Друзі на часі актуальна тема для всіх українців – куди можна поїхати для сезонних заробітків закордоном. Ми підібрали для Вас найбільш популярні варіанти 2019 року з гідною оплатою праці.
Як відомо, для країн Європи дуже потрібні кваліфіковані спеціалісти: працьовиті та відповідальні, ну як ти. Це не тільки перспектива добре заробити, але додатково вивчити нову мову, або покращити знання.
Сезонна робота для українців у Німеччині
На перше місце потрапила Німеччина, дуже велика кількість трудової сили вибрала цю країну у 2019 році. Пов’язано це зі спрощеною процедурою оформлення та працевлаштування громадян, країни яких не входять до Євросоюзу.
Можна займатись пошуком роботи понад 6 місяців, при цьому перебуваючи в Німеччині. Немає обмежень у кваліфікаціях, спеціалізації. Особливо перевага надається для випускників вищих навчальних закладів. Головна умова – це володіння мовою, її будуть перевіряти у вас в посольстві при видачі дозволу на проживання. Почали діяти ці закони з 2019 року та остаточно будуть діяти вже з 2020 року.
Не буде секретом, що найбільше потрібно помічників для фермерів у Німеччині на плантаціях (збір спаржі, ягідних тощо). Середній заробіток в місяць може складати від 1300 до 1500 євро, проживання не входить в цю суму.
Іншими можна виділити роботу спеціалістів із ремонту, будівельників, доглядальниць за літніми людьми, садівники, працівники на складі.
Середній заробіток доглядальниці в Німеччині складає 700-1500 євро на місяць, в залежності від досвіду. Роботодавець оплачує повністю проїзд з України до Польщі, та з Польщі до Німеччини. Надається робота особам із біометричним паспортом або польською візою.
Цікаво знати Заробітки у Польщі взимку. Популярні професії для заробітчан
Працівники, що спеціалізуються на будівельних та ремонтних роботах зможуть отримувати від 1200 євро на місяць, а також безкоштовний доїзд на роботу (або ж компенсацію) та житло.
Для працівників на фермерських господарствах по догляду за тваринами (кози, кури, свині) оплата середня 1200 євро на місяць. Житло надається безкоштовно для працівників. Головна умова це наявність біометричного паспорта або робочої польської візи.
Працевлаштування в Польщі для українців
Пошук вакансій для працевлаштування в Польщі можна здійснювати самостійно на сайтах з пошуку роботи infopraca.pl, praca.pl, jobs.pl, jooble.pl або за допомогою спеціалізованого агентства.
Одна із найбільш популярних професій без знання мови у Польщі це працівник на склад магазину одягу «ZALANDO». В обов’язки входить упаковка товару: одяг, взуття чи біжутерія. Також працівник повинен: сканувати товар та заносити до бази даних, перевіряти цілісність при отриманні.
Цікаво знати Робота українця в Європі за польським відрядженням, основні умови та документи
Роботодавець пропонує роботу у дві зміни по 8 годин 6 днів, забезпечує робочим одягом працівників, дає можливість працювати понаднормово. Заробити можна від 2500 до 3000 злотих на місяць.
Промисловий альпінізм в Польщі
Дана спеціальність доступна для людей віком до 50 років, перевага коли є досвід подібної праці. Приділяти дані професії можна 5-6 днів на тиждень по 10 годин, проживання оплачує роботодавець. Середня оплата становить 15-30 злотих за годину. Тут вже все залежить від умов, де Ви працюєте. Середня заробітна плата промислового альпініста складає від 3400 до 7800 злотих на місяць.
- Як документи потрібні для роботи в Польщі
- Запрошення на роботу або дозвіл;
- Діючий закордонний біометричний паспорт;
- Диплом чи сертифікат про профільну освіту (для спеціалістів).
- Робоча віза терміном на 6 місяців (класу D)
Робота в Чехії для українців
На третьому місці знаходиться Чехія за популярністю серед населення. Дуже «потребує» спеціалістів із будівництва, сфери надання послуг та медицини. Середня заробітна плата становить від 80 до 110 крон на годину, у перерахунку вийде близько 1500 тисячі євро на місяць для будівельників. Для працівників кухні, гувернанток заробіток складе всього від 700 євро на місяць.
Цікаво почитати ТОП 6 професій для додаткового заробітку літом студентам, школярам
Середня вартість житла у Праці становить 200 євро, це без врахування комунальних платежів. Також доведеться оплачувати проїзд в громадському транспорті, а слідкуючи за акціями та розпродажами можна економити на одязі.
