Нд. Кві 14th, 2024
Заробіток онлайн та кращі варіанти інтернет підробітку

У цій статті ми розкажемо як та де шукати дистанційну роботу в інтернеті, а також що для цього потрібно вміти та якими навиками володіти. Опишемо професії, які за короткий проміжок часу можна з легкістю освоїти та які при цьому можуть бути позитивні та негативні сторони.

Легенди чи неправдиві твердження про роботу онлайн заробіток

По-перше, існують твердження про те, що в інтернеті неможливо заробити хороші гроші багатьом, а лише окремим одиницям.

По статистиці на українському фріланс-сервісі Freelancehunt обіг коштів станом на травень місяць цього року склав 33 млн грн, а якщо глянути на світовій сервіси Upwork, то не важко зрозуміти, що заробляти дистанційно в інтернеті цілком можливо.

Але як стати серед тих одиниць, які заробляють від 1000 доларів в місяць (ми умовно взяли 1000 доларів, бо переважно про неї мріють новенькі серед фрілансерів)? Насправді все дуже просто – потрібно лише багато працювати над собою та удосконалювати свої вміння та навички. Жоден лікар не пропише для цього рецепту, чарівної пігулки чи лікарства.

Починати потрібно з маленьких проектів, а потім поступово розширяти коло замовників, отримувати позитивні відгуки від них та підвищувати вартість послуг. Також можна одночасно використовувати декілька джерел заробітку.

По-друге, багато вважає, що на сайтах багато аферистів і що є ризик не отримати платню за виконану роботу. Справді це правдива інформація, бо в інтернеті є багато людей, які обманюють та не платять за роботу. Тому ми опишемо декілька способів, які допоможуть вберегтись від шахраїв:

Починати роботу фрілансером потрібно на перевірених та потужних платформах. Не варто соромитись того, що ти працюєш фрілансером. Потрібно обирати такі сервіси фрілансу, які створюють безпечні умови як для замовника, так і для фрілансера.

Це відбувається за допомогою «замороженої» передоплати – коли замовник повністю резервує кошти перед початком роботи над проектом, а фрілансер отримує оплату після отримання клієнтом виконаного проекту. Таким чином ні клієнт, ні фрілансер не можуть нічого сфальсифікувати і працюють чесно.

Є можливість працювати як ФОП, склавши договір про надання послуг. Щоб працювати таким чином, потрібно бути зареєстрованим як фізична особа – підприємець. При цьому перед початком роботи складається договір, в якому прописуються всі моменти з приводу видів оплати, термінів виконання та всіх організаційних питань.

Якщо у Вас багатий на позитивні відгуки профіль, то працювати найкраще по 100% передоплаті, проте не всі клієнти з легкістю погоджуються на такі умови. Якщо у Вас мало відгуків, то починати потрібно із 50% передоплати, а потім, коли наберетесь більше досвіду та отримаєте багато позитивних оцінок від замовників, то можна переходити на 100%.

По-третє, велика конкуренція, дуже важко встояти. Зараз у зв’язку з карантином збільшилось число людей, які працюють дистанційно, проте не можна сказати, що є шалена конкуренція і неможливо працювати. Хороші спеціалісти завжди потрібні, навіть на біржах фрілансу.

Насправді таких людей, що вміють правильно розраховувати час для виконання завдань в зазначені терміни, вести переговори з клієнтом, щоб він розумів на якій стадії просувається виконання проекту, які вміють створювати фріланс-системи є дуже мало. Тому гарантовано, якщо Ви досвідчений спеціаліст у певній галузі, то замовлення будуть постійно, а відповідно і непоганий заробіток.

Що необхідно початківцю для роботи онлайн?

Кожна людина може з ряду певних причин на деякий період залишитись без роботи та відповідно без грошей. Тому для того, щоб хоч щось заробити, люди шукають роботу дистанційну на біржах фрілансу.

Для того, щоб розуміти яку роботу Ви, як фрілансер, можете виконувати, потрібно, перш за все проаналізувати свій потенціал, свої вміння та навики, те, чого можна навчитись чи покращити у найкоротші терміни. Щоб було простіше зробити такий аналіз, варто прислухатись порад кар’єрного консультанта Тетяни Волошиної:

 • По-перше, потрібно розписати усі професії, на яких Ви працювали, навіть ті, у яких було мало досвіду.
 • По-друге, випишіть усі свої вміння та навички. Не обов’язково вони повинні напряму стосуватись професії. Це може бути стресостійкість, не конфліктність, уміння працювати два дні без сну, або при наявності шуму, вміти зосереджуватись і т.д. Таким чином з’явиться список того, що Ви добре вмієте робити, а також буде добре видно те, що варто удосконалити чи підучити.
 • По-третє, слід переглянути ринок професій та обрати найбільш актуальні на сьогодні. Оновлену інформацію можна знайти у групах соціальних мереж, на сайтах з пошуку роботи або на форумах фріланс-бірж.
 • По-четверте, тепер із своїми кращими якостями та вміннями можна працювати онлайн та отримувати грошову винагороду. Таких навичок може бути багато, проте варто із всього списку обрати 1-2 найбільш зручну для вас та приділити їм найбільшу увагу.

От якщо страшно розпочинати щось нове, як поступити в цій ситуації? Адже багато людей, навіть коли обрали для себе спеціалізацію, все одно сумніваються чи варто пробувати свої сили.

Найпростішим шляхом розв’язання таких питань є консультація зі спеціалістами у вибраній Вами професії. Така людина зможе реально оцінити вміння та навики, а також підкаже що саме потрібно покращити. Це значно полегшить роботу та допоможе швидше почати заробляти. Є вірогідність спробувати домовитись із таким спеціалістом, щоб він став ментором.

