В даній статті ми розглянемо особливості оформлення договору купівлі-продажу нового чи б/у автомобіля, включно з генеральною довіреністю, договором і розтаможкою.
Також розглянуто весь процес переоформлення б/у автомобіля.
Покупка нового транспортного засобу в салоні
Найбільш безпечним способом придбати власне авто вважається автосалон. Найбільшою перевагою є те, що оформлення всіх документів на автомобіль візьме на себе продавець. Однак спершу варто дізнатися, якому салону слід віддати перевагу.
Вибір в основному залежить від репутації продавця, тому важливо ознайомитися з відгуками, адже саме це дозволить виявити рівень довіри до салону.
Коли краще купувати новий автомобіль
Найвигідніше купувати транспортний засіб в кінці року чи на початку нового року. В такий період можна отримати чималу сезонну знижку, інколи в розмірі 20% від стартової вартості. Така приємна знижка зв’язана з бажанням продавця звільнити місце для нових моделей авто. Крім того, купуючи авто в такий період можна отримати приємні бонуси чи додаткові аксесуари.
Рекомендуємо почитати Взяти кредит на покупку автомобіля від Приватбанку: особливості та розрахунки
Процедура покупки автомобіля в салоні
При покупці автомобіля в салоні складається і підписується договір купівлі-продажу. В салонах для цього існують спеціальні форми стандартних договорів. Перед тим як підписати такий документ, уважно перечитайте його зміст, а також зверніть увагу на пункти у яких йдеться про:
- терміни поставки транспортного засобу;
- суму першого внеску і алгоритм його повернення, у випадку відмови від покупки автомобіля;
- перелік повної комплектації.
Оформлення покупки нового транспортного засобу в салоні
Купуючи авто в салоні в обов’язковому порядку слід зареєструвати автомобіль, для цього слід звернутися в сервісний центр МВС. Для цього вам знадобляться наступні документи:
- договір, затверджений печаткою продавця;
- документ, підтверджуючий особу;
- ідентифікаційний код;
- чек про оплату реєстрації транспортного засобу;
- квитанцію про оплату замовлення номерних знаків.
В СЦ МВС вам видадуть документ про реєстрацію, а також номерні знаки.. З цього дня ви будете зобов’язані оформити стразовий поліс протягом трьох днів.
Що має перевірити покупець при отриманні авто в салоні
Придбати машину мало, необхідно бути достатньо уважним при отримані транспортного засобу в автосалоні. Найважливіше, це ні в якому разі не ставити свій підпис на документах, якщо ви не впевнені в якості транспортного засобу. При покупці автомобіля вкрай важливо звернути увагу на:
- функціонування всіх систем;
- справність світлових приладів;
- комплектацію транспортного засобу;
- роботу двигуна, рівень масла і тому подібне.
Покупка-продаж авто, що було в користуванні (Б/У)
На сьогодні мережа Інтернет і країни Європи це найбільш популярні площадки для покупки авто, що були у вжитку. Зазвичай покупка чи продаж транспортних засобів проходить за участі посередників, це дозволяє придбати не лише українські б/у авто, а й розмитнені транспортні засоби з Польщі чи Чехії або інших країн Європи
Оформлення покупки б/у транспортного засобу
На сьогодні існує декілька способів придбання автомобіля, що був у вжитку, основною їх відмінністю являється кількість перевірок і терміни оформлення. Оформити придбаний б/у автомобіль можна одним із наступних способів:
- оформити документи через комісійний;
- оформити договір купівлі-продажу;
- оформити довіреність у нотаріуса;
- підписати договір купівлі-продажу в СЦ Міністерства Внутрішніх справ.
Купівля автомобіля по договору
Найбільш безпечним варіантом придбання авто вважається підписання договору купівлі-продажу в нотаріуса, як державного так і приватного. В такому випадку навіть не потрібно знімати автомобіль з обліку.
Найбільшим плюсом цього методу покупки вважається той факт, що договір не може бути фальшивим, так як нотаріус уважно перевіряє всі документи і законність операції покупки-продажу.
Читайте також Як поставити автомобіль на облік у Сервісному центрі. Реєстрація авто 2019
Придбання транспортного засобу за довіреністю
Не менш поширеним способом придбання авто на території України є оформлення генеральної довіреності. Така процедура вимагає мінімум часу і вважається найбільш вигідною з точки зору економії фінансів. При цьому з боку закону така процедура не передбачає повної передачі прав на транспортний засіб.
Крім того, подібну довіреність модна відкликати, тому завжди присутній ризик, що ви втратите і гроші і транспортний засіб. Тому якщо ви не довіряєте продавцеві, краще відмовтесь від подібної процедури передачі прав користування автомобілем.
Податки при продажі-покупці транспортного засобу
Податок з першого продажу легкового транспортного засобу не знімається, проте податкові органи наполягають на введенні загальнообов’язкового податку при купівлі-продажі авто будь-якого типу.
Єдиним шляхом не сплачувати податок це оформлення генеральної довіреності без переоформлення і договору нотаріуса. Придбання автомобіля таким чином не бажана, адже потім можуть виникнути проблеми із законом, якщо для прикладу перебили номер кузова.
Власник по технічному паспорту може бути і добросовісним продавцем, але краще відмовитися від передачі автомобіля таким способом.
За повторний продаж легкового автомобіля в тому ж році чи продажу інших типів транспортних засобів передбачається податок у розмірі 5% від суми.
Перереєстрація транспортного засобу
Переоформлення права власності на автомобіль проводиться в СЦ МВС. Договір складається за участі продавця і покупця, попередньо узгодивши всі нюанси договору. Основою цьому документові служить зразок чи бланк, який видають в сервісному центрі. Складання договору між сторонами відбувається за обов’язкової присутності уповноваженого працівника сервісного центру. Лише після узгодження всіх пунктів договору можливе переоформлення автомобіля.
Розмитнення «євроблях»
Згідно з останніми змінами в законодавчих актах щоб легалізувати перебування автомобіля з Європи на території України знадобиться в обов’язковому порядку внести 500 євро за одне не розмитнене авто.
Рекомендуємо почитати Як розмитнити авто з Польщі: інструкція та алгоритм розмитнення
Для узаконення авто з іноземною реєстрацією, обов’язковою умовою являється те, щоб вік авто не перевищував 10 років. Якщо вік перевищує цей строк, то узаконити автомобіль на території України ви не зможете.
Обмін автомобіля, як правильно оформити процедуру
Система із назвою in-trade передбачає можливість замінити старе авто на нове. Обміняти своє старе авто можна на нову модель чи на інше авто, яким вже користувалися.. Умови участі в програмі можуть значно відрізнятися, тому перш ніж взяти участь слід ознайомитися з умовами, які пропонують ті чи інші офіційні дилери.
Про знижки на пальне Toplivo.ua – купити талони на пальне онлайн по оптовій ціні
Переваги програми обміну:
- законність, адже авто обмінюється в офіційних салонах.
- знадобиться зовсім мало часу, оскільки продаж і покупка здійснюється в одному салоні;
- ви гарантовано отримаєте приємну знижку на нове авто, все залежить від умов салону;
- можливість оформити кредит, при цьому в якості першого внеску будуть зараховані кошти з продажу старого авто.
Слабкі місця програми in-trade
- обмежений вибір автомобілів, які модна придбати за цією програмою;
- вартість викупу старого авто салоном часто занижена.