Чт. Лис 21st, 2024

У 2019 р. Україна увійшла до трійки найбільших експортерів м’яса птиці до ЄС. Зростання експорту склало 8,6% порівняно з 2018 р. По абсолютних показниках це складає 134 126 т м’яса птиці. Більше України постачали лише дві держави – Бразилія та Таїланд.

Але – парадокс – на фоні цього Україна імпортувала 170 8619 м’яса з країн ЄС! Тож, імпорт ще більший за експорт!

І при цьому ми маємо великі проблеми із різноманітними птахофабриками, оскільки значна їх кількість не дотримується природоохоронного законодавства і створює багато проблем мешканцям сусідніх з фабриками населених пунктів.

Так, багато регіонів потерпають від погіршення умов постачання води. Оскільки такі підприємства часто використовують для технологічних потреб воду з глибоких горизонтів, задля чого пробивають скважини великої глибини. Через що більш поверхневий водоносні горизонти втрачають велику кількість води.

Рекомендований матеріал автораНе такий страшний коронавірус, але економіка в шоці

Джерела, колодязі та озера буквально пересихають. До того ж, на відміну від виробників в країнах ЄС, українські підприємства часто забруднюють оточуюче середовище. Вони не дотримуються банальних правил очистки стічних вод, скидають їх у річки.

Також часто відходи виробництва виносяться не тільки над поля, але просто викидаються у найближчі яри, утворюючі небезпечні сміттєзвалища, що мають негативний вплив на жителів не тільки через жахливий запах, а й через те, що надмірна кількість органіки потрапляє у підземні води, погіршуючи їх якісь – якщо ці води ще залишилися в тому місці.

Читайте такожЕкономічний вимір забруднення повітря: мільярди втрат щодня і невідомі перспективи для України

Від