Якщо ідея з ментором провалиться, то прийдеться самому створювати план росту і розвитку особистості. Для професійного росту просто необхідними є релевантні джерела для прокачування tex soft i hard skills. Вони наразі не надто поширені, проте дуже необхідні для кар’єрного успіху (статті, ютуб-джерела, журнали та посібники і т.д.)

20 джерел заробітку в інтернеті онлайн

У статті описується 27 найбільш поширених та сучасних методів для заробітку он-лайн. Не всі вони одразу принесуть великий дохід. Іноді для регулярного отримання цікавих проектів потрібно потратити багато часу і внести певні вкладення, але у більшості із цих методів немає над складності, що дозволяє швидко навчитись і практично одразу розпочати опрацьовувати той чи інший проект (при умові, що певною мірою у Вас є навики чи вміння).

Дистанційна робота в інтернеті для початківців без перших вкладів

Так, це не вигадки, а цілком реально можна працювати без жодних внесків. Варто адекватно сприймати, що це не принесе великих сум і навіть через довготривалу співпрацю важко отримати стабільно високу оплату своєї роботи. Способи, що ми описуємо нижче цілком згодяться як шляхи для додаткового доходу, а паралельно варто шукати більш потужні, довготривалі та стабільні проекти.

Он-лайн біржі

Це такі сервіси, що дозволяють заробити невеликі суми грошей на нескладних завданнях, наприклад «поширити відео чи тексти у соцмережах»; «пройти опитування»; «залишити оцінки та відгуки»; «створити акант на певному сайті» і т.д.
Серед таких онлайн бірж, а їх існує понад 100, найбільш поширеними є:

 • Amazon Mechanical Turk – це платформа Amazon надає завдання, за які можна отримати від 0,1 до 1 долара.
 • ruCaptcha – це біржа, на якій оплата йде за набір капчі близько 10 грн/год (вводити потрібно символи та цифри з картинок, розшифровувати малюнки та зображення).
 • Earningcash – це онлайн сервіс, на якому потрібно розв’язувати нескладні завдання, за які можна отримати 1-150 грн.
 • Анкетка.ru – це платформа, яка надає різного роду опитування. Платить 15-50 грн за одне опитування, але мінусом є те, що нікому не відомо скільки у місяць може бути таких опитувань і відповідно не можна передбачити заробіток в місяць.
 • Profittask – це біржа, що платить за виконання простих завдань вартістю в середньому 1-5 гривень за одне.

На таких сервісах якщо достатньо приділити уваги та часу, можна заробити 50-150 грн в день. Ці завдання прості, але потребують багато часу, а оплата за них мізерна. Тому такі біржі не є джерелом основного стабільного доходу, а лише в поодиноких ситуаціях можна звертатись на такі сервіси.

Як працювати з такими онлайн сервісами?

Тут особливих навиків не потрібно, достатньо вміти зосереджуватись, мати витримку та терпіння. Перевагою буде знання іноземних мов (наприклад, для роботи на платформі потрібно знати англійську мову). Кошти з таких сервісів виводяться із електронного гаманця.

Переваги такого методу:

 • можливість швидкого заробітку з телефону, комп’ютера чи планшету.
 • є можливість покращити soft skills, це комунікабельність, стресостійкість, терпеливість та самоорганізованість.

Недоліки 

 • Одноразові завдання, які зовсім не дозволяють набратись досвіду у певній сфері, не має ні кар’єрного, ні професійного росту та розвитку.
 • Роботи багато, на яку витрачається багато часу, а заробіток дуже мізерний.
 • Відсутність стабільної роботи, а відповідно і регулярних заробітків.

Транскрибування розшифрування аудіо- або відео файлів у текстовий документ

Такого роду підробіток можна знайти на сайтах фрілансу, в соціальних мережах, які містять спеціалізовані групи для фрілансерів і т.д.

Транскрибування – це метод, за допомогою якого аудіо- або відеозапис перетворюють у текстовий документ. Говорячи простими словами, те, що почуто і побачено потрібно записати в текстовому редакторі.

З транскрибуванням найбільш тісно працюють ЗМІ, робітники телебачення, редактори блогів і таке подібне. Для того, щоб розшифрувати хоча б 1 хвилину запису, потрібно витратити як мінімум 7-10 хвилин часу, тому люди звертаються до фрілансерів-транскрибаторів за допомогою.

Це здебільшого робота дистанційного характеру, бо далеко не кожна компанія дозволить працювати на умовах full time.

Що Вам знадобиться, щоб розпочати роботу транскрибатором?

Транскрибування вимагає витримки, усидливості, наполегливості, уважності та монотонності. Знання іноземних мов дозволить заробляти значно більше. Засоби, які допоможуть розвинути професіоналізм у транскрибуванні:

 • Швидкість при набиранні тексту;
 • Інформація про ділові взаємовідносини, яку можна почерпнути у спеціальних відео чи прочитати у статтях журналів або книг.

Переваги:

 • Прекрасна можливість тренувати пам’ять, стати більш уважним до деталей, навчитись швидко набирати текст
  Є шанс почерпнути корисну та цікаву інформацію, яку не завжди легко відшукати та переглянути

Недоліки

 • У цьому напрямку важко збільшувати вартість послуг, бо велика конкуренція і тому дуже просто знайти іншу людину, яка зробить роботу значно дешевше.
 • Відсутність кар’єрного росту, дану роботу можуть автоматизувати (розшифрування не ручне, а машинне), що може призвести до відсутності заробітку для фрілансера.

