Сб. Тра 4th, 2024
Вирощування свиней як бізнес

Пандемія коронавірусу у 2020 році дозволила підтвердити стару приказку: «любовь приходит и уходит, а кушать хочеться всегда». Саме тому дуже стрімко почали розвиватись компанії Walmart, Amazon та інші вітчизняні продуктові мережі та особливо сервіси доставки їжі. Саме реальні сектори економіки залишаються «стержнем економіки» на якому тримається світ.

Наразі тему розвитку технологій не будемо чіпати та заперечувати тягу людей до «Хліба та видовищ», поговоримо про м’ясо, а точніше його виробництві. Свині як бізнес: чи вигідно займатись, перспективи розвитку, особливості виходу на ринок у 2020-2021 роках.

Вирощування свиней як бізнес та особливості

На світовому ринку найбільша потреба у м’ясі птиці та свині. Згідно з прогнозами експертів, саме до 2027 року світова потреба виросте на 131 тонну. Безперечним лідером в цій галузі залишається Китай. Лише цього року країна виготовила 34 мільярди тонн свинини. Країни Європейського союзу та США займають другу та третю позиції. Загальна кількість голів свиней за останні роки складає  959-960 мільйонів.

Світове виробництво свинини
Статистика збільшення попиту на свинину у 2020 році та аналітика

У 2020 році на приріст показників в економіці може розраховувати саме Китай. Завдяки цьому виріс і попит на свинину всередині країни. У КНР більшість ферм є маленькими, але велико масштабне вирощування свиней також отримало приріст. Саме вдосконалення систем вирощування та правильний підхід допомогли забезпечити потреби зростаючого попиту в країні.

До числа найбільших експортерів та імпортерів свинини у світі входить США, Мексика це основний імпортер даного виду м’яса із Сполучених Штатів, далі Японія, Південна Корея та Канада.

Бізнес на Свинях, або чому великі гроші «не пахнуть»

Хочете дізнатись, чи дійсно є вирощування свиней прибутковим бізнесом в Україні. Промоніторивши ринок свинарства у СНГ ми склали коротенький чек-лист для підприємців, що бажають інвестувати у цей вид бізнесу.

  • Свинарство може бути більш прибутковим, у разі перероблювання м’яса своїми силами;
  • Можна виділити декілька кращих стратегій по вирощування свиней;
  • Для вирощування свиней потрібно враховувати санітарний та правовий аспекти;
  • Рентабельність Вашого бізнесу на свинях буде залежати цілком від того, у якому вигляді буде реалізовуватись продукція.

Для країн СНГ вирощування свиней для бізнес рахується одним із прибутковіших напрямків у сфері сільського господарства. Перспективність даного напрямку та рентабельність гарантується стабільним попитом на якісну сировину (м’ясо).

Попри все вище сказане, розраховувати на швидке збагачення та заробіток не потрібно. Адже даний напрямок окрім переваг має ряд нюансів та ризиків. Але основні переваги можемо виділити нижче:

  1. Великий відсоток м’яса. Для прикладу при обрубці великої рогатої худоби до відходів може буди до 40%, а для свиней всього 15%.
  2. Швидкість розведення. Кожного опоросу свиноматка може приводити до 12-15 поросят, а виношується потомство всього 3 місяці. Весь молодняк уже на 1-2 місяці можна перевести на від корм для набору ваги.
  3. Швидкий набір ваги. На забій свиней пускають при вазі 90-110 кг, її вони набувають за 6 місяців.
  4. Простота в догляді та вирощуванні. Для цього Вам буде потрібно організувати тепле та сухе приміщення, правильний раціон харчування.

Свині як бізнес можуть давати ще додаткові напрямки доходу без продажу м’яса. Для прикладу, можна отримати прибуток від реалізації молодняку (поросят) та відходів життєдіяльності – гною (його використовують для виробництва добрив).

Вирощування свиней як бізнес
Бізнес на Свинях, як від чого почати власну справу

Починаємо створювати свій бізнес на вирощуванні свиней

Для старту бізнесу Вам не потрібно вкладати кошти у закупку великої кількості голів (200-300 шт). Тут можна протестувати рентабельність «малою кров’ю». Для початку купити в районі 10-20 свиноматок та одного кнура. За цих умов Ви зможете отримати максимальну кількість молодняку для старту. І уже за успішності цієї справи розширювати бізнес.

Вибираємо породу свиней для розведення

Тут потрібно розуміти стратегію Вашого майбутнього бізнесу на свинях. Ви можете продавати суто м’ясо на свіжий ринок, більше сала або ж знайти золоту серединку. Рекомендуємо розглянути такі породи свиней:

  • М’ясні  (або беконні): ландраси, темвроси та інші;
  • Сально-Мясні (універсальні): дюрок, гемпшир, велика біла;
  • Сальні породи: чорна велика, беркширська, маргалицька та інші.

Найбільш популярна та невибаглива у вирощуванні порода – Велика Біла. Саме дану породу потрібно вибирати при необхідності виробництва універсальної продукції. Її основна перевага – велика вага. Уже на 12 місяці кабан може важити до 350 кг, а свиноматка до 250 кг.

Також фермери рекомендують дану породу через велику плодовитість. За один опорос свиноматка може привести до 10-15 поросят, які уже в 6 місячному віці мають вагу до 100 кг.

Цікаво знати Від равликів до ослячого молока: 5 незвичайних фермерських господарств в Україні

Далі створення свиноферми та реєстрація документів

Для створення власної свиноферми потрібно ознайомитись із законодавством та нормами. Маємо на увазі відстань до найближчого населеного пункту, все через специфічний запах, відстань до джерел води тощо.

