Пн. Бер 4th, 2024
заробіток на вирощуванні пекану (горіху)

У штаті Міссісіпі росте більше 6 тисяч гектарів горіхів (пекану) та ще тисячі дерев на приватних ділянках. Площі комерційних садів складають від 10 до 200 гектарів. У штаті вирощуються близько 3 тон пекану.

Комерційні сади, що ростуть на сприятливих ділянках, з висадкою сортів, стійких до шкідників при хорошій системі управляння дають близько 800 кг пекану з одного гектара. Щодо невеликих домашніх садів із незначним управлінням, то з них можна зібрати близько 280 кг з гектара.

Правильна технологія, достатнє зрошення, контроль шкідників, вчасний збір урожаю то належний маркетинг можуть зробити вирощування горіха надзвичайно прибутковим бізнесом. За останні 5 років вартість горіхів пекану оцінювалася в 1,25-5 доларів за кілограм, залежно від регіону. На сьогодні основу комерційних сортів у США складають Kiowa, Cape Fear, Melrose і Sumner на півдні Міссісіпі і Owens, Kiowa, Forkert, Cape Fear і Choctaw на півночі Міссісіпі.

В цьому матеріалі ви знайдете відповіді на найпоширеніші питання, стосовно вирощування горіхів пекану і перетворення цього виду діяльності на прибутковий бізнес.

Яким чином можна покращити якість горіхів пекану?

Якість горіхів безпосередньо залежить від природних умов та здоров’я самого дерева. Під час опадів важливо, щоб вода не застоювалася під деревом довше 24 годин. Щоб вирішити проблему поганого стоку знадобиться облаштувати поверхневі рівчаки. Наявність відмерлої трави на ділянці не менш важлива за зрошування.

Оптимальною травою для саду вважається конюшина, вона сприяє забезпеченню дерев азотом та підтримує корисних комах, що живляться попелицею. Конюшина має відмерти в середині літа, щоб знизити конкуренцію за вологу. З метою забезпечення руху вітру рекомендується обрізати поодинокі дерева.

Щоб виключити імовірність дефіциту корисних речовин можна проаналізувати ґрунт.

вирощування пекану як бізнес

Які сорти горіху обрати?

При виборі сортів для Міссісіпі слід звертати увагу на стійкість до хвороб  та якістю ядр горіха. Найбільш поширеними у дельті Міссісіпі Owens та Kiowa. Виробники на півдні віддають перевагу сортам Kiowa, Cape Fear, Melrose Owens, на півночі переважають Kiowa, Forkert, Cape Fear і Choctaw.

Чи можна заробити на вирощування горіхів?

При умові правильного підбору сорту, пекан можна вирощувати по всьому штату. Оптимальний урожай можна отримати на родючих ділянках з хорошою дренажною системою. При умові достатнього поливу, контролю за шкідниками та хворобами, вчасному збору урожаю та грамотному маркетингу, виробництво горіхів може стати вигідним та прибутковим.

В першу чергу, слід ретельно підібрати ділянку, сорт та вчасно провести обрізку. Важливо, щоб стартові витрати та технологія були пристосовані для урожаю. Теоретично кількість урожаю можна вирахувати на основі родючості та заходів націлених на боротьбу із шкідниками.

Як швидко дерева будуть давати урожай

Пекан починає плодоносити в ранньому віці. Не потрібно доводити зрілі дерева до того періоду, коли якість горіхів погіршується, а дерево стає більш вимогливим. Старші сорти зазвичай не відрізняються скоростиглістю. зібрати повноцінний урожай можна на 5-6 рік.

вирощування горіх пекан

Як знати, чи достатньо хороший ґрунт для пекану?

Пекан не ростиме у поганих умовах. Горіховий сад, що росте на збідненому ґрунті, не принесе нічого, крім розчарування. Недосвідчені виробники, нерідко працюють більше 10 років, поки усвідомлять, що причиною поганого урожаю являється ґрунт. Оптимальними територіями для вирощування пекану вважаються алювіальні ґрунти в річкових низинах.

Щоб коренева система розвивалася як слід, потрібно мінімум 1 метр дренованого ґрунту з мінімальною глибиною рівня ґрунтових вод. Дерева, висаджені на мілководних ґрунтах з поганою дренажною системою при жодних умовах не дадуть щедрого урожаю.

Місце висадки повинного мати хорошу дренажну систему, отримувати достатньо сонячного світла та рости мінімум за 9 метрів від будівель чи інших дерев.

Як знищити буряних довкола дерев?

Є декілька способів боротьби з бур’янами. Вибір способу залежить від препаратів та обладнання. Найбільш поширеним способом вважається низько скошена дернина із смужкою гербіцидів довкола дерева. Головною метою являється ліквідація конкуренції за вологу та корисні речовини, а також створення комфортних умов для збору урожаю.

Цікаво знати: 👉 Бізнес у селі. Найкращі та реальні ідеї для відкриття бізнесу у селі

Селективні гербіциди можуть використовуватися для кількарічних дерева, або при умові використання захисних екранів, з метою запобігання контакту гербіцидів із стеблом чи листям.

Як часто слід поливати горіх?

Найбільш критичним періодом для щойно висаджених дерев вважається перше літо. Варто ретельно поливати верхні 20 см ґрунту. Слід забезпечити щотижневе промочування, а не легкий полив. Щоб зберегти вологу варто згромаджувати листя та соснову кору.

Також корисне розпушування землі навколо дерева, оскільки частий подив ущільнює землю, а корінню потрібен кисень. Більш високим рослинам потрібно робити насип довкола стовбура, щоб волога утримувалася краще.

Чому пекан не дає плодів щороку?

Для пекану характерне чергування при плодоношенні, тобто один рік урожай великий, а на інший значно менший. Це явище характерне не лише для пекану, а і для інших листових лісових дерев. Щоб знизити наслідки чергування, варто підбирати сорти, схильні до регулярних плодоношень.

Щоб дерево росло швидше та давало нові листя і квіти, воно повинно отримувати достатньо поживних речовин.

як виростити горіх пекан горіхи

Якою має бути відстань між деревами?

Відстань між деревами диктує вік самих дерев. Висаджують дерева за квадратною схемою. Оптимальний інтервал це 14 метрів. Проріджувати дерева рекомендується у віці 20 років.

Достатній інтервал дозволить забезпечити дерева достатньою вологою, поживними речовинами та світлом.

Чи потрібно проводити обрізку?

Молоді дерева слід формувати на ранніх етапах. Якщо не зробити цього, то їх гілки будуть відходити під гострим кутом, що з віком приведе до того, що вони розчахнуться від вітру та ваги плодів.

Рекомендуємо статтю: 👉 Бізнес на вирощуванні тютюну. Чи можна заробити на цьому?

Кути гілок контролюють шляхом підв’язування. Бічні гілки мають розвиватися на протязі 1-2 років, цим брунькам дозволяють розвиватися після того як дерево досягне висоти близько 180 см.

Який метод використовується для прищеплення пекану?

Одним із основних методів щеплення являється four-flap. Також він відомий як метод «банана». Його оптимально використовують для щеплення малих саджанців та великих гілок дерева. Оптимальним діаметром підщепи вважається 15 мм. Щеплення найбільше ефективне у випадку якщо підщепа та прищепа мають однаковий діаметр.

Щеплення можна проводити коли кора вільно відстає. В умовах Міссісіпі цей період приходиться на квітень-початок травня.

Слід уважно проаналізувати сорти пеканів, які пристосовані для вашої місцевості. Єдиний спосіб досягти успіху – це підібрати оптимальний сорт для своєї місцевості.

Від Specialist