Вт. Вер 17th, 2024
бізнес у селі ідеї як можна заробити

Напевно кожен з нас чув, що у селі немає роботи. Проте навіть тут можна бути успішним. Потрібно лише придумати хорошу ідею та втілювати її у життя. Насправді, способів реалізуватись не так уже і мало.

Проте Ви повинні розуміти, що не все можна втілити в життя. Адже багато залежить від розміру населеного пункту, його ґрунту (якщо будете щось вирощувати), попиту на певні товари та послуги.

Тому умовно ідеї «сільського» бізнесу можна розділити на дві групи: бізнес, який приноситиме прибуток на місці (наприклад магазин) і той, що вимагає реалізації певної продукції поза межами села.

Розглянемо кілька найпопулярніших ідей.

Магазин у селі – вигідно завжди та актуально

Повірте, у якому б селі Ви не жили, люди там завжди будуть ходити до магазину. Їм будуть щодня необхідні продукти, найнеобхідніші товари. Звісно, потрібно добре придивитись до місцевих жителів і уже тоді відкривати магазин.

відкрити власний магазин у селі

Якщо більше пенсіонерів, непогано «підуть» крупи, олія, хліб, борошно. Якщо багато молоді і дітей, то можна сміливо реалізовувати і солодощі, ковбасні вироби, іграшки, здобу, печиво. Якщо село невеличке, то можна запровадити ідею магазину на кілька днів в тиждень.

Наприклад, три – чотири рази. Таким чином, зекономите на оплаті праці продавців та комунальних послугах. А ввечері магазин може перетворитись на імпровізоване кафе, де можна бути випити кави чи алкогольного коктейлю (але обов’язкового потурбуйтесь про ліцензію).

Кафе для проведення свят, поминальних обідів

У селі, особливо, якщо воно велике, часто відбуваються, весілля, люди святкують дні народження, хрестини. Не обходиться і без жалобних обідів.  Таке кафе може працювати не постійно, а лише, коли є замовлення.

Рекомендуємо Бізнес ідея: Розведення породистих кішок для продажу

Для праці можна наймати місцевих господинь, а для приготування страв використовувати домашні натуральні продукти ( овочі, фрукти, молочні та м’ясні). Таке кафе можна навіть організувати у себе вдома, на подвір’ї або у безпосередній близькості до дому. Одним із прикладів такого успішного закладу є «Волинська Січ» у Луцькому районі.

Місцевий фермер добудував до власної хати  кафе, яке успішно працює вже не один рік. Воно задовольняє потреби не лише мешканців села, але користується попитом  у жителів сусідніх населених пунктів.

Відкриття ветеринарної аптеки

Якщо село доволі велике, можна відкрити ветеринарну аптеку. Чудово, якщо Ви ще й хоча б трохи розумієтесь у ветеринарії, закінчувались відповідний заклад або просто цікавитесь даною темою.

Адже у селі не завжди є зоотехнік чи ветеринар, а тварин дуже багато. Деякі  з них є справжніми годувальниками і їхні власники точно платитимуть будь -які кошти за необхідні ліки.

ветеренарна аптека бізнес на селі

Ветеринарну аптеку можна поєднати з зоомагазином, де можна буде придбати необхідний корм для вирощування курчат, свиней, гусей. Адже за всім необхідним багатьом доводиться їхати у місто, витрачаючи при цьому немалі кошти.

Відкриття магазину господарчих товарів

У селі, особливо у теплу пору, потрібні різний господарський реманент, мішки, сітки, будівельний матеріал. Тому такий магазин точно буде користуватися попитом. Це може бути щось на зразок знаменитого «Епіцентру», але у маленькому масштабі. Особливо це стосується великих віддалених сіл, які мають погане сполучення.

Припустимо, господині потрібно відро фарби чи кілька пензликів, за цим їй просто невигідно їхати у місто, а от невеличкий магазинчик стане в нагоді.

відкрити стоматологію кабінет в селі бізнес ідея

Відкриття аптеки та стоматологічного кабінету

Ця ідея потребує серйозних вкладень та відповідних ліцензій. Проте якщо раптом у вас є кілька «зайвих» сотень тисяч гривень, то такий бізнес буде дуже прибутковим. Адже дуже часто сільським жителям потрібно їхати надто далеко аби придбати необхідні ліки чи полікувати зуби. У великому селі точно знайдеться фармацевт чи стоматолог, який зможе заробляти прямо на місці, не покидаючи села, не витрачаючи кошти на дорогу.

Відкриття «будинку побуту»

Подібні заклади були ще за часів СРСР. Зараз людям на селі майже немає де перемонтувати одяг чи взуття, зробити стрижку чи манікюр.

Тому можна відкрити таке імпровізоване підприємство, де будуть працювати швачка, майстер з ремонту взуття, манікюрниця і перукар. Повірте, у селі точно є люди з такими професіями. У вас ніколи не буде «відбою» від клієнтів.

Звісно, якщо у Вас не настільки великий бюджет, кожна почати з малого. Ось ще кілька більш бюджетних ідей. Особливо вони сподобаються власникам землі у селі.

Вирощування часнику як ідея для бізнесу у селі

Вирощування часнику, волоського горіха, малини, картоплі

Звісно, кожен рік буває різний і може бути неврожай. Проте часник і волоські горіхи вирощувати нескладно. З малиною, картоплею дещо гірше, адже її треба обробляти, берегти від шкідників, вчасно збирати і швидко реалізовувати.

Цікаво почитати Бізнес ідея: Вирощування лікарських трав як бізнес

З волоськими горіхами проблем майже немає, адже їх треба просто зібрати і почистити. Та й зберігаються вони довго. Якщо у Вас росте горіхове дерево, то ризиків немає ніяких. Для плантацій часнику та малини треба виділяти достатньо сонячного та відкритого місця, проте і тут ризики незначні.

Єдине, що інколи товари дуже складно реалізувати або ціна них дуже низька.

бізнес у селі вирощування бройлерів

Вирощування бройлерів, кроликів, качок, норок, поросят

Загалом, в селі можна вирощувати все.  Добре підійдуть свині м’ясної породи, хороші кролики, індики (їхнє м’ясо особливо дороге), кури бройлери, вирощені на натуральних кормах теж чудово розійдуться Адже зараз всі шукають саме натуральну продукцію.

В принципі всіх птахів можна відгодовувати, але завжди шукайте кваліфікованого ветеринара, який би слідкував за здоров’ям тварин, бо бувають моменти коли від хвороб може за кілька днів вимерти цілий гурт птахів чи кроликів.

Виробництво харчових продуктів

У селі можна займатися продажем яєць (курячих, перепелиних), виробництвом сиру, продажем молока, масла, сметани, інших молочних продуктів. Для багатьох жінок це вже бізнес. Але вести його треба правильно.

Цікаво Заробіток на вирощуванні равликів, преспективи нового бізнесу для України

Перш за все, продукція має бути безпечна, а значить ваша корівка чи кізонькам має мати паспорт та постійно перевірятися на наявність хвороб. При продажі  продукти мають також бути перевірені на наявність бактерій та інфекцій. Такий бізнес часто стає доволі прибутковим. Але вести його потрібно у прямому розмінні чисто, а ще він потребує великої праці.

Ідей для бізнесу в селі – маса. Проте інколи вони бувають доволі екзотичними. Наприклад вирощування тритикале, розведення раків чи виробництво екологічно чистої гречки. Але повірте, маючи трохи коштів та будучи ентузіастом, навіть у селі можна стати хорошим бізнесменом.

 

Від Specialist