Щоб стартувати у бізнесі на свинях не обов’язково будувати власну свиноферму «із нуля», адже це потягне хорошу долю фінансів. В інтернеті можна знайти вдосталь пропозицій про оренду та продаж старих приміщень, та злегка модернізувати під свої потреби.

розведення свиней та відкриття фірми
Бізнес на свинях, як почати розводити свиней, приміщення для свинарника

Приміщення для розведення свиней має бути оброблене від гризунів, побілене та пофарбоване. Закупити та встановити хороше освітлення, транспортерну стрічку або бункерні годівниці. Попіклуйтесь про підтримання стабільної температури, особливо у приміщеннях із свиноматками не має бути протягів.

Молодняк поросят у перші місяці життя потребує сухих та теплих умов, освітлення. Дуже важливо зберігати стабільність у зимовий період. Також простору має бути вдосталь для коротеньких прогулок у паузі між підкормом для свиней.

Персонал для свиноферми

На перших етапах розвитку можна не закупляти високотехнологічного обладнання. Більшість робіт можна доручити виконувати вручну персоналу. Особливих умінь для роботи тут не потрібно, тому проблем із підбором кандидатів не має виникнути. Обов’язково потрібно найняти одного зоотехніка та ветеринара. Персонал, для прикладу ферми 50-100 голів, може становити всього 3-5 чоловік.

Підбір раціону та харчування свиней

У суспільстві уже не перший десяток років розуміють, що свині їдять все та набирають вагу без проблем. В реаліях на одних «домашніх» кормах набрати швидко вагу трохи проблематично. Це одна із важливих статей витрат кожного дня, від якої залежить швидкість набору ваги свинями та Ваш прибуток.

Розділяють три категорії кормів для свиней

  1. Корми для поступово нарощування м’яса: ячмінь, пшениця, морква, бобові, буряк тощо;
  2. Змішаний раціон харчування: конюшина, сиворотка, люцерна та інші трави;
  3. Корми низької якості – кукурудза, гречка, картопля тощо.

Постійно використовувати корми із останнього пункту не рекомендується, але й відкорм харчами першої категорії «влетить у копієчку». Для хорошого та комбінованого розвитку рекомендуємо використовувати почергово перші два види та деколи додавати до раціону картоплю. Обов’язково пам’ятайте про необхідність вітамінах.

вирощування свиней як бізнес, вирощування свиней в Україні
Вирощування свиней як бізнес для заробітку в Україні

Складіть раціон кормління свиней враховуючи вік та графік надання кормів.  Для молодих поросят потрібне збалансоване харчування мінімум 5 разів. Для особин від 5 місяців – 3 рази на день. Для відкорму свиноматок та кнурів використовують особливий раціон, щоб не допустити ожиріння. Використання «дорослого» раціону для поросят може привести до незбалансованого розвитку та проблем із шлунком, а це втрати доходу.

Збут готової продукції

Саме на цьому етапі молоді фермери стикаються із труднощами. Потрібно чітко розуміти та формувати різного роду канали збуту, а це потребує не менше зусиль та часу ніж догляд та формування раціону свиней.

Якщо Ви «нащупаєте» в собі цю особливість, тоді Ваші заробітки не тільки будуть стабільними, але й більшими ніж в конкурентів. Тут можна розглянути два варіанти реалізації продукції: роздріб та гурт. Перший варіант потребує наявність точки продажу на ринку або магазину, а це тільки додаткові витрати на утримання та контроль.

До гуртових каналів збуту готової продукції відносять м’ясні або ковбасні цехи, ресторани та кафе, державні установи (дитячі садки, школи, військові частини тощо).  Найкращим варіантом реалізації свинини буде самостійна її обробка, тоді Ви можете регулювати ціни самостійно на бекон, ковбаси, бочок тощо, співпрацюючи на пряму із клієнтами.

Як скласти свій бізнес-план по вирощуванні свиней

Всю інформацію, що Ви прочитали можна легко зрозуміти та засвоїти, але без належного досвіду та знань не рекомендуємо починати бізнес на свинях самостійно. Краще знайти компетентного спеціаліста, який підкаже та допоможе на перших етапах. Для старту потрібно врахувати такі статті витрат:

  • Покупка або оренда приміщення для свиноферми;
  • Проведення ремонтних робіт, дезінфекції та прибирання;
  • Закупка обладнання та проведення електрики;
  • Оформлення пакету документів необхідних для роботи;
  • Закупка потрібного поголів’я свиней
  • Створення власних точок збуту продукції, яко плануються.

Операційні витрати

  • Закупка кормів для відгодівлі свиней;
  • Оплата комунальних платежів;
  • Виплата заробітної плати працівникам;
  • Проведення щомісячних санітарно-гігієнічних заходів.

Для орієнтира, на свиноферму розміром 20-30 голів потрібно в районі 80-150 тисяч доларів. Розраховувати на швидку окупність також не потрібно, тут математика проста – якщо у рік Ви відгодуєте 200-250 поросят, кожний вагою від 100 до 150 кілограмів. Виторг від цього становитиме 70-80 тисяч, але чистими отримаєте 30-35 тисяч на рік (вираховуємо податки, витрати на утримання, заробітні плати тощо).

Рекомендуємо статтю автора Бізнес на раках без шкоди для природи: розведення у штучних водоймах

Від Specialist