Чт. Лис 21st, 2024
Огляд кращих депозитыв у гривны 2020 року для зберігання грошей

Почався новий 2020 рік, новорічні свята вже позаду фінансовий ринок більш менш стабілізував показники. Наразі актуальне питання для користувачів стосовно зберігання накопичень та можливі варіанти інвестування коштів.

Нагадаємо, що наприкінці 2019 року Національний банк України знизив облікову ставку до 13.5%, про це ми вже писали у статті. Услід за регулятором активно почали знижувати відсоткові ставки по депозитах для фізичних осіб державні банки (Ощадбанк, ПриватБанк, Укргазбанк тощо).

Саме вони піддаються найбільшому впливу від НБУ, який у свою чергу активніше регулює фінансову політику кожного із них. Приватні ж фінансові установи поки тримають вищу планку по відсотковим ставкам.

Наприклад, склад від ПриватБанку «Стандарт» наразі на 3 місяці оформляється на 12,25% річних (тут бонус +1% для нових вкладів від 250 000 гривень), якщо раніше цифра була 16%. Прибутковість відповідно знизилась.

Важливо не тільки вміти заробити, але і зберігати кошти. Ще краще примножити капітал. Дійсно фінансова ситуація у нашій державі може мінятись кожного кварталу, але хто вміє аналізувати та вчасно переорієнтовуватись понесе втрати менші, або ж і добре заробить.

Ми постарались переглянути ситуацію із вкладами у приватних та державних банках України. Використовували офіційні ресурси, відкриті дані реєстрів та сервіси підбору вкладів (про них окремо декілька слів).

[email-subscribers-form id=”2″]

Найкращі варіанти депозитів на перший квартал 2020 року

Для огляду будемо використовувати певні сталі параметри потенційного вкладу: сума 200 000 тисяч гривень, термін 3-6 місяців (наразі найбільш перспективні), виплата відсотків на карту або ж капіталізація.

Банки мають мати хороший рейтинг, бути учасниками ФГВФО, можливість онлайн прорахунку вітається.

Відкриття депозиту від Monobank

Спочатку хочемо розглянути варіант розміщення депозиту в гривнях на 6 місяців та 200 тисяч гривень у Monobank. Даний «фінансовий проект» від колишніх менеджерів ПриватБанку та керівництва Universal Bank здобув високу популярність серед населення через ряд переваг (відсутність комісій, відсоток кешбеку на покупки, оригінальність тощо).

Депозити від монобанку відкрити у 2020

Наприклад «Сроковий депозит» можна оформити вже під 16,25% річних із місячного доходу на гривневу карту або ж додавання до вкладу (капіталізація).  Отож, при оформленні можна отримати 13 045 гривень (із вирахуванням 18% на прибуток та 1,5% військового збору).

Цікава стаття Карта від Monobank: як оформити, забрати та активувати. Скачати додаток Monobank

Розрахунок проводимо приблизний, враховуйте що нарахування можуть відбуватись кожного дня місяця (наприклад лютий 29 днів 2020 року, а березень 31). Отож середня сума пасивного доходу в місяць 2174 грн.

Деякі моменти фінансових операцій із банками

Також потрібно враховувати такі моменти як комісія при переказах та можливість зняття готівки у вибраному банку. Наприклад, Monobank пропонує поповнення своєї карти у відділеннях партнерів без комісії (Universal Bank, Таскомбанк та А-банк) або ж у терміналах обслуговування IBOX.

Вивести кошти вже трохи складніше. Комісія на зняття готівки у банкоматах або відділеннях партнерів 0,5% від суми. Якщо це 200 тис тоді заплатите 1000 гривень. Якщо Ви використовували раніше Приват24 та плануєте вкінці терміну перекинути назад, враховуйте тип вашої карти, бо мінімальний відсоток для зарахування 0,5% для карти для виплат.

Рекомендуємо статтю Способи поповнення карти від Monobank без комісії

MONOBANK: Платіж на рахунок єдиних реквізитів будь-якого українського банку або на рахунок фізичної особи будь якого українського банку – Безкоштовно за рахунок власних коштів

MONOBANK: Переказ з картки на картку або поточний рахунок фіз. особи в будь-якому українському банку – Безкоштовно за рахунок власних коштів.

Тобто вкінці суму ми зможемо переказати безкоштовно, але от зарахування вже коштів на Приват24 може бути і безоплатним (для кредиток «Універсальна») та 0,5% (для «Карти для виплат»)

Депозити в Україні

Як бачимо із фото вище, реальний спосіб обійти комісійні це зняття коштів одразу після закінчення терміну депозиту у відділенні партнерів, із січня 2020 року до них додали і А-Банк.

Варіант відкриття депозиту від Ideabank

Наступним варіантом розміщення коштів можна розглянути Ideabank. Він почав свою роботу на ринку 1989 року. Основні акції належать фінансовій групі Getin Holding S.А (Польща). Із липня 2019 року даний банк став учасником Фонду Гарантування Вкладів Фізичних Осіб.

Відкрити депозит у Getin Holding S.А від Ideabank

Система пропонує нам варіант депозиту «Дохідний» під 16% річних на 6 місяців, але лише при варіанті капіталізації (коли вибрати щомісячну виплату 15,5%). Отож із вирахуванням всіх податків вкінці терміну можна отримати 12 774 гривні (вже вирахували 19,5% податку).

Ideabank депозит на старт

Ще один хороший варіант для нових клієнтів Ideabank депозит «На старт», який оформлюється максимум на 3 місяці та під 18% річних. Наприклад, коли Ви використовували один із державних банків, тоді можна отримати хороший прибуток із цим варіантом вкладу.

Цікаво знати Гарантії по вкладах: коли буде 800 000 грн.?

Оформити деозит від Universal Bank

На наш погляд також розглянути як варіант для розміщення депозиту строком на від 6 місяців під 16.25% річних із можливістю поповнення. Саме на платформі даної фінансової установи працює і описаний вище Monobank.  Але от це по суті два різні банки.

Важливо! Правильно обирати вклади саме із можливістю поповнення вкладу в майбутньому. Є велика підозра, що НБУ продовжить зниження облікової ставки надалі, тому і недержавні банки будуть знижувати ставки по вкладах. Ви ж себе застрахуєте на певний період від цього та отримаєте максимальний дохід.

Депозит від Universal BankНазва депозиту «Строковий», що найбільше підійде під наш запит. Згідно розрахунку калькулятора на сайті основний прибуток (з вирахуванням податку 18%+1.5%) становитиме 12 973 гривні.

Рекомендуємо статтю ТОП 12 ідей для власного бізнесу в Україні у 2020 році

Доречі даний банк працює вже більше 20 років на ринку України. У серпні 2019 року отримав відмітку «uaAAА» в «Кредитному рейтингу», а це вже показник стабільності та ще багато нагород, про це можна почитати на офіційному сайті або ж у фінансових рейтингах, які проводяться кожного року.

 

Від Specialist