. Ви повинні відразу ж знайти, кому будете її реалізовувати. Вивчіть також наявність конкурентів, придивіться до їхньої діяльності.

Не забувайте про те, що лікарські рослини мають бути сертифіковані. Тому вам треба буде обов’язково пройти сертифікацію у відповідних органах.

Все це лише на перший погляд здається дуже складним. Але насправді такий бізнес доволі простий, приємний та не вимагає особливих зусиль.

«Лавандовий рай» – історія одного бізнесу

Можна дуже багато говорити про бізнес на вирощуванні лікарських рослин. Проте краще один раз почути реальну історію.

Дуже часто вирощування лікарських рослин – це жіночий бізнес, адже все з чим доводиться працювати дуже ніжне, пахуче, делікатне. Саме такою справою займається волинянка Любов, яка з 2012 року вирощує на невеликій території лаванду. Спочатку для жінки це було простим хобі. Пізніше поросло у маленький бізнес, який приносить задоволення.

Спочатку пані Любов висадила кілька кущів лаванди. Потім роздарувала їх, експериментувала з декором та навіть придумувала рецепти із цією рослиною.  Несподівано для себе жінка зрозуміла, що її друзям і знайомим це цікаво та її лаванди просто не вистачає на всіх. Тоді вона вирішила садити рослин більше. І ось уже 7 років вона вирощує цю ароматну красу.

Дівчина каже, що вести такий бізнес приємно. Адже він легкий та цікавий. Проте  поля з лавандою потребують охорони у період цвітіння, адже трапляється, що рослини просто виривають з корінням. Так само, не завжди рослинка може прижитися, потрібно знаходити нові способи підживлення, вчитися та розвиватись.

Вирощування лаванди та лікарських трав як бізнес

Хоча для Волині лаванда доволі непогано підходить. Вона звісно дещо інша, ніж у Франції чи Іспанії, але така ж яскрава та пахуча.

Пані Любов не ставила на меті мати прибуток від вирощування лікарської рослини. Це було її хобі для душі. Та тепер її замовлення щороку збільшуються. Адже вона продає букети з лаванди, робить декор (особливо на різні святкові події),  проводить фотосесії, а також використовує лаванду як один із інгредієнтів для кондитерських виробів, варення.

Пані Любов планує відкрити сезонне кафе, яке буде розміщуватись прямо на полі біля лавандової ферми. Там люди зможуть пити чай та милуватись цвітінням рослинки.  Бізнес не приносить їй великого прибутку, адже деякі букети Любов просто дарує друзям та знайомим. Адже лаванда – це чудовий спосіб розслабитися, подарувати собі гарний настрій та відчути себе, наче у Франції.

Рекомендуємо Бізнес план кафе. Готовий бізнес план кафе українською. Розрахунки

А от інша лучанка Олена Чубай, маючи свою невеличку ферму з вирощування лаванди, перетворила її на непоганий бізнес. Адже не просто продає рослину, а й робить з неї чудовий домашній натуральнйи зефір. Він користується великим попитом.

Бізнес на вирощуванні лікарських трав та лаванди

Його купують навіть у Чехію. Італію, Польщу. Пані Олена успішно поєднує вирощування лаванди та її переробку. Вона стала досить знаною кулінарною майстринею і тепер ледве встигає виконувати замовлення, яких дуже багато.

Отже, створити бізнес на вирощуванні лікарських трав можливо. Це під силу навіть слабкій жінці. Варто лише спробувати і,  можливо, це стане справою всього Вашого життя.

Від Specialist