Набір тексту зі скан-копій, фото-, або pdf-документів

В основі цього способу заробітку є перевести текст із зображень, фотографій чи скан-копій у текстовий формат. Це достатньо популярний спосіб, який не потребує вкладів, проте на таких сервісах неможливо отримати високий дохід.

Варто також зазначити, що це один із найпоширеніших методів, яким часто користуються аферисти. У кращому випадку при роботі навіть 40 годин в тиждень (тобто повний робочий 5-денний тиждень), можна заробити не більше 2000 гривень в місяць, а у гіршому – Ви взагалі нічого не отримаєте, а можливо ще й вкладете свої кошти шахраям, які можуть просити оплатити начеб то дуже важливу і закриту інформацію, або просто можуть сказати, що оплатять лише після перевірки першого пробного завдання.

Роботу у даній сфері зараз знайти досить важко, бо в інтернеті є багато зручних та безкоштовних програм, які можуть переводити документи у різні формати, от, наприклад, pdf-документ у звичайний текстовий і навпаки, тобто з одного формату в інший.

Що необхідно, щоб мати можливість розпочати роботу у цій спеціалізації?

Тут потрібно лише знання MS Word, вміння працювати з Googlе-документами та швидко набирати текст.

Переваги:

 • Хоч і невеликі суми, проте заробляти на таких спеціалізаціях може кожен, навіть студент, бо це примітивно просто і не потребує професійних навиків та досвіду.

Недоліки:

 • Перспектива росту та розвитку відсутня.
 • Дуже мізерна оплата за виконану роботу, бо ця робота не потребує високого рівня IQ.
 • Важко отримати замовлення через жорстку конкуренцію на біржах фрілансу.
  У цій сфері дуже багато аферистів.

Здійснення продажу товарів в інтернеті

Не всім до вподоби займатись продажами товарів онлайн, але якщо потрібні гроші, то можна спробувати. Це також одне із найбільш поширених джерел заробітку онлайн. Товари на продаж можна виставляти абсолютно різні, починаючи від нових речей, б/у, або навіть своїх власних.

Здебільшого продукцію продають в Україні, але можна вийти й на міжнародні ринки.
Трохи попрацювавши, Ви зможете самі зрозуміти підходить Вам такий спосіб заробітку чи ні, але спробувати свої сили варто.

Відкриття онлайн магазину

Такий магазин може містити абсолютно різні товари, наприклад, від автомобільних аксесуарів до товарів для дому чи садівництва. Також це дуже зручно, бо не залежить від місця Вашого проживання.

Єдиними умовами для можливості існування інтернет-магазину є наявність швидкісного інтернету та поштове відділення (бажано Нової пошти). Не рекомендується одразу закупляти великі партії товарів, бо попередньо потрібно проаналізувати які товари найбільш ходові, тоді придбати невелику партію і намагатись її продати.

Все, що потрібно для початку заробітку на онлайн магазині

При відкритті інтернет-магазину, без перших вкладів не обійтись. Спочатку потрібно мати хоча б декілька тисяч гривень на придбання першої партії товару. Для відкриття онлайн магазину не є обов’язковою умовою наявність власного сайту. Зараз багато людей здійснюють продажі через соціальні мережі у спеціально створених групах для продажу.

Коли Ви маєте бажання відкрити інтернет-магазин, то повинні добре орієнтуватись у нижче перелічених речах:

 • Ніша;
 • Вибір товарів, які хочете продавати (слід перевірити їх стан, якісні характеристики і лише тоді виставляти на продаж);
 • Дизайн стилю;
 • Адекватна ціна;
 • Графіки роботи, умови поставок та всі організаційні дрібні питання.

Обов’язково потрібно створити в соцмережах свій бізнес-акаунт у Фейсбуці чи Інстаграмі, зробити якісні фотографії товарів, підготувати відповіді на найпоширеніші запитання та навчитись писати пости.

Переваги:

 • Гарна можливість стати підприємцем-початківцем.
 • Така робота допоможе зрозуміти та зробити вибір між тим, чи відкривати свій бізнес, чи працювати на когось.
 • Не потрібні великі перші вкладення. Кількох тисяч гривень вистачить , щоб спробувати свої сили в онлайн продажах.
 • Продавати товари онлайн можна, паралельно працюючи на своїй основній роботі, що дозволить отримувати більший дохід, а також це дасть можливість розвинути навички time-менеджменту.

Недоліки

 • Можна допуститись непоправної помилки при виборі ноші чи продукції, не змогли розширити коло клієнтів чи не до кінця розвинули проект онлайн-продаж.
 • Не завжди чистий дохід буде з перших днів роботи інтернет-магазину, іноді можна розширяти коло клієнтів і півроку, щоб збільшити заробіток.
 • На початках завжди важко. Потрібно багато вивчати та аналізувати про ринок продаж, маркетингові аспекти, клієнтську базу і в цілому про основні критерії розбудови бізнесу. Тут не обійтись без певної втрати бюджету.

Здійснення продажів на платформі AMAZON

На сервісі AMAZON дуже зручно здійснювати продаж абсолютно різних товарів зі свого онлайн магазину. Він забезпечує, завдяки спеціалізованим програмам, лише закупити партію товарів, відвести їх у складські приміщення та займатись спілкуванням із клієнтами, а зберігання товарів, оформлення зауважень чи повернення товарів та питання логістики Вас не стосуються, цю всю роботу виконає сервіс.