Можна влаштуватись різноробочим на автомобільний завод з виготовлення бамперів. Дана вакансія підійде для чоловіків та жінок віком до 45 років. В обов’язки буде входити упаковування бамперів для авто в коробки. Надається житло та безкоштовний доїзд. Для сімейних пар можливе проживання разом окремо. Середня заробітна плата становить 1000-1200 євро на місяць.
Як можна заробити Фінляндії
Для цієї країни притаманна в основному сезонна трудова міграція населення. Пропонують роботу на зборі ягід (брусниці, журавлини, лохини, морошки), картоплі, грибів та на господарстві. Найбільша оплата праці на зборі полуниці, близько 10 євро або ж 1.5-2 євро за луб’янку (близько 2 кг). Середня заробітна плата може становити від 1000 до 2000 євро на місяць. Харчування та житло вже за домовленістю. Зазвичай де найвища ціна житло платне (в середньому 100 євро).
Які документи потрібно для роботи у Фінляндії
- Ваше фото на білому фоні;
- Заповнена онлайн анкета на сайті візового центру;
- Паспорт біометричний закордонний та український;
- Медична страховка працівника.
Робота для українців в Італії
Уряд цієї країни дуже лояльний до трудових мігрантів, не потрібно збирати багато паперів для підтвердження даних. Також враховуйте, що дипломи здобуті про вищу освіту в країнах СНД не мають сили в Італії.
Для початку потрібно перекласти диплом у посольстві Італії, затвердити всі потрібні дисципліни, яких не вистачає – потрібно доздати. Лише тоді Ваш документ про вищу освіту набере юридичної сили в країні та для роботодавця.
Дуже часто на заробітки до цієї країни вирушають жінки ніж чоловіки. Потрібні працівники у сфері послуг: покоївки, няні, прибиральниці тощо. Найнижчий дохід припадає на осіб, що не володіють мовою. Наприклад, середня зарплатня доглядальниці 700 євро на місяць, для няні від 1000 євро (все залежить від кількості дітей.
Але плюсом для даних професій є мінімальні витрати на проживання та харчування, бо проживають особи на місці роботи.
- Доглядальниця за літніми людьми. Чудовий варіант для жінок до 50 років. Основна робота – догляд за людьми похилого віку. Також в обов’язки входить допомога по господарству в будинку, виконання доручень дрібних, приготування їжі тощо. Потрібний досвід роботи, від якої буде залежати та Ваша оплата праці, проживання безкоштовне, а заробіток 600-800 євро на місяць.
- Робота лікарем. Ще одна популярна професія в Італії. Хороша та шанована з оплатою у 2000 євро на місяць. Тут потрібно обов’язкове знання англійської та італійської мови, бо самі італійці не люблять працювати у вечірній час. Надається житло та соціальні гарантії.
Середня зарплатня вчителя близько 1200-1300 євро (з вирахуванням всіх податків), в залежності від стажу медсестра може заробити до 2500, а продавець у магазині – 500 євро.
Робота на плантаціях в Італії
Також потрібні працівники для роботи на плантаціях по збору врожаю: фруктів та овочів для сімейних пар, жінок та чоловіків. Середня зарплатня 1800-2000 євро на місяць.
За роботу на плантаціях по збору полуниці платять 4 євро за годину. Працюють 6 днів на тиждень по 12 годин, отримати оплату можна раз на 2 тижні. Зазвичай проїзд не дорогий в транспорті (близько 5 євро), власне харчування. Для початку вересня характерна робота на виноградниках.
Як документи потрібні для роботи в Італії
Надати запрошення від роботодавця, діє протягом 180 днів з моменту видачі;
- Заява-агента;
- Закордонний паспорт;
- Дві фотографії 3х4 кольорові.
Також можна розглянути такі напрямки трудової міграції, що набувають популярності по працевлаштуванні у 2019 році: Греція, США, Голландію та Ізраїль. Професії різні: від бармена до персонального спортивного тренера, так само і заробітні плати.
Рекомендуємо ознайомитись Третина українців може виїхати на заробітки до Німеччини із Польщі
Наприклад, в Голландії на квітковій фермі Вам заплатять близько 7 євро за годину, у Сполучених Штатах Америки заплатять 12 доларів за годину при роботі касиром чи покоївкою.
Що потрібно врахувати при виборі країни для заробітку
- По-перше, знання мови
- По-друге, комфортне проживання та можливість доїхати без переплат;
- Релігію країни та менталітет;
- Як ставиться країна до заробітчан із СНГ та законодавство.