AMAZON-платформа є міжнародною, тому її відвідують дуже багато користувачів з різних країн світу (приблизно 1,6 мільярда людей в місяць). На сервісі AMAZON спостерігаються такі економічні показники бізнесу:

 • Чистий прибуток становить 25%;
 • Собівартість товарів та їх транспортування на склади складає 30%;
 • Розширення та розвиток онлайн магазину, маркетинг, витрати на виплату заробітної плати підлеглим працівникам становлять 15%;
 • Комісія за право користуватись сервісом AMAZON та за всі інші послуги сумарно становить 30%.

Що знадобиться для можливості продавати товари онлайн з платформи AMAZON?

На початку для здійснення продажів на платформі AMAZON, знадобляться розширення Unicorn Smasher, Jungle Scout, AMZScout, які дозволять спланувати на майбутнє кількості продаж на певний період (наприклад тиждень чи місяць), запропонують товари, які найкраще продаються та зможуть показати яким успіхом користуються інші інтернет-магазини.

Тут так, як і на інших сервісах при відкритті онлайн магазину, потрібно чітко розуміти які товари Ви хочете виставляти на продаж.

Які інструменти допоможуть Вам набратись умінь та досвіду у такого роду продажах?

 • У Фейсбуці є група, у якій можна прочитати коментарі та цікаві статті про стан бізнесу на платформі зараз та поставити запитання, яке Вас цікавить. Ця група називається Project AMAZON.
 • В телеграмі є спеціальні форум-чати, у яких люди обговорюють всі деталі при роботі на AMAZON, а також слідкують за ринком США.
 • Є ще один телеграм-канал, де йде обговорення продажів на платформі AMAZON, а також на ринках Європи та США, який називається AMAZON Expert Skill

Ще декілька вимог, щоб мати можливість продавати товари на AMAZON:

 • Знання англійської мови (рівень В1-С1);
 • Щоб користуватись успіхом та отримувати високий дохід, необхідний перший внесок у розмірі не менше 300 доларів;
 • Потрібно мати аналітичний склад розуму, знати та розуміти основи маркетингу, економіки та продажів;
 • Дуже знадобиться комунікабельність при пошуку та веденні переговорів з замовниками, постачальниками і навіть співробітниками.

Переваги 

 • Є прекрасна можливість знайти іноземних клієнтів та партнерів для роботи
  Немає потреби прокачувати трафік та самостійно залучати клієнтів.
 • Не потрібно створювати особистий сайт.
 • Тут можна вийти на значно більші прибутки, у порівнянні з українськими ринками. (деякі отримують і 5000 доларів).
 • Не потрібно працювати над логістикою
 • На цій платформі показники конверсії досягають 13%, що є дуже добре у порівнянні із 2-3% стандартного ecommerce.

Недоліки

 • Конкуренція є доволі жорсткою зі сторони інших торгових інтернет-точок.
 • Дуже нелегко залучати нових клієнтів, платформа AMAZON не дозволяє переглядати контактні дані.
 • Покупці більшою мірою звертають увагу на цінову політику, на всі можливі акції та знижки, на коментарі у форумах та на рейтинги, ніж, припустимо, на брендинг чи креатин, на які продавець наголошує.

Здійснення продажів методом дропшипінгу

В основі такого методу продаж є залучання якнайбільшої кількості клієнтів, від яких напряму залежить Ваш прибуток. Тут продавець не закупляє партій товарів собі, а виступає лише посередником між покупцем і постачальником або підприємцем.

Зміст роботи методом дропшипінгу:

 • • Замовник обирає товар, оформляє замовлення та вносить оплату;
  • Коли товар оплачено, Ви звертаєтесь до постачальника чи підприємця і перераховуєте йому суму, відрахувавши при цьому свій % прибутку;
  • Підприємець чи постачальник вже сам формує замовлення та відправляє клієнту.

Що знадобиться для проведення такого роду продажів?

Для швидкого пошуку покупців у сфері дропшиппінгу важливо сконцентрувати увагу на якісній рекламі та не жаліти на неї витратити кошти, бо по-іншому не вийде сформувати потужну клієнтську базу. Тут також важливо визначити які конкретно товари будуть продаватись, вибрати нішу і створити власний сайт для продажу або акаунт для бізнесу в соціальних мережах.

Переваги

 • Ви не займаєтесь логістикою та пошуком складських приміщень. Це робить постачальник.
 • Виробників та постачальників товарів є зараз дуже багато, а це дозволяє обирати різні товари та пробувати свої сили у різних напрямках дропшипінгу.
 • Є можливість стати бізнесменом-початківцем та значно покращити навички пошуку та ведення ділових переговорів з клієнтами. Це покаже чи вмієте Ви вести такого роду бізнес.
 • Тут Ви нічого не втрачаєте, бо не вкладаєте перший капітал на закупку пробної партії товарів, тому навіть при повному провалі потраченим буде лише час.

Недоліки

 • Можуть з’являтись проблеми з фінансами, але їх можна уникнути, вклавши розумно договір із постачальником.
 • Не все тут Ви можете передбачити, бо частину роботи виконує постачальник і якщо він зробить щось неправильно, все одно усі питання та зауваження від клієнтів підуть у Вашу сторону.
 • Також часто постачальники вдаються до хитрощів, на перевірку надають якісний тестовий взірець, а клієнтам відправляють дешевший бракований товар.

Написання та розміщення електронних книг на платформі Kindle

Сервіс Kindle є частиною платформи AMAZON, він служить для читання онлайн книг. Цей читальний ресурс дає можливість любому охочому створити та розмістити книгу на сервісі Kindle publishing. Для отримання хорошого заробітку і відсутності проблем з модераторами, книга повинна бути написана англійською, бо якщо на російській, то її переважно блокують модератори, а якщо й дозволять розмістити, то заробіток буде дуже малим. В середньому можна отримати 35-70% від собівартості книги.

Які засоби необхідні на початку роботи?

В першу чергу книга має бути написана самостійно, щоб мати на неї авторські права.
Для публікації книг на сервісі Kindle publishing, необхідно перекласти її на англійську мову.
Вам будуть необхідні такі професійні навички:

 • Добре володіти англійською діловою та розмовною мовою (рівень В1-С1);
 • Знання та розуміння ринку США;
 • Варто навчитись вдало будувати маркетингову систему для американських клієнтів.

Переваги:

 • Якщо Ви професійний письменник, то це прекрасне джерело хорошого заробітку.
 • Це можливість працювати з іноземними видавництвами. Якщо Ви себе зарекомендуєте як хороший та грамотний письменник, то гарантовано продажі будуть йти тиражами. В такому разі іноді можна отримати передоплату у розмірі 5000-10000 доларів.

Недоліки:

 • Якщо Ви не вмієте створювати дизайн палітурок, то прийдеться за це заплатити.
 • Винагороду можна отримати лише у тому випадку, коли прибуток від проданих книг становить не менше 100 доларів
 • Це міжнародна платформа, тому є висока конкуренція. Для отримання замовлень, потрібно писати дуже з креативом, з родзинкою та унікальністю, щоб зацікавити таі залучити велику кількість клієнтів.
 • Багато часу займає переклад книг на англійську, а от якщо Ви мовою не володієте, то прийдеться наймати перекладача.

Уміння продавати фотографії та відеофайли

Продаж фотографій та відеозаписів можна вважати джерелом додаткового заробітку, яке застосовують у професійній діяльності відео оператори, фотографи, дизайнери та т.д. Робота складається з того, що необхідно обрати найкращі файли та розмістити на фото- чи відео-ресурсах, які дозволять їх продаж без обмежень.

Тут прибуток складає 30% вартості фотографії чи відео і прямо пропорційно залежить від того, скільки раз було скопійовано файл.

Що необхідно для початку роботи у такій сфері?

Потрібно зробити якісні та оригінальні фотографії та відеоролики. На різних платформах заборонено продавати одні і ті самі файли, а також варто ознайомитись із вимогами до якості на кожному ресурсі.

Сервіси, де можна продавати таку продукцію:
Найпоширенішими сервісами для продажу фотографій та відеозаписів є:
Shutterstock, Dreamstime, VideoHive, BigStockPhoto, DepositPhotos. Варто пам’ятати, що кожен сервіс прописує свої вимоги, які потрібно враховувати.

Переваги: 

 • Є можливість налагодити ділові стосунки з іноземними замовниками.
 • Такий заробіток є пасивним, достатньо лише один раз зробити фотографію чи відео, завантажити на сервіс, а потім просто отримувати кошти без жодних зусиль.
 • Фотостоки прописують одноразово в рік про тренди наступного року і на що перш за все будуть акцентувати увагу, наприклад часто трапляються теми рівноправ’я та фемінізму. Це завдання не є простим, проте дозволяє зробити цікаві фотосесії та укріпити творчу жилку.

Недоліки

 • Важко обрати правильний контент і передбачити яка саме робота стане популярною, а яку купляти не захочуть.
 • На початку прийдеться багато працювати. Розміщати близько 10-30 фотографій або відеозаписів кожного дня.
 • Для якісних фотографій та відеозаписів не обійтись без дорогих гаджетів та власних навичок роботи з ними.

Навички роботи з інформацією

Такий вид діяльності дає можливість обирати для себе найбільш зручний спосіб заробітку. Це може бути як ведення власного блогу, так і розробка своїх навчальних ідей. Тут можна працювати й контент-мейкером і керівником контент-відділу.

Рерайтинг – як спосіб заробітку в інтернеті

В основі рерайтингу не є написання текстів з нуля, а перефразування зі збереженням змісту та структури. Це дозволяє не порушувати авторських прав і з легкістю отримувати хороший контент.

Що необхідно для початку роботи?

Для рерайтера достатньо вільно володіти хоча б однією мовою (наприклад, українською чи російською), вміти перефразовувати речення, підбирати синоніми та зберігати структуру тексту.
Якщо виникне бажання працювати на міжнародних платформах, то необхідно знати іноземні мови на рівні не нижче В2.

Сервіси, що допоможуть розвинути навички:

 • «Грамотность (русский язык)» – телеграм сервіс, який описує правила російської мови;
 • «Correctarium – Українська мова» – це телеграм сервіс, у якому описано старі та нові правила української мови.

На яких інтернет-джерелах найлегше знайти роботу?

Рерайтерів запрошують переважно на дистанційну роботу біржі фрілансу, у соціальних мережах, що містять спеціальні групи можуть наймати рерайтерів, різні СЕО- контент-студії. На основну штатну одиницю рерайтерів влаштовують дуже рідко.

Переваги:

 • Рерайтинг є дуже популярним, тому замовлень є багато.
 • Є перспектива в майбутньому стати редактором, копірайтером чи коректором, варто лише набратись більше досвіду.
 • Покращення письменності та знання мов.

Недоліки:

 • Не рідко важливішими є СЕО-показники, ніж зміст і якість тексту.
 • Мала оплата послуг. Часу затрачається приблизно так само, як і на копірайтинг, а оплата значно нижча.

Копірайтинг – для тих, хто вміє та любить писати тексти

Копірайтери займаються написанням текстів для реклами, з абсолютно різною метою. Іноді пишуть для покращення продаж, збільшення популярності бренду і т.д.

Серед копірайтерів є багато фрілансерів, проте трапляються і штатні працівники. Вони можуть працювати на повній зайнятості, або виконувати окремі замовлення. Пишуть статті для сайтів, лендингів, соцмереж, e-mail-розсилок, карточок для товарів і т.д.

Серед замовників найчастіше є он-лайн магазини, СЕО-студії, редактори он-лайн медіа і корпоративних блогів.

Які якості необхідні для початку роботи?

Для копірайтера важливо бути неординарним, креативним, обізнаним в маркетингу, продажах та вміти вести ділове листування.

Якщо працюєте паралельно в суміжних сферах, то слід хоч мінімально розуміти суть, для прикладу де лендинг, а де СЕО.

Сервіси, що допоможуть розвинути навички:

 • «Що прочитати редактору» – це телеграм-канал, що описує редактору, журналістику і копірайтинг;
 • Блог Максима Ільяхова – розповідає як вести переговори з замовниками та як написати правильно та грамотно текст.

Переваги:

 • Розвиток творчості, бо креатин та унікальність потрібно знаходити навіть у найжорсткіших завданнях.
 • Ви значною мірою покращите свою грамотність
 • Зможете набратись знань, які допоможуть при створенні контенту для різних за тематикою блогів.

Недоліки:

 • Без різниці який стиль тексту, всюди необхідно знаходити креатин та унікальність.
 • Може відбутись професійна деградація. Припустимо на кулінарних форумах Ви не будете вивчати рецепти, а будете аналізувати якість тексту, будете шукати зауваження та підбирати шляхи для його покращення і т.д.

Наповнення сайтів з онлайн магазинами з допомогою інструментів контент-менеджменту

Працювати практично 100% приходиться з онлайн магазинами. Суть роботи – наповнення сайту, а саме додавати продукцію, робити описи для неї, публікувати статті та вести контроль коментарів й зауважень.

Що необхідно для початку роботи?

Така робота вимагає витримки, бо є монотонною та одноманітною, що творчим людям зовсім не подобається, тому на повну зайнятість у такій сфері вони не погодяться, а лише як підробіток на часткову зайнятість.

Особливих знань та навичок дана робота не потребує, достатньо буде знати ПК і частково розуміти як писати різного роду CMS та швидко засвоювати нову інформацію.
Сервіси, що допоможуть розвинути навички: На Youtube є відеоролики, у яких детально описано як працювати із різними CMS (наприклад, OpenCart, WordPress та багато інших).

Переваги:

 • Ця робота доволі проста і вимагає лише дисциплінованості та готовності до монотонних прийомів.
 • Тут чітко та швидко можна спланувати роботу на день чи тиждень, якщо Ви орієнтуєтесь скільки часу потрібно для виконання тих чи інших завдань.

Недоліки:

 • Особливого професійного росту тут не буде. В крайньому разі можна стати технічним спеціалістом, але для цього потрібно вивчати та аналізувати різні сервіси.
 • Є вірогідність, що монотонність роботи перекриє кар’єрний розвиток.

Робота перекладачем іноземних мов

Цей вид заробітку в інтернеті використовують люди, що володіють хоча б однією іноземною мовою на рівні вище середнього. Клієнти найчастіше замовляють переклад ділових документів, статей чи презентацій; можуть просити написати субтитри для фільмів чи відеозаписів; також можна перекладати усно через Skype, чи ще якісь інтернет-сервіси або просто займатись редактурою іноземних текстів.

Перекладачі можуть тісно співпрацювати з копірайтерами, СЕО-конторами, або співпрацювати на умовах part чи full із перекладальними бюро.

Що необхідно для початку роботи?

Єдиною та найголовнішою вимогою є знання іноземної мови на рівні не нижче В1, щоб здійснювати не лише переклади, а й редактору текстів.
Сервіси, що допоможуть розвинути навички:

 • Посібники та словники, що дозволять вивчити граматику та вимову іноземних мов;
 • На YouTube є багато навчальних відео (наприклад, М. Могилко розказує на linguamarina, EnglishClass101.com та ін.)

Переваги:

 • Збагачення досвідом та постійне удосконалення знань іноземних мов.
 • Є прекрасна можливість почерпнути цікаву та корисну інформацію і розширити спектр знань, а також мати доступ до дорогоцінних та закритих трендових технологій.

Недоліки:

 • Можна зупинитись на певному рівні та не займатись складнішими перекладами, що призведе до обмежень в темах та сферах, бо Ви просто будете мати надто малий словниковий запас.
 • Є конкуренція з автоматичними перекладами (наприклад Google чи багато інших). Проте це відноситься тільки до письмових документів і великі розвинені компанії переклади з таких джерел не приймають.

Робота із фотографіями

Спеціалістів цієї сфери наймають люди, яким необхідно обробити дуже багато фотографій за певний період часу. До таких людей відносяться фотографи, блогери, дизайнери та ін.

Що необхідно для початку роботи?

Для роботи такої специфіки, потрібно знати програми Photoshop та Lightroom, за допомогою яких можна зробити ретуш, скоригувати кольори та білий тон фотографій.
Сервіси, що допоможуть розвинути навички:

 • Для вивчення програм можна використати відеоролики на YouTube, у яких все детально описано;
 • Можна переглянути фото змагання у блогерів чи фотографів у соціальних мережах (вони є платні та безкоштовні).

Переваги:

 • Є можливість працювати дизайнером.
 • Ретушер може розмістити своє резюме на Behance чи Dribble, що дозволить знайти іноземних клієнтів.

Недоліки:

 • Потрібно слідкувати за здоров’ям, бо при великих навантаженнях можна погіршити зір та мати проблеми з спиною. Проте, якщо щогодини робити зарядку, то буде все ок.
 • Оброблена фотографія не завжди однаково подобається Вам та замовнику, навіть якщо дотримано усіх вимог та побажань клієнта.

Обробка відеозаписів

Починати такого роду роботу потрібно із дуже маленьких замовлень, бо вона достатньо важка і потребує навичок відео редактора та частково режисера. На початку можна допомагати блогерам коригувати відео stories у соціальних мережах.

Згодом при отриманні відповідних знань та навичок можна співпрацювати із блогерами на YouTube, із рекламою чи кіностудіями. Щоб почати заробляти, перш за все, потрібно знати такі програми для монтажу: Adobe Premier Pro, VEGAS PRO MAGIX (Sony Vegas), Final cut pro X.

Крім програм, знадобляться ще потужний комп’ютер, базові знання режисури, сценариста та монтажера.

Сервіси, що допоможуть розвинути навички:

 • Є багато літератури про режисуру та всі можливі види монтажу відеозаписів;
 • Також можна з легкістю знайти та переглянути відео уроки про монтаж та режисуру.

Переваги:

 • Є перспективи стати успішним монтажером на телебаченні, кінематографі чи у шоу-бізнесі.
 • Самостійно реально навчитись, просто потрібно певний час консультуватись зі спеціалістами та робити пробні взірці робіт.
 • Можна знайти доволі цікавих людей для довготривалої співпраці.

Недоліки:

 • Потрібно враховувати, що файли та програми дуже об’ємні, тому буде потрібний потужний та сучасний комп’ютер.
 • Якщо його немає, то при покупці потрібно чітко розуміти, що Ви зможете працювати у даному напрямку.
 • Потрібно мати потужну клієнтську базу, бо робота може бути сезонною.

Вміння створювати цікаві презентації

Завдяки гарно зробленим презентаціям, можна досягти певних успіхів у бізнесі, а саме презентація допомагає при продажах проектів чи бізнес-планів і дозволяє краще сприймати та розуміти інформацію.

Для створення презентацій необхідні навички роботи в таких програмах: PowerPoint, Keynote та ін., й графічних редакторах: Photoshop, Figma, Canva та ін. Крім того, потрібно мати аналітичний склад розуму та вміння аналізувати й редагувати інформацію.

Сервіси, що допоможуть розвинути навички:

 • Можна зайти на один із таких сервісів:Awwwards, Dribbble, чи Behance та переглянути роботи інших та знайти натхнення для створення своєї унікальної презентації;
 • Також пригодяться книги та журнали для дизайнерів.

Де можна знайти замовлення?

Дизайнер, який займається створенням презентацій може працювати як на постійній основі, так і виконувати одиничні фріланс-проекти при частковій зайнятості.
Замовлення можна знайти на сайтах з пошуку роботи, в соціальних мережах або на сервісах фрілансу.

Переваги:

 • Є великі перспективи професійного росту. Людина, що створює презентації у майбутньому може стати професійним графічним дизайнером.
 • Презентації роблять дуже багато підприємств.
 • Аналізуючи кожного разу нову сферу діяльності при створенні презентації, Ви отримуєте додаткові знання.
 • Для разових замовлень достатньо знати один графічний редактор, проте якщо Ви хочете бути висококваліфікованим спеціалістом, то вивчити прийдеться не менше трьох графічних редакторів.

Недоліки:

 • Є конкуренція з боку автоматичних сервісів, які можуть задовольнити не надто вимогливого клієнта.
 • У цій сфері важливим є хороший смак, який варто довго тренувати.

Уміння створити та наповнити цікавим контентом свій особистий сайт

Варто створювати власний блог, якщо:

 1. Ви є досвідченим спеціалістом певної сфери і можете поділитись знаннями. Наприклад, Ви пропрацювали близько 5 років графічним дизайнером та можете розказати всі нюанси роботи, про можливий заробіток та як шукати замовлення.
 2. Ви володієте навичками створення хорошого контенту, працюєте з текстами та можете самостійно, або з допомогою копірайтерів вести блог.

Цей вид заробітку на початку потребує вкладень і не одразу дає можливість отримати кошти.
Найкраще вести свій блог, та паралельно заробляти на інших ресурсах. Якщо у Вас немає базових знань контент-маркетингу і навиків редактури, то власний сайт створювати не варто.

Робота зі створення реклами для блогів в інтернеті

Серед рекламних продуктів найбільш популярні банери. Отримати гроші можна за:

 1. Заробляти можна на кількості переглядів та переходів по посиланнях, що направлені до замовників;
 2. Переважно за публікацію банерів на тиждень чи місяць, оплату отримують заздалегідь.

Тобто, можна простіше сказати, що для заробітку у цій галузі необхідно на власному сайті чи у соціальних мережах створити свій блог та продавати рекламні ресурси. Із рекламою на сайті потрібно працювати як мінімум 1 рік щоб отримати гроші; із соцмережами дещо простіше, перший заробіток можна отримати вже через декілька місяців.

Ще є гарна можливість заробляти на рекламі, завантаживши на своєму сайті відповідні рекламні коди, які будуть транслювати рекламу, а Ви зможете отримувати за це прибуток. З допомогою такого способу реклама продається напряму сайтам, які купують банерну, контекстну чи ти зерну рекламу.

Що знадобиться початківцю даної діяльності?

Перш за все потрібно мати власний блог. Велика кількість підписників дозволить заробляти більше та з легкістю знаходити клієнтів. Для певних сайтів достатньо і 2000 підписників, щоб могти отримати 100 доларів в місяць, а деяким цього замало. Тому потрібно постійно аналізувати попит клієнтів та підлаштовуватись під їхні побажання.

Дуже важливо прописувати у блозі заздалегідь вартість послуг, умови співпраці з клієнтами та усіма вимогами до типів реклами.

Ресурси, на яких можна продавати рекламу:
Продавати рекламу з власного блогу значно легше при взаємодії із такими інтернет-джерелами як Google AdSense, Begun, Soloway, Wizard Banners, DuMedia, MobiAds, GinAds, DirectAdvert та ін.

Переваги:

 • Якісна реклама дозволяє вибрати найкращі пропозиції для більш вдалого ведення бізнесу.
 • Ви навчитесь правильно вести ділові переговори.
 • Ви просто ведете правильно блог і за це отримуєте непогані кошти.
 • Можна сворювати рекламу у різних інтерпретаціях, що допоможе навчитись експериментувати та набратись нового досвіду.

Недоліки:

 • Іноді люди, що поширюють рекламу можуть бути шахраями і тоді страждатимуть підписники блогу.
 • Набридлива реклама може понижувати активність підписників.
 • Якщи Ви хочете заробляти на переглядах чи посиланнях, дуже важливо укласти договір з прописанням усіх умов, щоб не залишитись без заробітку.

Колективні програми

Ще одним способом можна трохи заробити, завантаживши на свій сайт посилання на колективну програму іншого користувача, що допоможе і Вашим підписникам побачити її та придбати, а Ви з цього отримаєте певний % від продажів чи стандартну комісію, яка не залежить від суми продажів.

Що знадобиться початківцю даної діяльності?

Запустити таку колективну програму у себе на сайті можна при допомозі реферальних посилань чи створивши окрему групу. Для потужних замовлень потрібна велика кількість зацікавлених підписників.

Колективні програми можна знайти на таких платформах: Rakuten LinkShare; ClickBank; ShareASale. Зараз є багато відомих колективних програм у великих компаніях таких як TemplateMonster, Amazon Associates, Udemy, Shopify та ін.

Переваги

 • Є перспектива перетворити такий вид заробітку у пасивний дохід.
 • Вдалі прогнози колективних програм допоможуть дуже швидко отримати прибуток.
 • Блог може бути основним сервісом для роботи, бо можна співпрацювати із багатьма брендами.

Недоліки

 • Людям потрібно вміти показати різницю між колективними програмами та мережевим маркетингом, бо підписними плутають ці поняття та покидають блог.
 • При великій кількості підписників не є сильно помітною.

Монетизація блогу завдяки платним підпискам

Тут можна повністю заборонити всім відкритий доступ, або лише частково, створивши тільки певні пункти платними. Такий сайт називають membership-сайтом або можна створити закриті групи з членським внеском. Для зняття грошей та автоматичного відкриття є такі плагіни: Ultimate Membership Pro та User Profiles Made Easy.

При використанні платного доступу, потрібно надати унікальну інформацію, яка є значно цікавішою та користується більшим попитом, наприклад, он-лайн конференції, лекції чи уроки, скап-консультації із професіоналами певних галузей чи наукові статті з детальними інструкціями, які можна переглянути лише після внесення певної суми грошей.

Що знадобиться початківцю?

Перш за все необхідний сайт та активні підписниками. Також потрібно розумно проаналізувати та вибрати яку інформацію Ви хочете продавати на платних сервісах, обрати правильну цінову політику та обсяг членських внесків, щоб люди розуміли за що платять. Найлегше це все правильно організувати допоможуть плагіни.

Переваги

 • Можливість монетизувати блог та отримувати стабільний прибуток кожного місяця.
 • Ви чесно заробляєте гроші на хорошому контенті.
 • Є перспектива знайти однодумців та партнерів для розширення числа проектів.

Недоліки

 • Щоб добитись успіху, вкрай потрібно мати контент-план.

Проведення продажів PR-контенту

Зміст такої роботи полягає у розбудові та продажі контенту (компанії-меценати таким чином роблять свій бренд більш популярним, оновлюють стиль контенту, а Ви просто заробляєте на цьому непогані гроші). Важливо фільтрувати та підбирати контент, щоб він не нагадував рекламу і користувався популярністю серед підписників.

Такого типу продажі іншими словами називають продажем спеціалізованих проектів і нативних ресурсів. Купують такий контент компанії, які співпрацюють із різними інтернет-медіа групами (економічними, соціальними і т.д.).

Що знадобиться початківцю даної діяльності?

Для того, щоб добре заробляти, потрібно не лише мати багато креативних користувачів сайту, але й на якість контенту та на риси аудиторії в цілому.

Якщо у Вас вже є велика кількість користувачів та замовлень від рекламодавців, то залишається лише створити медіа кит та прописати у ньому дані про користувачів, про умови роботи та оплату роботи.

Переваги

 • Навчитесь добре проводити переговори та продажі.
 • Ви просто подаєте хороший контент, за який отримуєте винагороду.
 • Це допомагає розвиватись схожим сервісам.
  Ви набудете навик роботи з різними даними і створите з них якісний контент.

Недоліки 08

 • Не всі замовники погоджуються з Вашими умовами і, незважаючи на хороший заробіток, можна зруйнувати рейтинг гарних оцінок.
 • Багато клієнтів не знають змісту нативної реклами та не використовують її.

Від Specialist